• BIST 109.404
  • Altın 173,793
  • Dolar 4,0809
  • Euro 4,9792
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 22 °C

Yüreğir’de Kültür Evlerine Çocuk Eğitimi Sınıfı

Yüreğir’de Kültür Evlerine Çocuk Eğitimi Sınıfı
Adana'nın Yüreğir ilçesinde, kültür evlerinde çocuklara yönelik okul öncesi eğitim veren, çocuk eğitimi ve etkinlikleri sınıfı hizmete açıldı.

Adana'nın Yüreğir ilçesinde, kültür evlerinde çocuklara yönelik okul öncesi eğitim veren, çocuk eğitimi ve etkinlikleri sınıfı hizmete açıldı. 11 adet kültür evinin tamamında sabahçı ve öğlenci olarak hizmet veren çocuk eğitimi ve etkinlikleri faaliyetlerinden aileler ücretsiz olarak faydalanıyor.

Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi'nde çocuk eğitimi ve etkinlikleri sınıfını ziyaret eden Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan çocuklara kitap seti dağıttı, onlarla birlikte boyama yaptı. Öğretmenlerle de sohbet eden Başkan Çelikcan bu sınıflara ailelerin çok büyük ilgi göstermelerinden mutluluk duyduklarını belirtti.

Kültür Evlerini yapmaktaki asıl amacın her alanda eğitime katkı sağlamak olduğunu belirten Başkan Çelikcan, "Okul öncesi eğitim, çocuklarımızın en hızlı ve duyarlı dönemine denk gelen dönemdir. İlk eğitim ve yaşanılan deneyimler, ileri yaşlardaki öğrenme yeteneği ve gelecekteki başarı üzerinde de önemli etkileri vardır. Biz de bu amaçla çocuklarımızı yarınlara daha iyi hazırlamak için çalışıyoruz, eğitime de büyük önem veriyoruz" dedi.

Okul öncesi eğitimin birçok faydası olduğunu belirten Başkan Çelikcan, şöyle devam etti:

"Çocuklarımızın zihinsel, duygusal, sosyal, bedensel gelişimlerinin yüzde 70'i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. Bu dönem çocuğun öğrenmesinin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların, zihinsel yeteneklerinin en hızlı ve geliştiği biçimlendiği dönemdir. Bu dönem içerisinde kazanılan davranış biçimleri, tüm yaşam boyunca devam etmektedir. Okul öncesi eğitim alan çocukların, okula devam oranı ve okul başarısının daha yüksek olduğu yapılan araştırmalarla ortaya çıkmıştır. Bu yüzden Yüreğir'de hizmete açtığımız 11 adet kültür evlerimizde çocuk eğitimi ve etkinlikleri sınıflarını hizmete açtık ve sabahçı ve öğlenci olmak üzere 2 devre halinde ve bazı Kültür Evlerimizde 2 sınıf olmak üzere eğitimlerini sürdürmektedirler. Ailelerin buralara ilgi göstermesi, çocuklarını göndermeleri bizleri mutlu ediyor. Yüreğir'de bu anlamda çok büyük bir eksikliği giderdiğimizi düşünüyorum."

Yüreğir Kültür Evlerinde açılan çocuk eğitimi ve etkinlikleri sınıflarından 4-6 yaş arası öğrencilerin faydalandığını belirten Başkan Çelikcan, "Bu sınıflarımızdan kültür evlerimize eğitim görmeye gelen ailelerin yanı sıra bütün vatandaşlarımız faydalanmaktadır. Bu etkinlikleri Yüreğir Belediyesi Koordinatörlüğünde, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortak yürütüyoruz. Bu kurumlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Aileler çocuklarını bu sınıflara bırakarak Kültür Evlerimizdeki bütün etkinliklerden faydalanmaktadır" diye konuştu.

Yüreğir’de Kültür Evlerine Çocuk Eğitimi Sınıfı

Yüreğir’de Kültür Evlerine Çocuk Eğitimi Sınıfı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim