• BIST 110.932
  • Altın 174,417
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 26 °C

Vodafone’dan Gaziantep’e Dev Yatırım

Vodafone’dan Gaziantep’e Dev Yatırım
Son 5 yılda Gaziantep'e gerçekleştirdiği yatırımları 36 milyon TL'ye ulaştıran Vodafone'nun, KOBİ'lere sunduğu teknoloji çözümleriyle de Gaziantep'in...

Son 5 yılda Gaziantep'e gerçekleştirdiği yatırımları 36 milyon TL'ye ulaştıran Vodafone'nun, KOBİ'lere sunduğu teknoloji çözümleriyle de Gaziantep'in sanayide dijitalleşmesine katkı sağlayacağı açıklandı

Vodafone'un Yarına Hazırım Platformu kapsamında şirketlerin dijitalleşme haritasını çıkardığı araştırmaya göre, Gaziantep'teki şirketlerin dijitalleşme endeksi yüzde 55 olarak gerçekleşti. 17 Şubat 2016'da Türkiye için daha iyi bir gelecek hedefiyle başlattığı "Dijital Dönüşüm Hareketi" kapsamında teknoloji, hizmet ve sosyal yatırımlarını aralıksız sürdüren Vodafone, bu vizyon çerçevesinde Gaziantep'te gerçekleştirdiği yatırımlarını açıkladı. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Vodafone Türkiye'nin Gaziantep'teki yatırımları ve iş dünyasına yönelik çözümleri hakkında bilgiler verdi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, "Vodafone olarak, dijitalleşmenin, yenilikçi ve dönüştürücü gücüyle, geleceğin dünyasında belirleyici olacağına inanıyor, Türkiye'de de Dijital Dönüşüm'ün lideri olma hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Beş yıllık bir dönemi kapsayan stratejik yatırım programımız "Dijital Dönüşüm Hareketi'nin ilk 2 yılında 5 milyar TL'lik yatırım yaptık. Böylece, Türkiye için toplam yatırımlarımız 17 milyar TL'ye ulaştı. Vodafone olarak, Gazianteplilere en ileri mobil teknolojileri sunarak Gaziantep ekonomisinin daha da güçlenmesine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Son 5 yılda Gaziantep'e yaklaşık 36 milyon TL'lik yatırım gerçekleştirdik. Gaziantep'te 80 mağazayla faaliyet gösteriyoruz ve toplam 167 kişiye istihdam sağlıyoruz" dedi.

Gaziantep'te sosyal yatırımlara da büyük önem verdiklerini vurgulayan Engin Aksoy, "MEB ve AÇEV işbirliğinde yürüttüğümüz "Geleceğe İlk Adım" projemiz kapsamında, Gaziantep'te 10 anasınıfımız bulunuyor ve 2.455 çocuğumuzun kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek veriyoruz. UNDP ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile birlikte yürüttüğümüz "Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak" projemiz kapsamında, Gaziantep'te 9.572 gencimize ücretsiz bilgisayar eğitimi sağladık" diye konuştu.

"KOBİ'LERİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ"

Dijitalleşmenin, her ölçekten şirketin pazardaki varlığı ve konumu açısından sürdürülebilirliğin garantisi olacağının altını çizen Engin Aksoy, "Günümüz iş dünyası çok hızlı bir şekilde değişiyor ve işletmelerin de bu değişime ayak uydurarak yarına hazır olması gerekiyor. "Bugünden yarına hazır" diyebileceğimiz bir işletmenin, müşteri ilişkilerinden bilgi güvenliğine kadar her süreci dijitalleştirmesi önem taşıyor. KOBİ'lerin de işlerini büyütmek ve başarılarını sürdürmek için dijitalleşmeye ayak uydurması gerekiyor. Türkiye'nin sürdürülebilir büyüme ve ekonomik kalkınma hedeflerine erişmesi için KOBİ'lerin dijitalleşmesi bir zorunluluk. Aynı zamanda KOBİ'lerin dijitalleşmesi, 4.5G'li yeni geleceğe hazır olmak açısından da önem taşıyor. Lansmanımızdan bu yana yaptığımız çalışmalarla Türkiye'de işletmelerin dijitalleşme endeksini yüzde 48'den yüzde 53'e çıkardık. Hedefimiz daha büyük; Türkiye'nin dijitalleşme endeksini yüzde 75'e çıkarmak için çalışıyoruz. Yarına Hazırım Platformumuz kurulduğu günden bugüne 2 milyon defa ziyaret edildi. Toplamda 36 bin işletme dijitalleşme endeksini hesapladı ve ihtiyaçlarını öğrendi. Yarına Hazırım Platformu'nda Gaziantep'teki şirketlerin de dijitalleşme haritasını çıkardık. Gaziantep'teki şirketlerin dijitalleşme endeksinin yüzde 55 olduğunu gördük" şeklinde konuştu.

Yarına Hazırım Platformu ile işletmelerin dijitalleşme endekslerini ideal düzeye yükseltmelerine de yardımcı olduklarını vurgulayan Engin Aksoy, "Bu platformla, işletmelerin değişen iş dünyasında yarına ne kadar hazır olduklarını ücretsiz test ederken aynı zamanda verimliliklerini artırmak için nelere ihtiyaçları olduğunu da anlamalarını sağlıyoruz. Sadece kendi müşterilerimize hizmet vermiyoruz; müşterimiz olsun olmasın, Türkiye'deki tüm işletmelerin dijitalleşme endeksini çıkarmaya yönelik bir platform sunuyoruz. İşletmelerin dijitalleşmelerini artıracak çözümler finansal kârlılıklarına da olumlu katkı sağlıyor. Tüm dünyada dijitalleşen işletmelere baktığımızda, bu işletmelerin kaynaklarını artırmadan gelirlerini sektörlerinin yüzde 9 üzerinde büyüttüklerini, kârlılıklarını sektörlerinin yüzde 26 üzerinde gerçekleştirdiklerini, pazar değerlerini sektörlerinin yüzde 12 üzerinde belirlediklerini görüyoruz" ifadelerini kullandı.

GAZİANTEP'TEKİ ŞİRKETLERİN DİJİTAL KARNESİ TESPİT EDİLDİ

Vodafone, Yarına Hazırım Platformu'nda Gaziantep'teki şirketlerin de dijitalleşme haritasını çıkardı. Gaziantep'teki şirketlerin dijitalleşme endeksi yüzde 55 ile Türkiye ortalamasının üstünde yer aldı. Gaziantep genelinde Yarına Hazırım Platformu'na katılan şirketlerden önemli veriler elde edildi. Buna göre, her 10 işletmeden 9'unun müşteri yönetimini ve bağlılığını artıracak çözüme ihtiyacı bulunuyor. Ancak, sadece yüzde 20'si bu yazılımları kullanarak yüzde 35'e varan oranda daha fazla müşteri adayına erişebiliyor. Diğer yandan, her 10 işletmeden 6'sı sahada araç kullanıyor. yüzde 15'e varan yakıt tasarrufu yapılmasını sağlayan Araç Takip çözümünü ise bu işletmelerin yüzde 42'si kullanıyor. Ayrıca, her 10 işletmeden 7'si müşterilerine tanıtım faaliyetlerine ihtiyaç duyuyor. Bu işletmelerin yüzde 77'si, bu ihtiyacına yardımcı olacak teknolojileri kullanıyor.

"GAZİANTEP KOLEJİ VAKFI'NIN DİJİTALLEŞME ENDEKSİ YÜZDE 65 İLE İL ORTALAMASININ ÜZERİNDE"

Vodafone'un araştırmasında Gaziantep Koleji Vakfı (GKV) ise dijitalleşmede başarı sağlayan kurum örneği olarak dikkat çekiyor. Özel okulları 1963 yılında kurulan Gaziantep Koleji Vakfı (GKV), kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir karşılıksız hizmet kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Gaziantep Koleji Vakfı, bugün 120 dersliği bulunan, anaokulundan liseye, tam donanımlı bir eğitim kampüsünde 7 bin metrekare açık ve 23 bin 100 metrekare kapalı alanda bin 800 öğrenciye eğitim veriyor. Vakfın dijitalleşme endeksi, %65 ile Gaziantep il ortalamasının üzerinde bulunuyor. Vakıf, Vodafone tarafından önerilen diğer çözümlerle dijitalleşme endeksini yüzde 95'e kadaryükseltme potansiyeline sahip bulunuyor. Gaziantep Koleji Vakfı, Vodafone Yarına Hazırım Ekibi'nin dijital dönüşüm için sunduğu rehberlik ile Araç Takip Sistemleri'nden faydalanarak öğrencilerinin ulaşımını maksimum güvenlik ve konfor ile sağlıyor. Araç Takip Sistemleri uygulanmış servis araçlarına Vodafone çözüm ortaklarının sunduğu yazılımlar ile servise bağlı öğrencilerin adresleri tanımlanıyor. Öğrenciler evlerinden alınmadan 5 dakika önce yaklaşan servis aracının bilgisi velinin cep telefonuna SMS ile bildiriliyor. Böylece, öğrenci ve veli evin dışında servisi beklemek zorunda kalmıyor. Aynı yazılım sayesinde, servis okul binasına girdiğinde, öğrencinin güvenle okula ulaştığı bilgisi velilere SMS ile bildiriliyor.

Vodafone’dan Gaziantep’e Dev Yatırım

Vodafone’dan Gaziantep’e Dev Yatırım

Vodafone’dan Gaziantep’e Dev Yatırım

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim