• BIST 94.008
  • Altın 191,331
  • Dolar 4,6906
  • Euro 5,4859
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 29 °C

Başbakan Erdoğan şantaj kasetlerini nereden biliyor?

Başbakan Erdoğan şantaj kasetlerini nereden biliyor?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran Erdoğan şantaj kasetleri ile ilgili yaptığı açıklamaları Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Umut Oran’ın verdiği soru önergesinde “Bakanlar Kurulu olarak şantaj kasetlerinin içeriklerini biliyor musunuz? İzlediğiniz bu tür şantaj kasetleri var mı? İstihbarata Karşı Koyma noktasında devlet yapısında bir zafiyet var mıdır?” gibi sorular var.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Recep Tayyip Erdoğan’ın, kendisi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile ilgili şantaj kasetleri olduğunu açıklamasını TBMM gündemine taşıyarak, “Erdoğan şantaj kasetlerini nereden biliyor” dedi.

Umut Oran, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya, “Bakanlar Kurulu olarak şantaj kasetlerinin içeriklerini biliyor musunuz? İzlediğiniz bu tür şantaj kasetleri var mı? İstihbarata Karşı Koyma noktasında devlet yapısında bir zafiyet var mıdır?” diye sordu.

ERDOĞAN AÇIKLADI: BENİM, GÜL’ÜN VE ÖZEL’İN ŞANTAJ KASETLERİ VAR

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, İçişleri Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi vererek, Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında dün yaptığı konuşmada, “Bunların elinde şantaj kasetleri var. Bu devletin en tepesinden en aşağısına kaset. Cumhurbaşkanının da şantaj kaseti vardı. Benimle ilgili de Genelkurmay Başkanın da. Şahsımla alakalı aradıklarını bulamadılar” dediğini anımsattı.

İZLEDİĞİNİZ ŞANTAJ KASETİ VAR MI?

İçişleri Bakanı’na yönelttiği soru önergesinde Umut Oran, şu sorulara yanıt verilmesini istedi:

- Bu kasetlerin varlığını hükümetinizin nasıl bilebilmektedir? Bakanlar Kurulu üyeleri olarak bu şantaj kasetlerinin içerik bilgilerine sahip misiniz, izlediğiniz bu tür şantaj kasetleri var mıdır?

MADEM KASETLERİ BİLİYORSUNUZ NEDEN ÖNLEMEDİNİZ?

- Varlığını bildiğiniz bu şantaj kasetlerinin çekilmesini neden önle(ye)mediniz?

- Bu kasetleri çekenler kamu personeli midir, hangi kurum/kuruluşta hangi görevlerde bulunanlar bu çekimleri yapmıştır?

DEVLETİN ZİRVESİNDE ZAFİYET Mİ VAR?

- Türkiye Cumhuriyeti’nin 1 ve 3. Numaraları ile Genelkurmay Başkanı’nın şantaj görüntülerinin çekilmesi nasıl mümkün olabilmiştir? Bu durum devletin zirvesinde yaşanan bir zafiyetin göstergesi midir?

- “Devletin en tepesinden en aşağısına kadar” ifadesi neyi kapsamaktadır, kaset şantaj operasyonu hangi makama/mevkiye kadar inmektedir? Bu şantaj kasetlerinden zarar gören üst düzey kamu yöneticileri kimlerdir?

- Bu şantaj kasetlerini çekenler/yayanlardan yakalanıp, görevden el çektirilen, hakkında adli/idari işlem yapılan kişi/kişiler var mıdır? Bu yakalanan kişiler kimlerdir, nerelerde hangi pozisyonda görev yapmaktadırlar?

İSTİHBARATA KARŞI KOYMA ÖNLEMİ YOK MU?

- İstihbarata Karşı Koyma (İKK) noktasında devlet yapısında bir zafiyet var mıdır? İKK amacıyla 2014 yılı başından itibaren hangi ek önlemleri aldınız?

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim