• BIST 1.384,680
  • Altın 497,93
  • Dolar 8,8420
  • Euro 10,3500
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 20 °C

Başkan Pekdaş’tan zabıta memurlarına operasyonla ilgili açıklama

Başkan Pekdaş’tan zabıta memurlarına operasyonla ilgili açıklama
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, 10 zabıta memurunun gözaltına alındığı soruşturmayla ilgili, "Kanunsuz ve hukuk dışı oluşumlara asla izin vermeyiz....

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, 10 zabıta memurunun gözaltına alındığı soruşturmayla ilgili, "Kanunsuz ve hukuk dışı oluşumlara asla izin vermeyiz. Ortada bir suç varsa bunun ortaya çıkarılması ve yapanların cezalandırılması Konak Belediyesi olarak bizlerin de arzusudur" dedi.

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, rüşvet aldıkları iddiasıyla 10 zabıta memurunun gözaltına alınmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Pekdaş, soruşturmanın başlandığı andan itibaren iddiaların araştırılması, gerçeğin ortaya çıkartılması için ilgili makamlara destek verildiğini ifade ederek, "Ortada bir suç varsa bunun ortaya çıkarılması ve yapanların cezalandırılması Konak Belediyesi olarak bizlerin de arzusudur" dedi. Başkan Pekdaş, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

"17 Aralık Pazartesi günü İzmir Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, belediyemizin zabıta müdürlüğünde görev yapan 10 personelimiz gözaltına alınmıştır. Gözaltı süresinin sonunda tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen üç zabıta personelinden sadece bir zabıta memurunun tutuklanmasına karar verilmiş, diğerleri serbest bırakılmıştır. Şunu belirtmek isterim ki; soruşturmanın başladığı andan itibaren söz konusu iddiaların araştırılması, var olan gerçeğin yargı yoluyla ortaya çıkarılması ve eğer ortada bir suç varsa bunu yapan ya da yapanların gereken cezayı alması adına ilgili makamlara her türlü destek verilmiştir. Şeffaf ve hesap verebilir yönetim anlayışımız gereği belediyemiz her türlü denetime ve incelemeye açıktır. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne yapılan tüm inceleme ve denetlemelerden Konak Belediyesi alnının akıyla geçmiştir. Bu yönüyle belediyemiz kamu idareciliğinde örnek belediyeler arasında gösterilmektedir. Konak Belediyesi olarak, hiçbir kanunsuz ve hukuk dışı oluşuma izin vermediğimiz gibi çıkar çevrelerine karşı göreve geldiğimiz ilk gün başlattığımız mücadeleyi de aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Yerel seçimler yaklaşırken şahıslardan kaynaklı adli soruşturmaları farklı yönlere çekerek şahsımı ve başkanlığını yaptığım Konak Belediyesini yıpratma çabasına girenler, manipülatif haberler yaptırarak kamuoyu üzerinde siyasi algı oluşturmayı amaçlayanlar hedeflediklerine asla ulaşamayacaklardır. Her ne olursa olsun, Konak Belediyesi kamucu belediyecilik anlayışıyla hizmet üretmeye, Konak halkının huzur ve mutluluğu için çalışmaya devam edecektir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim