• BIST 93.043
  • Altın 193,340
  • Dolar 4,7189
  • Euro 5,4759
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 24 °C

Vali Kahraman, Sokak Ve Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı

Vali Kahraman, Sokak Ve Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı
Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, "Yabana Can" Projesi kapsamında, sokak ve yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, "Yabana Can" Projesi kapsamında, sokak ve yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, kış şartlarında yiyecek sıkıntısı çeken sokak ve yaban hayvanlarının doğal çevrelerinde sağlıklı yaşaması ve toplumda farkındalık oluşturmak maksadıyla başlatılan "Yabana Can" projesi kapsamında yemleme çalışması yaptı. Yemleme çalışmasına, Vali Kahraman ile birlikte Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Turunç, Hüseyin Can, Vali Yardımcısı Ahmet Türköz ve ilgili kurumlar ile avcı derneklerinin üyeleri katıldı. Atatürk Kent Ormanı ve şehir merkezindeki parklarda gerçekleştirilen yemleme çalışmasında doğadaki tüm hayvanlar düşünülerek buğday, ekmek, ot ve et bırakıldı.

Vali Süleyman Kahraman, sokak ve yaban hayvanları için doğaya bırakmış olduğu yemleme çalışmasıyla ilgili olarak sahipsiz hiç bir canlının kalmayacağına vurgu yaparak, "Soğuk ve çetin bir kış günleri yaşıyoruz. Bu yüzden yaban hayatındaki canlıları ve sokak hayvanlarını düşünmek zorundayız. Bu doğrultuda ilimizde almış olduğumuz tedbirler çerçevesinde yaban hayvanlarını yemlemek istiyoruz. Bunun için buradayız. Bundan dolayı yaban hayvanlarını beslemek için ve onları kış şartlarında açlıktan muzdarip olmamaları için buğday ve diğer yiyeceklerden aldık. Fırsat buldukça onları bu şekilde besliyoruz. Bizler "Yerdekilere merhamet ediniz ki göktekiler de sizlere merhamet etsin" inancına sahibiz. Bundan dolayı biz doğadaki tüm hayvanlara bakmak durumundayız. Çünkü biz idareciler onlardan da mesulüz. Bu konuda gerekli her türlü tedbiri almak zorundayız. Onlara da merhamet göstermek zorundayız. Biz onlara merhamet gösterirsek inanıyoruz ki Allah'ta bize merhamet edecektir. Onlar bizim emanetimizdir. İdareci demek, hem insanlardan sorumlu olduğu kadar hayvanlar ve bitkilerde olmak üzere Allah'ın yarattığı her şeyden sorumludur. Biz bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tüm arkadaşlarımızla yaban hayatındaki canlılarımıza sahip çıkmaya çalışıyoruz. Biz sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu sorumluluk ilimizde artık geleneksel hale geldi. İnanıyorum ki her geçen yıl, her geçen gün bu yaban hayatına karşı, sokak hayvanlarına karşı ilimizdeki herkes büyük bir sorumluluk içerisinde bunlara sahip çıkıyor. Elinden gelen her türlü imkânı bu hayvanlara vermeye çalışıyor. Ben bundan dolayı hem Erzincan halkına hem de duyarlılık gösteren sivil toplum kuruluşlarımıza, belediyelerimize, kamu kurum kuruluşlarımıza ve emek gösteren herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki yıllarda bu çalışmalarımız daha çok profesyonel olacaktır. Sahipsiz hiçbir canlı kalmayacaktır."dedi.

Hayvanların korunması ve kendilerine daha rahat bir ortam hazırlanarak kötü muamele yapılmasını önlemek adına çalışmalarına devam eden Vali Kahraman'ın talimatları doğrultusunda; yabani hayvanların beslenebilmesi için, beslenme yerleri temizlenerek, lokantalardan ve kesimevlerinden temin edilen yemek atıkları ve suların buralara bırakıldığı belirtildi.

Vali Kahraman, Sokak Ve Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı

Vali Kahraman, Sokak Ve Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı

Vali Kahraman, Sokak Ve Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bıraktı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim