• BIST 95.310
  • Altın 192,461
  • Dolar 4,7106
  • Euro 5,4822
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 25 °C

CHP İstanbul il başkanlarından Eren Erdem’e destek

CHP İstanbul il başkanlarından Eren Erdem’e destek
CHP İstanbul ilçe başkanları, son günlerde Suriye'ye kimyasal silah sevkiyatı yapıldığı iddialarının ardından tartışmaların hedefi olan CHP İstanbul...

CHP İstanbul ilçe başkanları, son günlerde Suriye'ye kimyasal silah sevkiyatı yapıldığı iddialarının ardından tartışmaların hedefi olan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'e destek vermek amacıyla bildiri yayınladı. Bildiriyi okuyan Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat, "Eren Erdem'in kimyasal silah sevkiyatı konusunda yaptığı açıklama ve iktidara sorduğu iddiaların bir muhalefet milletvekilinin ifade özgürlüğü çerçevesinde yürütmeyi denetleme hakkından ileri gelmektedir." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) İstanbul'daki 39 İlçe Başkanı, Suriye'ye silah kimyasal silah sevkiyatı yapıldığı iddialarının ardından tartışmaların hedefi haline gelen CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem'e destek olduklarını ifade etmek için bildiri yayınladı. Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde akşam saatlerinde düzenlenen basın toplantısında destek bildirisini başkanlar adına Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat okudu.

Bildiride şu ifadeler yer aldı:

"Kimyasal silah ile ilgili savcılık iddialarını Eren Erdem haftalar öncesinde İstanbul'da açıklamıştı. Bahse konu belgeler ve iddialar yeni değildir. Ortada ciddi bir iddia ve üzeri kapatılmamış bir dosya var. Bir milletvekili olarak Eren Erdem'in savaş çığırtkanlığı yapıldığı bu konjektürde bu iddiaları gündeme getirmesi, onun milletvekili olarak yasama erkinin denetim mekanizmasından ileri gelen doğal sorumluluğudur. Eren Erdem'in Dış İşleri Komisyonu'ndaki görevi de, kendi entelektüel geçmişi ve ideolojik perspektifinin ötesinde, onun ülkemizi itibarını gölgeye düşüren ve iktidarın dış politika stratejisindeki yanlışları konusunda halkı bilgilendirmesi gereken bir çalışmasını zorunlu kılmaktadır. Milletvekilimiz Eren Erdem'e yönelik birilerinin hainliğe varacak denli yersiz ve yakışıksız suçlamalarının altında, AKP iktidarının teröre ve teröre destek verenlere sessiz kalan patolojik yaklaşımı aranmalıdır. Eren Erdem'in kimyasal silah sevkiyatı konusunda yaptığı açıklama ve iktidara sorduğu iddiaların bir muhalefet milletvekilinin ifade özgürlüğü çerçevesinde yürütmeyi denetleme hakkından ileri gelmektedir. Milletvekili Eren Erdem'in bu sorumluluk ve bilinçle hareket ederek hiçbir çıkar gözetmeksizin konuyu hem TBMM'de hem de basında dile getirmiştir. Havuz Medyası ve Aktroll saldırıları CHP'li Erdem'e değil, toplumsal muhalefetin kendisine karşı yapılmaktadır. Suçu işleyenleri değil, haber yaptıranları cezaevine attıranlar, aynı şekilde iddiaya göz yumanları değil, iddiayı soran vekilimizi hainlikle suçluyorlar. Bu ülkede gerçekleri sorgulayanlar, kendilerini ya cezaevinde ya da Ak çetelerin tehditlerinde buluyor. Muhalefet milletvekillerinin görevlerini tam yapması engellenerek halkın bilinçlendirilmesinin önüne geçilmek isteniyor. Vekilimiz Eren Erdem'in cesur çıkışı umarız bir nebze onlara geri adım attıracaktır. Tehditle muhalefeti sindirmeye çalışanlar, CHP'deki onurlu ve korkusuz milletvekillerine mücadeleden taviz verdirtmeyecektir."

CHP İstanbul il başkanlarından Eren Erdem’e destek

CHP İstanbul il başkanlarından Eren Erdem’e destek

CHP İstanbul il başkanlarından Eren Erdem’e destek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim