• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 23 °C

Büyükşehir'in eğitim ve istişare toplantısı Kırşehir'de yapıldı

Büyükşehir'in eğitim ve istişare toplantısı Kırşehir'de yapıldı
Kayseri Büyükşehir Belediye Akademisi Eğitim ve İstişare Toplantısı Kırşehir'de yapıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Akademisi Eğitim ve İstişare Toplantısı Kırşehir'de yapıldı. Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ve Kayseri milletvekillerinin katıldığı toplantıda, Büyükşehir olarak önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Mustafa Çelik, önümüzdeki günlerde çok daha fazla çalışacaklarını kaydetti. Başkan Çelik, toplantıda 2016'da yapacakları projelerden bazılarını da dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi'nin Eğitim ve İstişare Toplantısı'nda 2015 yılında yapılan çalışmalar değerlendirildi ve 2016 yılına ilişkin planlama yapıldı. Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yoğun bir çalışma temposu geçirdiklerini belirterek, 2015 yılında Büyükşehir Meclisi'nin 23 oturum yaparak 1168 karar aldığını, Büyükşehir Encümeni'nin ise 52 oturumda 2 bin 174 karara imza attığını söyledi.

2015'te biten veya devam eden yatırımlar hakkında da bilgi veren Başkan Çelik, ilçelere yapılan yatırımlar hakkında da açıklamalarda bulundu. Bir taraftan hizmet ve yatırımları sürdürürken bir taraftan da önümüzdeki yılları planlamak için çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, "Planlama yaparken ilçelerle merkez arasındaki dengeyi sağlamanın gayreti içinde olmamız lazım. Hayat standardını yükseltmek, kent konforunu artırmak, çevre ve yeşil alan, imar düzenlemesi, altyapı, sanayi, ticaret, turizm gibi alanlarda düzgün ve planlı neler yapılması gerekirse bunların gayreti içinde olmamız lazım. Bunları planlarken, bizim ekibimiz oldukça iyi; ama şehirdeki tüm yönetim dinamiklerinin görüşünü de alalım istedik. Bu amaçla yuvarlak masa toplantılarına başladık. Bir taraftan yuvarlak masa toplantılarıyla kentin tamamı ile ilgili kanaatler alırken, bir taraftan da ilçelerde toplantılar yaptık. Ay sonuna kadar merkezdeki ilçelerde de toplantılar yapacağız. Şubat ayında ise planlamayı gerçekleştireceğiz." dedi.

BAŞKAN ÇELİK YENİ PROJELERİ DE AÇIKLADI

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, toplantıda önümüzdeki günlerde yapacakları çalışmalardan da bahsetti ve bazı projeleri açıkladı. İmar konusunda master plan çalışmasının sürdüğünü ve bunun haricinde ulaşım master planı, kentsel dönüşüm master planı ve tarım konusunda master plan düşündüklerini ifade eden Başkan Çelik, "Çevre ve yeşil alan konusunda Hava İkmal Şehir Parkı, Keykubat Şehir Parkı ve Sümer Parkı'nı yapacağız. Bunların haricinde mis kokulu bahçeler yapacağız. Kentsel dönüşüm için birkaç alanda çalışacağız. Sosyal projelerimizden olan engelli yaşam merkezine başlayacağız. Ayrıca engelliler için mola evleri yapacağız. Bu sırada Kayseri'nin sosyal doku haritasını çıkarmak istiyoruz. Bu bizim ilerde yapacağımız zengin fakir eşleştirmeleri için kaynak teşkil edecek. Yaşlılar için yaşam köyü gibi bir site düşünüyoruz. Kadınlar, gençler ve çocuklar için ayrı ayrı projelerimiz olacak. Spor kulüpleri için bir tesis, meslek akademisi, çocuk oyun sokağı ve bilim parkı gibi bazı projelerimiz var. Ulaşımda da önemli çalışmalar yapacağız." diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim