• BIST 94.552
  • Altın 192,939
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 21 °C

Uludağ Üniversitesi TÜBİTAK’tan destek alıp iş fikirlerini hayata geçirecek

Uludağ Üniversitesi TÜBİTAK’tan destek alıp iş fikirlerini hayata geçirecek
Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Teknoloji Transfer Ofisi'nin (TTO) destek verdiği 10 tekno girişimci, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BiGG) Teknogirişim...

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) Teknoloji Transfer Ofisi'nin (TTO) destek verdiği 10 tekno girişimci, TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BiGG) Teknogirişim Sermaye Destek Programından destek alarak, iş fikirlerini hayata geçirme fırsatı yakaladı.

BTSO ve Uludağ Üniversitesi çatısı altında faaliyet gösteren UÜ TTO, teknoloji odaklı yeni iş fikirlerine sahip girişimcileri kazandırmaya devam ediyor.

'ULUKOZA" Destek Programı'na katılan girişimciler hayallerindeki yenilik odaklı düşünceleri hayata geçiriyor. UÜ TTO'nun mentörlük, başvuru dokümanı, başvuru süreçleri, proje yönetimi ve çeşitli eğitimlerinden faydalanan girişimciler, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) BiGG Teknogirişim Sermaye Desteği Programı 2015 yılı çağrısına katıldı.

UÜ TTO GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNÜ AÇIYOR

Türkiye genelinde TÜBİTAK 1512 Programının 1. Aşamasını yürüten 17 kuruluştan birisi olan UÜ-TTO'nun 10 tekno girişimcisi desteklerden faydalanmaya hak kazandı. Bu kapsamda kurulacak olan teknoloji tabanlı şirketler, 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren TÜBİTAK'ın sağladığı 1 milyon 456 bin TL'lik hibe desteğinden faydalanabilecek. Şirketler, 18 ay süre içinde iş planlarında yer alan kavramsal Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü Basın Bürosu tasarım, teknik ve ekonomik fizibilite, teknoloji geliştirme faaliyetlerini tamamlayıp, elde edilen çıktıları ticari değere dönüştürecek.

YENİLİK ODAKLI FİKİRLER İLE KALKINABİLİRİZ

BTSO ve ULUTEK Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, UÜ TTO'nun TÜBİTAK Bireysel Genç Girişimci (BiGG) Teknogirişim Sermaye Destek Programından destek almasının teknoloji odaklı ürünlerin ortaya çıkmasını sağladığını söyledi. İbrahim Burkay, teknoloji tabanlı fikirlerin ürüne daha hızlı dönüşmesine her zaman destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

TEKNOLOJİ ODAKLI PROJELERİNİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay da, teknolojide ülke ve Bursa'nın söz sahibi olması için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine maksimum düzeyde önem verilmesi gerektiğini söyledi. ABD, Çin, Japonya ve Çin gibi ülkelerin Ar-Ge yatırımlarında lider konumda olduğunu kaydeden Prof. Dr. Ulcay, üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Teknoloji Transfer Ofisi'nin üniversite sanayi işbirliğinin geleceği konusunda önemli görevinin olduğunu anlattı.Cihan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim