• BIST 88.735
  • Altın 229,592
  • Dolar 6,0368
  • Euro 6,8881
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 25 °C

Aydemir: ‘Mehmetcik adı peygamber sevgisinin ifadesidir’

Aydemir: ‘Mehmetcik adı peygamber sevgisinin ifadesidir’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Hz. Peygamber sevgi ve saygısını bir terbiye, edep çerçevesinde milli timsal haline getiren, tek Milletin Türk...

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Hz. Peygamber sevgi ve saygısını bir terbiye, edep çerçevesinde milli timsal haline getiren, tek Milletin Türk Milleti olduğunu kaydederek, "Hz. Peygambere duyulan derin sevgi, saygı ve şükran duygusunun vurgusu olarak ordusuna Mehmetcik adını veren Yüce Milletimiz, vahdet ve tevhid imanının kalasıdır. " dedi.

'MEHMETCİK ADI, PEYGAMBER SEVGİSİNİN KAYDIDIR'

'İnanışı bir milli terbiye, sanat ve hayatının parçası haline getiren, hakkı kendi milli vicdanında ifade eden Yüce Milletimizin yeryüzündeki mührü; vahdet ve tevhid ufkunda Hz. Peygamber sevgisidir" diyen Milletvekili Aydemir, "Çanakkale'den Aziziye'ye, Sakarya'dan Kutul Amare'ye bizi kutlu dirilişlere yönelten ve tarih yazan bir millet haline getiren ruhun temelinde Hz. Peygambere duyulan hürmet ve muhabbet vardır. Afrin'de de destan yazan Mehmetciklerimiz bu sevginin adı ve kaydıdır" tasvirini yaptı.

'İMAN DOLU GÖĞSÜMÜZ GİBİ SERHADDİMİZ VAR'

Milletvekili Aydemir, milli metanet ve haşmetimizi ötekileştirmek, cihana adalet ve fazilet dağıtmayı bir milli vazife olarak bilen Yüce Milletimizin birlik ve bütünlüğünü bozmak, milli irademizin kardeşlik ufkunu karartmak isteyen ihanet odakları ve bunlara destek veren dış güçlerin her daim yeni hile ve dessaslıklar peşinde olduğunu hatırlatarak, "Yüce Milletimiz, Milli şairimiz Akif'in tarihi vurgusuyla:

'Garb'ın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar/ Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var/Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imanı boğar/ "Medeniyet!" dediğin tek dişi kalmış canavar?" duruşunda kararlıdır. Adını Hz. Peygambere sevgisiyle Mehmetcik olarak almış ordumuz, ona yüreğini teslim etmiş aziz milletimiz, dirlik ve birliğin kaydı devletimiz sosyal ve ekonomik boyutta milli imanımızın önünü kesmek isteyen şer güçlerinin oyunlarını ilelebet bozacaktır." dedi.

AYDEMİR'DEN MİRAC MESAJI

Mirac Gecesi dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, "Yüce Milletimizin dünyevi ve uhrevi tasavvurunu Vahdet ve tevhid imanı, H. Peygambere muhabbeti oluşturur." ifadesine yer veren Milletvekili İbrahim Aydemir, "Bizim, iman ve kahramanlık timsali ordumuz mensuplarını Mehmetçik olarak tarifimiz bu sebepledir. " tarifini aktardı.

TEBRİK

Milletvekili Aydemir, "İla'yı kelimetullaha nefsini adamış Yüce Milletimizin, "Allah bizi tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet imanından ayırmasın, devletimize zeval vermesin" dualarının azametinde idrak ettiğimiz Mirac Gecesinin hayırlara vesile olması niyazıyla, milletimizin manevi coşkusunu kalben paylaşıyor, Bayrak inmesin, Ezan sesleri dinmesin imanı ve ilahi rahmete vuslat inancıyla nefislerini mukaddesatımıza adayan şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz." dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim