• BIST 106.935
  • Altın 171,749
  • Dolar 4,0527
  • Euro 4,8911
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 23 °C

Ulaşım AŞ Türkiye markası oluyor

Ulaşım AŞ Türkiye markası oluyor
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ, ulusal ölçekli projelerine bir yenisini daha ekledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ, ulusal ölçekli projelerine bir yenisini daha ekledi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından ihalesi yapılan Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi ihalesini, en uygun teklifi veren Kayseri Ulaşım AŞ kazandı.

2010 yılından bu yana Kayseri Büyükşehir Belediyesi bisiklet paylaşım sistemini işleten Kayseri Ulaşım AŞ, geliştirmiş olduğu akıllı bisiklet paylaşım sistemlerini diğer kentlerin hizmetine sunmaya devam ediyor. 2014 yılında Muğla Belediyesi'nin açmış olduğu akıllı bisiklet paylaşım sistemi ihalesini kazanarak dört istasyonlu 40 bisikletli sistemi hayata geçiren Kayseri Ulaşım AŞ, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin alt istasyonlu 150 bisiklet kapasiteli akıllı bisiklet paylaşım sistemi ihalesinde de en avantajlı teklifi vererek hizmet ağına bir yenisini daha ekledi.

Kayseri Ulaşım AŞ yapmış olduğu çalışmalarla Kayseri toplu taşıma sisteminin işletilmesi dışında ulusal bazda projelere danışmanlık ve teknik destek hizmeti vererek ulaşım sistemlerinde marka olma yolunda hızla ilerliyor. Kısa süre önce TCDD İZBAN banliyö hattının elektrifikasyon bakım işlerini de üstlenen Kayseri Ulaşım AŞ, sahip oluğu bilgi birikimi ve iş gücünü kullanarak farklı alanlarda sektöre değer katacak hizmetler üretiyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri Ulaşım AŞ'nin ulusal bazda ihalelere girerek geliştirmiş olduğu ürünleri farklı kentlerin hizmetine sunmasından büyük memnuniyet duyduğunu, kazanılan ihalenin çevreci ve yaşam dostu akıllı bisiklet sistemi kurulumu olmasının ayrıca mutluluk verici olduğunu söyledi.

Raylı Sistem işletmesi, projelendirmesi ve yapımı, toplu taşıma sistemi yönetimi, kent içi bisiklet paylaşım sistemi, trafik elektronik denetleme sistemleri (TEDES) ve akıllı ulaşım sistemleri konularında Ulaşım AŞ'nin yeterli bilgi birikimi ve donanımına sahip olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, Ulaşım AŞ'nin tüm bu konularda ve farklı şehirlerde Ar-Ge çalışmaları yaparak proje ve ürünler geliştirdiğini belirtti. Türkiye'de ilk kent içi bisiklet paylaşım sistemini Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete açtığını hatırlatan Başkan Çelik, şu an 7000 kullanıcı, 35 bisiklet istasyonu ile Türkiye'de en fazla kullanıcısı olan bisiklet paylaşım sistemine sahip olduklarını dile getirdi. İlk olmanın verdiği avantajı kullanarak kendi akıllı bisiklet paylaşım sistemlerini yüzde 100 yerli mühendislik ile geliştirdiklerini vurgulayan Başkan Çelik, bu konularda istekli olan belediyeler ile kurum ve kuruluşlara hizmet vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Cihan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim