• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 28 °C

Bilecik Belediyesi 2015 Yılı Faaliyetleri

Bilecik Belediyesi 2015 Yılı Faaliyetleri
Bilecik Belediyesi, 2015 yılın faaliyetlerini açıklarken, "Hep Birlikte Daha İyiye Daha Güzele" sloganı ile vatandaşlara hizmet edildiğini bildirdi.

Bilecik Belediyesi, 2015 yılın faaliyetlerini açıklarken, "Hep Birlikte Daha İyiye Daha Güzele" sloganı ile vatandaşlara hizmet edildiğini bildirdi.

Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, kuruluş ve kurtuluşun şehri Bilecik'te önceki yıllarda olduğu gibi 2015 yılının da dolu dolu geçtiği belirtilerek, "Vatandaşlarımızın memnuniyetini kazanan bir belediyecilik hizmetini aldı. Bütün birimleri ile şehrimizin her bir köşesinde faaliyet gösteren Bilecik Belediyesi, fiziki hizmetlerden, alt yapıya; yeni projelerden, temizlik çalışmalarına; mezarlık hizmetlerinden, zabıta denetimlerine; ulaşımdan, tanıtım ve turizm hizmetlerine, kültür ve sosyal çalışmalardan, basın ve yayındaki çalışmalara kadar birçok başlıkta faaliyeti icra ederek, 2015 yılını en verimli şekilde tamamladı" denildi.

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNİN ÇALIŞMALARI

Açıklamada, Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, önceki yıllarda olduğu gibi 2015 yılında da kentin birçok noktasında faaliyet gösterdiğine dikkat çekilerek, "Bilecik'imizin imar ve ihyasında birbirinde önemli çalışmaya imza atan Fen İşleri Müdürlüğü, şehrin birçok bölgesinde gerçekleştirdiği kapsamlı çalışmalar ile Bilecik'imizi inşaa etmeye devam etti. Şehrimizin her yönüyle güzel bir görünüme kavuşması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü çalışmaları kapsamında; Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesi, Bilecik Belediyesi Sosyal Tesisler Aile Çay Bahçesi, Yeni Mahalle Konakları ve birbirinden önemli şehir mobilyasını vatandaşlarımızın hizmetine sunarken, Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Projesi, Bilecik Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi ve TOKİ Sosyal Tesisleri gibi büyük projeleri de kısa bir süre sonra şehrimize kazandıracak. Şehrimizin her bir köşesini sıcak asfalt ve parke taşı ile buluşturan Fen İşleri Müdürlüğü, şehrimizi, yeni ışıklandırma sistemleri ile buluşturdu" ifadeleri kullanıldı.

ŞEHRİN KÜLTÜR VE SANATINA YÜZLERCE PROGRAM İLE KATKI SAĞLANDI

Bilecik Belediyesi'nin 2004 yılında çıktığı kültür ve sanat yolculuğunda bugüne kadar birçok aktiviteyi vatandaşlarla buluşturulduğu da kaydedilen açıklamada, "2015 Yılı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında birbirinden güzel aktiviteyi gerçekleştiren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, tiyatrodan, çocuk festivallerine, gençlik şölenlerinden konserlere, söyleşilerden konferanslara, dini sohbet programlarından Kur'an-ı Kerim tilavetlerine, yarışmalardan anma gecelerine, kadar birçok kalemde Bilecik'i, kültür ve sanatsal etkinlikler ile buluşturdu. Faaliyetler kapsamında; yaklaşık 600 aileye yakacak yardımı gerçekleştiren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, bin aileye, gıda yardımında bulunurken, 500 yeni doğan bebeğimize de "Minik Eller Güçlü İller" projesi kapsamında Bebek Basım Çantası hediye etti. Asker ailesi yardımlarını aralıksız sürdüren Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 2015 yılı faaliyetleri kapsamında 15 akülü ve normal sandalyeyi de ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Eğitime yönelik birçok güzel çalışmayı 2015 yılında da sürdüren Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik ayni ve nakdi yardımları vermeye devam etti" ifadelerine yer verildi.

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ KENTİN SESİNİ DUYURMAYA DEVAM ETTİ

Açıklamada, Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü faaliyetlerinden de bahsedilerek, şöyle devam edildi:

"2015 yılında da kuruluş ve kurtuluşun şehri Bilecik'i, ulusal televizyon kanallarında başta tarihi, kültürel özelliklerinin yanı sıra turizmde sahip olduğu değerleri ve doğal güzellikleri ile anlattı. Şehrimizin sesini yerel, bölgesel ve ulusal kanallar vasıtasıyla Türkiye ve dünyaya duyurmaya devam eden Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, 2015 yılında ilimizi birçok yönden tanıtacak ve sesini duyuracak televizyon programcılarını ağırladı. Bilecik ve Bilecik Belediyesi çalışmaları hakkında birçok bilgi, fotoğraf ve görüntüyü sosyal medya ağı ile takipçilerine ulaştıran Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü verilerine göre; 2015 yılında "Bilecik Belediyesi" ve "Selim Yağcı" sosyal medya hesaplarından, 28 bin 500 takipçiye ulaşıldı."

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ

Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin de 2015 yılında birçok başarılı çalışmaya imza atıldığının da aktarıldığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın başta yangın ve araç kazaları olmak üzere birçok alanda hizmet veren İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 2015 yılında yüzlerce olaya müdahale etti. Faaliyetleri kapsamında yangınlara en kısa zamanda ulaşan İtfaiye Müdürlüğü ekipleri; 27'si bina yangını, 15'i araç yangını, 11'i baca yangını, 6'sı iş yeri yangını, 21'i arazi yangını ve 10'u da diğer tipteki yangınlar olmak üzere 89 yangına müdahale etti. Yine çalışmaları kapsamında 72 iş yerinin ruhsat denetimlerini gerçekleştiren İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, birçok kurumda 7 adet tatbikatı başarıyla gerçekleştirdi. Birçok okul ve fabrikada İtfaiye Hizmetleri hakkında eğitimler ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştiren Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2015 yılında da adeta gizli kahramanlar olarak görev yaptı" denildi.

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARI

Açıklamada, Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin her zaman olduğu gibi 2015 yılında da vatandaşların her alanda olduğu gibi gıda sağlığı ve güvenliği noktasında en iyi hizmeti alması için çalıştıkları anlatılarak, şunlar kaydedildi:

"Vatandaşlarımızın başta gıda üretimi yapan iş yerlerinden en iyi ve kaliteli hizmeti almaları amacıyla gerçekleştirilen kontrollerde birçok konuda denetim yapan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerinde başta iş yeri temizliği olmak üzere ürünlerin üretim koşulları, son tüketim tarihi, gramajı gibi birçok alanda kontroller gerçekleştirdi. Genel hijyen şartlarını da kontrol eden ekipler, iş yerlerinin ruhsat kontrollerini de yaparak, gerekli durumlarda uyarılarda bulunan Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2015 yılı çalışmaları kapsamında bin 200'e yakın denetim gerçekleştirdi. Hemşehrilerimizin başta gıda ve sağlık alanında olmak üzere onlarca başlıkta denetimlerini gerçekleştiren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Unlu Mamül Üretim yerleri, marketler, kasaplar, erkek ve bayan kuaförler, Kapalı Pazar Yeri ve Küçük Sanayi Sitesi gibi birçok noktada kontroller gerçekleştirdi."

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARI

Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin 2015 yılında gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarına da değinilen açıklamada, "Gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, şehrimizde bulunan birçok noktadaki park ve bahçeleri estetik bir görünüme kavuşturan Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmaları kapsamında çocuklarımızı yeni oyun grupları ile sevindirirken, eskimiş oyun gruplarını da yeniledi. Hizmete geldiği günden itibaren şehrimizde 130'u aşkın park ve oyun alanını çocuklarımız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2015 yılında şehrimizin birçok noktasında 50 bini yazlık ve 32 bin 500 adedi kışlık olmak üzere 82 bin 500 adet çiçeğin yanı sıra; 40 bin lale, 3 bin 600 gül, olmak üzere 130 bin 100 adet bitkiyi toprakla buluşturdu. Gerçekleştirdiği çalışmalarla Yeşil Bilecik'in yeşilliğine katkı sağlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çalışmaları kapsamında ayrıca 10 bin 590 adet ağaç fidanı dikti" ifadelerine de yer verildi.

MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARI

Bilecik Belediyesi'nin 2015 yılı faaliyetleri hakkında yapılan açıklamada, Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerinin "Doğumdan ölüme vatandaşların yanındayız" düşüncesi ile hizmetlerini 2015 yılında da en güzel şekilde gerçekleştirdiği anlatılarak, "Yeni dünyaya gelen yavrularımızı, "Minik Eller Güçlü İller" projesi kapsamında Bebek Bakım Çantası ile karşılayan Bilecik Belediyesi, vatandaşlarımızın en acılı günlerinde de yanında yer almaya devam etti. Cenaze işlemlerini A'dan Z'ye bütün aşamaları ücretsiz olarak gerçekleştiren Bilecik Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, diğer yandan vatandaşlarımızın mezar ziyaretlerini en sağlıklı ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilmeleri amacıyla bütün mezarlıklarda gerekli çalışmaları yerine getirdi. 2015 yılında vefat eden 373 vatandaşımızın defin işlemlerini gerçekleştiren Mezarlıklar Müdürlüğü, hemşehrilerimizin acılarını paylaşmaya devam etti. Çalışmaları kapsamında mezarlıklardaki yolları genişletmenin yanı sıra yeni yollar açan Mezarlıklar Müdürlüğü, mezarlıklardaki yabani ot ve diğer alanlardaki temizlikleri rutin bir şekilde bugüne kadar yerien getirmeye devam etti" denildi.

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞMALARI

Son olarak Veteriner İşleri Müdürlüğü faaliyetlerinden bahsedilen açıklamada, şunlara da yer verildi:

"Bütün hizmet anlayışında "İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın" düsturu bulunan ve bu düşünce doğrultusunda vatandaşlarımıza hizmet eden Bilecik Belediyesi, hayvanlarımıza da bu anlamda gereken değeri ve önemi veriyor. Başta sokak hayvanları olmak üzere sahipli ve diğer türdeki hayvanlar için güzel çalışmaları hayata geçiren Bilecik Belediyesi, hayvanlarımız için "Sokak Hayvanları Besleme Noktaları" ve "Sokak Hayvanları Mama matik Noktası" gibi güzel çalışmaları gerçekleştirdi.Sokak ve sahipli hayvanların bakımı, aşılanması, tedavisi ve korunması noktalarında hizmetlerini yerine getiren Veteriner İşleri Müdürlüğü, Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize yeniden kazandırılacak olan Bilecik Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile hayvanlarımıza çok daha kaliteli hizmet verecek. 30 adet bölümden oluşan barınakların her birisinde 4 hayvan olmak üzere toplamda 120'ye yakın sokak hayvanının barınabileceği merkezde yeniden oluşturulacak olan ameliyathanemizde yine tedavi ve digger çalışmalarımız devam edecek. Buraya gelen misafirlerimiz de kendileri için oluşturulmuş alanlarda güzel vakit geçirebilecekler."

Bilecik Belediyesi 2015 Yılı Faaliyetleri

Bilecik Belediyesi 2015 Yılı Faaliyetleri

Bilecik Belediyesi 2015 Yılı Faaliyetleri

Bilecik Belediyesi 2015 Yılı Faaliyetleri

Bilecik Belediyesi 2015 Yılı Faaliyetleri

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim