• BIST 92.997
  • Altın 195,953
  • Dolar 4,7621
  • Euro 5,4993
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 30 °C

Yaşam Koçu Mengüç’ten Mutlu Ve Başarılı Yaşam Sırları

Yaşam Koçu Mengüç’ten Mutlu Ve Başarılı Yaşam Sırları
Aydın'da faaliyet gösteren Bemar Kariyer Okulu ve Britishtown organizesi ile Aydınlılarla buluşan Yaşam Kocu Hakan Mengüç, hayal gücünün beden üzerindeki...

Aydın'da faaliyet gösteren Bemar Kariyer Okulu ve Britishtown organizesi ile Aydınlılarla buluşan Yaşam Kocu Hakan Mengüç, hayal gücünün beden üzerindeki etkileirni anlatırken, hayatını mutlu sürdürmek isteyen bay ve bayanlara da önemli tüyolar verdi. Özellikle hemcinslerine kadınların ne beklediğini anlatan Mengüç, "Bir kadını mutlu etmek istiyorsanız; Dost gibi dertleşin. Baba gibi koruyun, Adam gibi sevin" dedi.

Bemar Kariyer Okulu Aydın Şubesi'nce Aydın İl Kültür Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen seminerde ilk konuşmayı Yaşam Koçu Dr. Sara yaparken daha sonra sahneye çıkan Yaşam Kocu Hakan Mengüç ise dinleyenleri adeta hayat dersleri verdi. Hayal gücünün beden üzerinde çok büyük etkisi olduğunu belirten Mengüç, insanlığın en büyük gücünün de hayal gücü olduğunu belirtti.

Programda ilk olarak sahneye çıkan Yaşam Koçu Dr. Sara salonu tıklım tıklım dolduran izleyicilere "Temsil Sistemleri ve Hızlı Kişilik Analizleri" konularını anlattı.

Bilinçaltının 7 sırrını anlatan yaşam Koçu Hakan Mengüç, bilinçaltının kelimeleri değil beden dilini takip ettiğini belirterek özellikle son günlerde daha da yaygınlaşan yanlış iletişime örnek olacak konuları ele aldı. Mengüç, "Elinizde cep telefonu ile bir yandan oyun oynarken ya da bir şeyler bakarken, diğer yandan birine seni seviyorum deseniz ne kadar etkili olur. Bu nedenle iletişim kurarken beden dili en az sözcükler kadar önemlidir. Erkeklerin beyni hareket eden nesneleri odaklanırken, kadınlar daha çok konuşma üzerine odaklanmaktadır. Erkekler doğuştan önemsenme, kadınların ise güvene ihtiyaçları vardır. Kız çocuklarına güven erkek çocuklarına da önem verin" dedi.

"HAYAL GÜCÜ BİLGİDEN DAHA ÖNEMLİDİR"

Konuşmasında hayal gücüne de değinen Hakan Mengüç öncelikle hayal edip inanmanın gerektiğini ardından başarının da kendiliğinden geleceğini uygulamaları ile anlattı. Salonda bulunan 4 kişiyi önce sahneye alan Mengüç, ardından da aşırı kilolu bir başka seyirciyi sahneye davet ederek önce çağırdığı 4 kişinin sadece parmakları ile bu kilolu kişiyi havaya kaldırmasını istedi, ancak grup ilk denemesinde bunu başaramadı. Mengüç, 4 kişinin önce hayal gücünü kullanmasını sağladıktan sonra grup ikinci denemesinde başarılı oldu. Mengüç, "Hayal gücü bilgiden daha önemlidir" diyerek kişinin hayat enerjisini de sık karşılaştığı kişilerin belirlediğini ifade ederek "Fazla yemek midenizi fazla insan da hayatınızı bozabilir" diyerek kişilerin hayatına aldığı kişilere de dikkat etmesini önerdi.

Seminere katılanlara sertifika ve Bemar Kariyer Okulu ve Britishtown kurslarından indirim kazanırken çekilişlerle bir çok izleyiciye sürpriz hediyeler verildi. Bemar Kariyer Okulları Aydın Şubesi Müdürü Cevriye Savaşır, hayatta başarı ve mutluluk için kişinin öncelikle kendisini tanıyıp daha iyi ilişkiler kurması gerektiğini belirterek Aydınlılara önemli bilgiler sunan Hakan Mengüç ve Dr. Sara'ya plaket ve çiçek sundu.

Yaşam Koçu Mengüç’ten Mutlu Ve Başarılı Yaşam Sırları

Yaşam Koçu Mengüç’ten Mutlu Ve Başarılı Yaşam Sırları

Yaşam Koçu Mengüç’ten Mutlu Ve Başarılı Yaşam Sırları

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim