• BIST 117.110
  • Altın 167,822
  • Dolar 3,9332
  • Euro 4,8403
  • İstanbul 7 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 20 °C

Van’da İletişim Becerilerinin Arttırılması Semineri

Van’da İletişim Becerilerinin Arttırılması Semineri
Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kız Çocuklarının Okulla Devam Oranlarının Arttırılması Projesi (KEP-2) kapsamında "İletişim Becerilerinin...

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kız Çocuklarının Okulla Devam Oranlarının Arttırılması Projesi (KEP-2) kapsamında "İletişim Becerilerinin Arttırılması" semineri düzenlendi.

Elite World Van Hotel'de düzenlenen seminerde açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kirekin, kızların okula erişimi projesinin aktörlerinin görevlerini yerine getirirken, onların yanında yer almaya çalıştıklarını belirterek, "İşin asıl yürütücüleri aslında sizlersiniz. Bireylerin kendini en çok ifade ettiği programlardan biri de etkinlik temelli öğrenmedir. Yeni müfredatın asıl özü de budur. Dikkat ederseniz etkinlik ve ders çalışma kitaplarında çok sayıda etkinlik var. Bu etkinlikleri hayata geçirme konusunda her ne kadar sıkıntılar, aksaklıklar ve eksiklikler yaşansa da öğretmenlerin bu çalışmaları yapması bir görevdir. Zoru başarmak aslında bir görevdir. Bu tür önemli projelerin hayata geçmesinde emeği olan proje yürütücülerine, öğretmenlere, ailelere, sivil toplum örgütlerine, projede görev alan tüm aktörlere teşekkür ediyorum" dedi.

Bu tür eğitimlerin tekrarlanmasının asıl amacının hatırlatmak ve pekiştirmek olduğuna dikkat çeken Kirekin, "Projeyi başlattık. Nasıl olsa sahada yürür mantığıyla hareket etmek yanlıştır. Zaman zaman hatırlatmalarda bulunmak, bu duyguyu, düşünceyi paydaşlarla birlikte görüşmek, eğitimlerle bilgiyi tazelemek, bu işin ciddiyetini de göstermektedir. Eğitim camiasının içinde bulunmamız nedeniyle çok sayıda proje gördük. Birçok proje başladı ama net bir verim elde edilemedi. Fakat bu projenin böyle olmayacağını söyleyebilirim. Çünkü hem bakanlık hem proje yürütücüleri bu konuda daha hassas davranıyorlar. Ben sizlerin de bu önemli konuda daha hassas davranacağına inanıyorum. Tekrardan böyle önemli projede emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İletişim Becerilerinin Arttırılması seminerinin 4 gün süreceğini ifade eden Kirekin, "Seminerin birinci gününde ilimize yeni atanan öğretmenlere verilecek olan seminer, daha sonra eğitim alanında faaliyet gösteren kurumlara, yatılı bölge ortaokulu idare personeline ve bölgedeki yerel aktörlere verilecektir" ifadelerini kullandı.

Program, KEP2 Proje Uzmanı Aylin Çelik tarafından yeni atanan öğretmenlere "İletişim Becerilerinin Arttırılması" seminerinin verilmesi ile son buldu.

Van’da İletişim Becerilerinin Arttırılması Semineri

Van’da İletişim Becerilerinin Arttırılması Semineri

Van’da İletişim Becerilerinin Arttırılması Semineri

Van’da İletişim Becerilerinin Arttırılması Semineri

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim