• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 21 °C

Alima Yeni Malatyaspor’un Gecesinde 2 Milyon 700 Bin Lira Toplandı

Alima Yeni Malatyaspor’un Gecesinde 2 Milyon 700 Bin Lira Toplandı
Alima Yeni Malatyaspor için destek gecesi, İstanbul'da yapıldı. Katılımın hayli yüksek olduğu gecede, Yeni Malatyaspor'a 2 milyon 700 bin lira para toplandı.

Alima Yeni Malatyaspor için destek gecesi, İstanbul'da yapıldı. Katılımın hayli yüksek olduğu gecede, Yeni Malatyaspor'a 2 milyon 700 bin lira para toplandı.

İstanbul Bağcılar'daki Wyndham Grand İstanbul Europe Otel'de gerçekleştirilen geceye, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş, Malatya Eğitim Vakfı (MEV) Başkanı Şaban Taçyıldız, MASTÖB Genel Başkan Vekili Hasan Karakuş ile birlikte iş adamları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve geniş bir davetli topluluğu katıldı.

"MALATYA SEVDALISI İNSANLARLA BİR ARADA BULUNMAKTAN GURUR DUYUYORUM"

Toplantıya katılanların tek tek isimleri okunarak yapılan açılışta ilk sözü alan isim Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı ve MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek oldu. Başkan Adil Gevrek, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Burada, Malatya'mızın birlik ve beraberliği için toplanmış bulunmaktayız. Geçen sene de böyle bir gece tertiplemiştik. Geçen seneki gecemizde bize desteğini esirgemeyen bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. O toplantıda gördüğüm birlik ve beraberlik sonucunda yaşadığımız şampiyonluk var. O şampiyonlukta iş adamlarımızın, siyasilerimizin, sivil toplum örgütlerimizin, taraftarlarımızın ve bütün Malatyalıların katkısı olmuştu. Futbolun sadece oyun olmadığını o şampiyonlukla gördük. Hangi görüşte, hangi düşüncede olursa olsun, herkesin katkısı oldu o şampiyonluğa. O şampiyonluktan ve bugünlere gelmemizden dolayı büyük emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Amatörden alıp Malatyasporumuzu buraya getirmiştir" ifadelerini kullandı.

ÇAKIR: "ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Daha sonra kürsüye gelen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, "Bu gece Malatyasporumuzun desteğe ihtiyacının olduğu gecedir. Buradaki amacımız Malatyaspor'a güç verebilmektir. Adil başkanıma bugüne kadarki yönetiminden dolayı teşekkür ediyorum. Bu eksikliğin giderilmesi için Malatyalıların destek çıkması çok çok önemlidir. SMS kampanyasından maalesef beklenen desteği pek sağlayamadık. Bu gece Malatya'nın gücünü arkasına almış Malatyaspor'umuz olsun. Şu anda bu salonda 3 tane Süper Lig takımını ayakta tutabilecek bir ekonomik güç var" şeklinde konuştu.

YEDEKÇİ: "İCRA MAKAMINDAKİLER YAPMALI…"

Daha sonra söz alan CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi de, "Aranızda bulunuyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Biz CHP milletvekilleri olarak biraz daha rahatız. Çok şükür "Yapılmalı" dediğimiz bir şey yapıldı. "Malatyalı bakanımız olsun istiyoruz" demiştik. Malatyalı bakanımız çok şükür artık var" ifadelerini kullandı.

AĞBABA: "TAKIMIMIZIN BAŞARISI BÜTÜN MALATYALILARI MUTLU EDİYOR"

Gülay Yedekçi'den sonra kürsüye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Mecliste her zaman söylüyorum. Ben kürsüye çıktığımda "Türkiye'nin en güzel şehrinin milletvekiliyim diyorum" sözleriyle başladığı konuşmasını, "Bir şehri güzel yapan birçok değer var. Türkiye'nin en güzel tarım şehriyiz. Kayısımız, elmamız, narımız ve kirazımız var. Bir de kenti kent yapan spor takımıdır. Bizim de Malatyasporumuz var" dedi.

ÇALIK: "ADİL BAŞKAN, BÜYÜK MÜCADELE VERDİ"

Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık da kürsüye gelerek, "Yeni Malatyaspor'un kıymetli başkanı Adil Gevrek, göreve geldiği günden bugüne kadar büyük mücadele verdi. Emin ve sağlam adımlarla gitmek için sezonu ortalarda bitirmek istiyoruz. Bu dönem PTT 1. Lig, önümüzdeki dönem Süper Lig olacak inşallah" şeklinde konuştu.

KAMÇI: "BU TARAFTAR, SÜPER LİG'DEKİ YENİ MALATYASPOR'A TEZAHÜRAT YAPMALI"

Malatya Valisi Süleyman Kamçı ise, "Spor kulüpleri hangi görüş ve inançtan olursa olsun herkesin ortak değeridir. Malatyasporumuz da Malatyalıların ortak değeridir. Kulübümüzün başarısı, başkan, yönetim, siyasiler, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte çalışmasına bağlıdır. Böyle olursa başarı gelecektir. Bu duygu ve düşünceyle buraya katılan herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

TÜFENKÇİ: "ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ"

Gecede son olarak söz alan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, "Yeni Malatyaspor'un davetine icabet eden bütün misafirlere teşekkür ediyorum. Malatya sevdasına duyarlılık gösteren, Malatyaspor'a katkı sunmak adına burada bulunan bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Önemli olduğuna inandığım SMS kampanyasının sahiplenilmesi gerektiğini yinelemek isterim. Bu geceyi tertipleyen arkadaşlarıma, katkılarıyla bu platformu renklendiren siyasilerimize, iş adamlarımıza ve gençlerimize teşekkür ediyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

2 MİLYON 770 BİN LİRANIN SÖZÜ ALINDI

Konuşmaların ardından, Yeni Malatyaspor'a destek listesi oluşturuldu. Bu listeye, "Hasan Kan (55 bin), Arif Karaca (250 bin), Cemal Akmercan (500 bin), Tayfun Yalçın (150 bin), Hazreti Akdemir (150 bin), Adil Üstündağ (100 bin), MASTÖB (250 Bin), MİAD Yunus Akdaş (150 bin), Mehmet Conger (100 bin), Adnan Başdemir (100 bin), Ahmet Çalık (100 bin), Aziz Yeniay (50 bin), Mikail Sülük (25 bin), Mehmet Polat (25 bin), Mustafa Akboğa (100 bin), Şahin Metin (25 bin), Şenol Karadoğan (10 bin), Mehmet Karaman (10 bin), Abbeyk Kaya (10 bin), Abuzer Oran (50 bin), Korkut Koray Yalça (35 bin), Nevzat Er (10 bin), Ekrem Candan (25 bin), Turgut Zontul (10 bin), Ahmet Özpolat (10 bin), Damla Triko (10 bin), Mehmet Kolay (10 bin), Ramazan Taşoğlu (5 bin) ve Serkan Güleren (5 bin) isimleri yazıldı.

Hatıra fotoğrafının çekilmesiyle gece sona erdi.

Alima Yeni Malatyaspor’un Gecesinde 2 Milyon 700 Bin Lira Toplandı

Alima Yeni Malatyaspor’un Gecesinde 2 Milyon 700 Bin Lira Toplandı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim