• BIST 94.671
  • Altın 193,363
  • Dolar 4,7582
  • Euro 5,4831
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 29 °C

Yalçın Akdoğan'dan Fehmi Koru'ya imalı yanıt

Yalçın Akdoğan'dan Fehmi Koru'ya imalı yanıt
Yalçın Akdoğan Yeni Şafak gazetesinde Yasin Doğan mahlasıyla kaleme aldığı yazısında Koru'ya yanıt verdi.

"Koru'nun negatiften bakan yorumları Erdoğan'ın endişe sebebiyle çok çalıştığını ima ediyor." diyerek Fehmi Koru'yu iğneleyen AKdoğan imalı bir vurguda bulundu: Bazıları Erdoğan'ı tanımadıklarından veya farklı maksatlarla bu tür sorular sorabiliyorlar, Fehmi Ağabey bu bazılarından değildir.

Başdanışman'dan Fehmi Abi'ye manidar yanıt! Fehmi Koru'nun "Erdoğan nede kazanacak olmasına rağmen bu kadar çok koşturuyor?" sorusuna yanıt veren Başdanışman Yalçın Akdoğan çarpıcı imalarda bulundu...
 
Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'dan Fehmi Koru'nun Köşk soruılarına yanıt geldi. Koru seçimleri kazanması kesin olmasına rağmen Erdoğan'ın yoğun bir tempoda kampanya yapmasını sorguladığı yazısında "Niçin çok çalışıyor?" diye sormuştu.
 
BAŞDANIŞMAN'DAN FEHMİ ABİ 
 
İşte Akdoğan'ın yazısındaki ilgili bölüm:
 
NİÇİN ÇOK KOŞTURUYOR?
 
Fehmi Koru, 'herkesin kazanacağına mutlak gözüyle baktığı aday neden rakiplerinden fazla efor sarf ediyor' sorusuyla Erdoğan'ın mitingden mitinge koşmasını yorumlamış.
 
AK Parti'ye oy verenlerin bir kısmı onun partinin başında kalmasını istediğinden oy kaybedebilirmiş.
 
AK Parti'yi farklı sebeplerle destekleyenler onun adaylığına sıcak bakmayabilirmiş.
 
Başkanlık arzusu kendisini takdir eden bazı seçmenleri ürkütebilirmiş.
 
FEHMİ KORU ERDOĞAN'IN ENDİŞELİ OLDUĞUNU İMA EDİYOR
 
Bundan dolayı da Erdoğan kazaya uğramak istemiyormuş... Koru'nun negatiften bakan yorumları Erdoğan'ın endişe sebebiyle çok çalıştığını ima ediyor.
 
Oysa Erdoğan aldığı veya alacağı oy oranından bağımsız olarak üzerine düşen sorumluluğu yerine getiren ve çok çalışan bir liderdir. Yerel seçimlerde oyu yüzde 38'e düştüğünde de aynı motivasyonla çalışmıştır, oyu yüzde 50'ye dayandığında da aynı sebeple çalışmaya devam etmiştir. Erdoğan millete hizmet davasında kişisel sorumluluğunu sonuna kadar yerine getirmeye çalışan, ibadet şuuruyla hareket eden bir insandır.
 
Niye bu kadar çok koşturuyorsunuz denildiğinde verdiği şu cevap çok manidardır: 'Biz üzerimize düşeni layıkıyla yapalım, sonra şunu da yapsaydık, eksik bırakmasaydık demeyelim'. Sebepleri yerine getirip tevekkül etmek önemli bir Müslüman şiarıdır. Erdoğan'ın tarzı küçük siyasi hesapların üzerinde bir ufuk ve teslimiyet taşıyor.
 
FEHMİ AĞABEY BU BAZILARINDAN DEĞİLDİR
 
Sonucu kutsamak, sonuca ulaşmak için her yolu mübah gören şu anki muhalefetin tarzıdır. Onlar sonuç için herşeyi feda edilebilir görüyorlar. Erdoğan ahlaki ve ilkesel çizgide yol yürünen ve uzun soluklu mücadeleye inanan bir insan. Bu yüzden partisindeki herkesten fazla yük yüklenmekten kaçınmıyor.
 
Bazıları Erdoğan'ı tanımadıklarından veya farklı maksatlarla bu tür sorular sorabiliyorlar, Fehmi Ağabey bu bazılarından değildir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim