• BIST 94.552
  • Altın 193,677
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 27 °C

Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Devam Ediyor

Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Devam Ediyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kimsesiz yaşlıların günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya, yalnız olmadıklarını hissettirmeye devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kimsesiz yaşlıların günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya, yalnız olmadıklarını hissettirmeye devam ediyor. Belediye bu kapsamda yardıma muhtaç ve kimsesiz 199 yaşlıya periyodik olarak evde bakım, temizlik, refakat, nakdi ve ayni yardımda bulunuyor, sosyal etkinlikler yürütüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler ve Yardım İşleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yaşlılar Evi, kimsesiz, yardıma ve bakıma muhtaç yaşlılara hizmet vermeye devam ediyor. Yaşlıların günlük yaşamlarını kolaylaştırmayı ve yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçlayan çalışmalar, 2014 yılında hizmete açılan Yaşlılar Evi'nde koordine edilip hayata geçiriliyor. Bu kapsamda ev ortamında yaşlının desteklenmesi ve toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesi için periyodik olarak 199 yaşlıya ev temizliği, kişisel bakım, refakatçilik ve danışmanlık hizmeti veriliyor, maddi durumu iyi olmayan yaşlılara ayni ve nakdi yardımda da bulunuyor.

"199 KİMSESİZ YAŞLIYA HİZMET VERİYORUZ"

18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla yaşlılara yönelik çalışmalar hakkında bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, yaklaşık iki yıldır yaşlılara dönük çalışmalar yürütüldüğünü, bu kapsamda Yaşlı Birimi ve Mala Dilbêrên Mezin'i açtıklarını kaydetti. Kent merkezinde 199 yaşlıya hizmet verdiklerini anlatan Kıratlı, "Bunlar, kimsesiz, bakıma muhtaç, destek ihtiyacı olan yaşlılardır. Bu yaşlılara yaptığımız hizmetler, daha çok evde bakım hizmetleri, temizlik hizmetleri, refakat hizmetleri, ayni ve nakdi yardımlar, danışmanlık hizmetleri, özellikle psikolojik ve sosyal destektir." dedi. Düzenli olarak takip ettikleri yaşlılar olduğunu belirten Kıratlı, hastanelere veya herhangi bir kuruma giden yaşlılara da talep etmeleri halinde refakatçilik hizmeti verildiğini söyledi.

"ALO 153'Ü ARAYIN"

18-24 Mart'ın Yaşlılara Saygı Haftası olduğunu hatırlatan Kıratlı, bu hafta içerisinde yaşlılarla çeşitli etkinlikler yapılacağını ifade etti. Kıratlı, Yaşlılar Haftası nedeniyle yaşlıların evlerinde tek tek ziyaret edileceğini, bu ziyaretlerin çocuk ve gençlerle yapılacağını kaydetti. Ayrıca yaşlılarla toplu yemekte bir araya gelineceğini ifade eden Kıratlı, hizmetten yararlanmak isteyen yaşlıların Alo 153'ü aramalarının yeterli olacağını dile getirdi.

Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Devam Ediyor

Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Devam Ediyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim