• BIST 95.852
  • Altın 190,702
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 22 °C

Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi'nin temeli atıldı

Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi'nin temeli atıldı
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından düzenlenen törenle Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi'nin temeli atıldı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından düzenlenen törenle Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi'nin temeli atıldı. Törende ayrıca vergi rekortmenlerine ödül verildi.

Törene katılan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, "Hepimiz aynı noktaya atış yapacağız. Hepimiz aynı noktaya atış yaparsak hedefi vurabiliriz." dedi. Hisarcıklıoğlu, Çanakkale'ye 11. defa geldiğini belirterek, "Çanakkale'yi en iyi anlatan isim, "manevi başkent" olmuş. Maneviyat olmadan, işin ruhu olmaz. Ben her Çanakkale'ye gelişimde aynı heyecanı duyuyorum. Burada hepimizden bir parça var. Düşman ortaya çıktığında doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi nasıl kenetleniyor. Bunun en güzel göstergesi Çanakkale." şeklinde konuştu. Terörle mücadelede şehit olan asker ve polislere rahmet dileyer Hisarcıklıoğlu, "Sayın bakan yardımcımız, valimiz, belediye başkanımız, oda ve borsa başkanlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, Çanakkale deyince biraraya geliyor. Birlik beraberlik var. Farklı düşüneceğiz ama ortak paydada hepimiz birleşeceğiz. Birlik ve beraberlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap var." dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı'nın Çanakkaleli olmasının bölge için büyük bir şans olduğunu da ifade eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi: "Sayın valimizi de kutluyorum; hem alaylı hem mektepli, genç ve dinamik bir vali. Belediye başkanımız da ticaret âleminin içinden gelen birisi. Bunların hepsi Çanakkale için şans. Bir başka büyük şans da burada il ve ilçelerdeki oda ve borsalarım. Oda ve borsalarda da tıpkı otellerdeki gibi yıldızlama var, uluslararası değerlendirme kuruluşları veriyor bunu. Çanakkale ve ilçeleri, tam beş yıldızlı hizmet veriyorlar. Bunun için tebrik ediyorum. Fuar ve kongre merkezi, yat limanı projesi, OSB'ler, Çanakkale tarım ürünlerinin markalaştırılması gibi pek çok projeyi takip ediyorlar. Kadın ve genç girişimci kurullarımıza da çok teşekkür ediyorum, çalışmaları için kutluyorum."

ÇTSO binasının açılışında, TOBB'un fakültesini burada açmak için söz verdiklerini hatırlatan Rifat Hisarcıklıoğlu, "Çok çabaladık bunu yapalım diye fakat bir türlü izni çıkaramadık. Bülent Başkan da dedi ki, "Bu fakülte işi olmayacak herhalde. Gelin bunu liseye çevirelim." Şimdi bu sözün temelini atıyoruz. Çanakkale'ye hepimizin borcu var. Eğitim de çok önemli. Her türlü yatırımın riski var ama sadece eğitimde risk yoktur, her türlü kazanırsınız. TOBB olarak, böyle kârlı bir işten geri durmadık. Eğitim yatırımlarına hep devam ediyoruz." diye konuştu.

Çanakkale ekonomisine değer katan firmalara plaket verilmesinin de önemli bir motivasyon olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, her birinin yıldız olduğunu ve madalyayı hak ettiğini söyledi. Konuşmanın ardından, okulun temeli atılarak vergi rekortmenlerinin ödülleri verildi.

Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi'nin temeli atıldı

Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi'nin temeli atıldı

Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi'nin temeli atıldı

Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi'nin temeli atıldı

Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi'nin temeli atıldı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim