• BIST 94.552
  • Altın 192,939
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 24 °C

Türkiye’nin Yenilikçi Zihinleri Kuşadası’nda Buluştu

Türkiye’nin Yenilikçi Zihinleri Kuşadası’nda Buluştu
Türkiye'nin yenilikçi zihinleri, dünyanın en büyük yenilikçilik organizasyonu olarak kabul edilen Destination İmagination (Dİ) yarışmasının Türkiye...

Türkiye'nin yenilikçi zihinleri, dünyanın en büyük yenilikçilik organizasyonu olarak kabul edilen Destination İmagination (Dİ) yarışmasının Türkiye elemelerinde buluştu.

DiTurk-Hayalgücüne Yolculuk Derneği tarafından düzenlenen Yenilikçi Problem Çözme Etkinliği, Türkiye'nin çeşitli illerinden 278 okul takımı ve 2 bin 200 öğrencinin katılımıyla Kuşadası Efes Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Dünyada 40 farklı ülkede ülkede temsilcilikleri bulunan, kar amacı gütmeyen, dünyanın en büyük yenicilik, takım çalışması ve çözüm geliştirme organizasyonu olan Destination Imagination'ın (DI) Türkiye elemeleri Kuşadası'nda yapıldı. Her yıl temsilciliklerin düzenlediği bu DI etkinliklerinde kriterlere en uygun çözümleri üreten takımlar dünya finallerinde buluşma fırsatı elde ediyor. Dünya finalleri bu yıl 25 - 28 Mayıs tarihleri arasında ABD'nin Tennessee eyaletinin nüfus bakımından en büyük üçüncü şehri olan Knoxville'de yapılacak. 1999 yılından bu yana Türkiye'de de uygulanan DI programı çerçevesinde de ülkemizden bu yıl gerçekleştirilecek dünya finallerine Kuşadası'nda yapılan elemelerde başarılı olan 41 takım katılacak.

- DESTİNATİON İMAGİNATİON NEDİR ?

Amacı çocukların gerçek yaşamda karşılaşacakları problemleri çözmelerini sağlayacak ve hayatları boyunca kullanabilecekleri becerileri geliştirmek olan Destination Imagination'ın (DI) organizasyonu kapsamında, katılımcı ülke temsilcilikleri tarafından her yıl etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerde en az iki, en fazla yedi kişiden oluşan takımlar her sene yayınlanan görevler için özel çözümler üretiyor. Görevler, teknik, bilimsel, güzel sanatlar, doğaçlama, yapısal ve sosyal sorumluluk olmak üzere altı farklı kategoride hazırlanıyor. Takımlar bu görevlerden istediklerini seçerek tüm takımlarla çözümlerini paylaşacakları DI etkinliğine hazırlanıyorlar. İlkokul, ortaokul ve lise seviyelerine göre ayrılan takımlar dışarıdan yardım almadan kendi özgün, yenilikçi ve yenilikçi çözümler üretip, bunu eğlenceli ve teatral bir sunuma dönüştürüyor. Çocuklar bu süreç boyunca, yardımlaşma ve karşılıklı saygı ilkeleri çerçevesinde, hızlı düşünme, karar verme, zaman yönetimi, problem çözme, takım çalışması gibi çok önemli becerileri güvenli ve eğlenceli bir ortamda keşfetme ve geliştirme imkanı buluyor.

Türkiye’nin Yenilikçi Zihinleri Kuşadası’nda Buluştu

Türkiye’nin Yenilikçi Zihinleri Kuşadası’nda Buluştu

Türkiye’nin Yenilikçi Zihinleri Kuşadası’nda Buluştu

Türkiye’nin Yenilikçi Zihinleri Kuşadası’nda Buluştu

Türkiye’nin Yenilikçi Zihinleri Kuşadası’nda Buluştu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim