• BIST 94.437
  • Altın 194,212
  • Dolar 4,7316
  • Euro 5,4729
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 23 °C

Vali Demirtaş, İş Adamları İle Buluştu

Vali Demirtaş, İş Adamları İle Buluştu
Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanlığı ev sahipliğinde Adıyaman'daki sanayici ve iş adamları ile öğle yemeğinde...

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanlığı ev sahipliğinde Adıyaman'daki sanayici ve iş adamları ile öğle yemeğinde bir araya geldi.

OSB'nin yeni hizmet binasında düzenlenen istişare toplantısına Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti Adıyaman Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Abdulkadir Çelenk ile sanayi ve iş adamları katıldı.

İstişare toplantısına katılan Vali Mahmut Demirtaş, AK Parti Adıyaman Milletvekili Halil İbrahim Fırat, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu ve işadamlarına teşekkür eden OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk, toplantıda OSB'nin dünü ve bugününü değerlendirerek, "150 hektar üzerine kurulan OSB'miz her geçen gün büyümesini sağlayarak bugün 300 hektarı geçmiştir. OSB'mizin büyümesinde sayın valimizin ve milletvekillerimizin çok büyük destekleri bulunmaktadır. 5084 sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte OSB'mizde istihdam ve sanayileşme anlamında önemli adımlar atılmıştır. İlimizde istihdamın artırılması ve sanayinin daha da gelişmesi için sanayiciler olarak beklentimiz Adıyaman'ın içinde bulunduğu mevcut teşvik paketinden çıkarılarak 6. bölgeye alınmasıdır" ifadelerini kullandı.

ATSO Başkanı Mustafa Uslu ise, Adıyaman'ın bütün sorunlarını birlik ve beraberlik içerisinde çözeceğini belirterek, "Adıyaman'ı istediğimiz noktaya getirebilmemiz için öncelikle kendimizi sorgulamamız lazım. 5084 sayılı yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte ilk defa tekstil alanında kümelenmeyi başarmış bir iliz. Adıyaman'ın sanayileşme anlamında istediği noktaya gelebilmesi ancak ihracatla mümkün olacaktır. Adıyaman'da sürdürülebilir kalkınmayı yakalamak için genç ve dinamik nüfusun yanında, yeraltı ve yer üstü kaynaklar ile innovasyona çok önem vermemiz gerekiyor. Bugün Adıyaman çok önemli bir zenginlik olan Mermer kütlelerinin üstünde oturmaktadır. Bunu çok iyi değerlendirmeliyiz" şeklinde konuştu.

İşadamları ile bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu ifade eden AK Parti Aıdyaman Milletvekili Halil İbrahim Fırat, bu buluşmaya vesile olan OSB Başkanına teşekkür ederek, " Adıyaman her geçen gün kabuğunu kırmaktadır. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, ulusal kalkınma plan, program ve stratejilerinde öngörülen ilke ve hedefler çerçevesinde 81 il ile birlikte Adıyaman'da da destek ofisi hizmeti açılacaktır. AK Parti iktidara gelmeden önce 2002 yılında OSB'mizde iki fabrikamız faaliyette bulunuyordu.

Hükümetimizin 2004 yılında başlatmış olduğu 5084 sayılı teşvik yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte Adıyaman'da yatırım anlamında ciddi adımlar atılmış ve bu yasayı 10 yıl boyunca en iyi algılayan ve uygulayan il Adıyaman olmuştur. Hamdolsun bu yasayla birlikte Adıyaman Organize Sanayi Bölgemiz dolmuş ve bunun yanında Kahta, Gölbaşı ve Besni OSB'leri açılmıştır. Eksikliklerimiz muhakkak vardır. Bunları da birlik ve beraberlik içerisinde çözerek Adıyaman'ı hep birlikte hak ettiğimiz noktaya taşıyacağız" dedi.

Adıyaman'a katma değer sağlayan müteşebbislerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Vali Mahmut Demirtaş ise, "Adıyaman'da 3,5 yıllık görevim süresince huzur içerisinde bir çalışma gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyorum. Adıyamanlı işadamlarımızı tanıdıktan sonra daha fazla nasıl hizmet edebilirim, bu insanlarımızın işlerini daha nasıl kolaylaştırabiliriz ki müteşebbislerimiz daha fazla yatırım ve daha fazla istihdam sağlasın hep bunun gayreti içerisinde olduk. Devletimizin OSB'ye aktardığı 50 milyon TL'lik yatırıma karşılık, Adıyamanlı müteşebbislerimiz kaynaklarını yatırıma dönüştürmüş ve bunun karşılığında 400 milyon TL'lik bir yatırım yaparak 5 bin vatandaşımıza ekmek kapısı açmıştır. İstihdama ve üretime yaptıkları katkılardan dolayı tüm müteşebbislerimize teşekkür ediyorum. Adıyaman'ın gelişmesi ve kalkınması için yatırımcılarımıza her türlü desteği veriyoruz. İlimizin gelişmesi ve kalkınmasına büyük destek veren Sayın Milletvekillerimize ve siz değerli iş adamlarımıza teşekkür ediyorum" sözlerini vurguladı.

Vali Mahmut Demirtaş ve beraberindeki heyet daha sonra OSB'nin yeni hizmet binasını gezdi.

Vali Demirtaş, İş Adamları İle Buluştu

Vali Demirtaş, İş Adamları İle Buluştu

Vali Demirtaş, İş Adamları İle Buluştu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim