• BIST 1.191
  • Altın 487,145
  • Dolar 7,9427
  • Euro 9,4068
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 16 °C

Cemil Meriç öğrencileri doyasıya eğlendi

Cemil Meriç öğrencileri doyasıya eğlendi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, Kartepe Uzuntarla Seka Kampı piknik alanında doyasıya eğlendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri, Kartepe Uzuntarla Seka Kampı piknik alanında doyasıya eğlendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 17-35 yaş aralığındaki hafif ve orta düzeydeki engelli öğrencilere eğitim veriyor. Merkezde kurs derslerinin yanı sıra çeşitli etkinliklerde düzenleniyor. Cemil Meriç'te eğitim alan 85 öğrenci, eğitmenleriyle birlikte Kartepe Uzuntarla'da bulunan Seka Kampı piknik alanında oyun oynayıp stres attı.

Eğitim içeriği birey ve aile odaklı bütüncül sosyal destek mantığı ile projelendirilen Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde uygun öğrencilerin istihdamına yönelik kurs ve programlar da planlanıyor. Bu kapsamda yapılacak eğitim için İzmit, Başiskele ve Kartepe ilçeleri pilot bölge seçildi. Öğrenciler evlerinden alınıp, eğitimleri sonrası tekrar evlerine bırakılıyor. İlk olarak; 17-35 yaş aralığında bulunan, eğitilebilir ya da öğretilebilir durumda, hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli bireyler belirleniyor. Ön kayıt ve kurulda değerlendirme sonrası uygun bulunan

öğrenci adayları uyum sürecine tabi tutuluyor.

Öte yandan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Kütüphanesi, Kocaeli Bilim Merkezi'nde hizmet veriyor. Bilgiye ulaşma ve rahat okumaya elverişli olarak düzenlenen kütüphane sakin ortamı öğrencileri ve okur severleri kendine çekiyor. Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla oluşacak öğrencilerin çalışma ortamı ihtiyacını Halk Kütüphanesi karşılayacak. Öğrenciler kütüphanede raflarda ve bilgisayarlarda binlerce kitaba ulaşabiliyor. Büyükşehir, ayrıca akıllı kütüphane sistemiyle okuyuculara dışarıdan da hizmet veriyor. üzerinde ödünç alınan kitapların süre uzatımı istenebiliyor, kaynak araştırılabiliyor. Bugün itibariyle Halk Kütüphanesi'nin 6 bin 800 üyesi bulunuyor. Kütüphane raflarında 16 bin kitap, e-kütüphanede de 18 bin kitap yer alıyor.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim