• BIST 1.331
  • Altın 461,382
  • Dolar 7,8023
  • Euro 9,4809
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 2 °C
  • İzmir 13 °C

Büyükşehir Belediyesi ilk bisiklet yolunu Başkent Üniversitesi’nde yaptı.

Büyükşehir Belediyesi ilk bisiklet yolunu Başkent Üniversitesi’nde yaptı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ulaşım projeleri arasında önemli bir yer tutan “Bisiklet Yolu Projesi”nin ilk etabını hayata geçirerek Anıtpark-Beşevler kavşağı arasındaki bin 400 metrelik bisiklet yolunu hizmete açtı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anıtpark-Beşevler kavşağı arasındaki bisiklet yolunun açılmasının ardından üniversite öğrencilerine verdiği sözü yerine getirmek için de harekete geçti. Yeni eğitim öğretim yılında Başkent Üniversitesi'nin Bağlıca yerleşkesi içinde gidiş dönüş 4,4 kilometrelik bisiklet yolunu tamamladı. Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yolu yapımına uygun olan diğer üniversitelerin kampüsleri için de görüşmelerini sürdürüyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ulaşım projeleri arasında önemli bir yer tutan “Bisiklet Yolu Projesi”nin ilk etabını hayata geçirerek Anıtpark-Beşevler kavşağı arasındaki bin 400 metrelik bisiklet yolunu hizmete açtı.

Kamu ve özel üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler, öğretim görevlileri ve çalışanların kampüs içinde sağlıklı yaşam için bisiklet kullanmasını teşvik etmek amacıyla başlatılan proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi ilk bisiklet yolunu Başkent Üniversitesi’nde yaptı.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNDEN BAŞKAN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Başkent Üniversitesi Bağlıca yerleşkesinde gidiş-dönüş toplam 4,4 kilometrelik bisiklet yolunu kısa sürede tamamladı.

Bisiklet yolunun açılışını yapan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Başkan Yavaş’ın üniversite rektörleriyle yaptığı görüşmede kampüslere bisiklet yolu yapma önerisi sunduğunu belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın üniversite rektörleriyle geçen haftalar içinde yapmış olduğu toplantıda üniversitelerle Büyükşehir Belediyesinin çeşitli konularda iş birliği yapması yönünde görüş birliğine vardık. Sayın Başkan, üniversite kampüsleri içinde bisiklet yollarının yapılması projesini gündeme getirdi. Kısa süre içinde de Büyükşehir ekipleri kampüsümüz içinde bisiklet yolunu bitirdi. Bu proje kampüslerin sadece akademik süreler içerisinde değil hafta sonları da öğrencilerimiz ve ailelerinin rahatlıkla bisiklet kullanabileceği daha yaşamsal hale gelmesini sağlayacak. Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a ve ekibine böyle bir projeyi Başkent Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirdikleri için çok teşekkür ediyorum.”

Yeni eğitim öğretim döneminde bisiklet yolu sürpriziyle karşılaşan öğrenciler kadar çalışanlar da sevindi.

SIRADA DİĞER ÜNİVERSİTELER VAR

Büyükşehir Belediyesi üniversite kampüsleri içerisinde yapılacak bisiklet yolları uygulamaları kapsamında Başkent Üniversitesi’nden sonra Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

Yapılan görüşme sonrası Gazi Üniversitesi kampüs alanında yaklaşık 2,6 kilometre, ODTÜ kampüsü içerisinde yaklaşık 2,9 kilometre, Türk Hava Kurumu Üniversitesi kampüs alanı içerisinde ise 1,2 kilometrelik bisiklet yolunun yapımına başlanması kararlaştırıldı. Kampüs alanlarında yapılacak bisiklet yolları, tek yönlü ve gidiş-geliş şeklinde hizmet verecek. ODTÜ kampüsü içerisindeki peyzaj alanında yer alacak bisiklet yolunun yanında yaya yolu imalatının yapılması da planlanırken, Büyükşehir Belediyesi ODTÜ- Hacettepe arası bisiklet yolu ile Bilkent Üniversitesi kampüs içi bisiklet yolu yapımı için de görüşmelerini sürdürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim