• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 15 °C

Tuğrul Türkeş, Ankara'dan aday

Tuğrul Türkeş, Ankara'dan aday
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, AK Parti'den milletvekili adayı oldu.Türkeş, AK Parti'nin Ankara listesinde yer aldı.

Bakanlık teklifini kabul eden Tuğrul Türkeş, MHP'den ihraç edilmişti. Bu sabah saatlerinde de Türkeş, MHP'den istifa etmişti.

MHP’den istifa ederek AKP saflarına geçen ve Ankara’dan milletvekili adayı gösterilen Tuğrul Türkeş geçmişte yaptığı “AKP karşıtı sert sözlerle” biliniyordu.

İşte Tuğrul Türkeş’in geçmişte yaptığı sert AKP ve Erdoğan açıklamaları…

“SENİN O BACAĞINI KIRARLAR…”

(NİSAN 2013) Başbakan’ın (Erdoğan) sıkıştığında rahmetli Türkeş’in sözüne sığındığını ileri süren MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, “Günü geldiğinde de ‘Milliyetçiliği ayağımın altına alırım’ diyor. Senin o bacağını kırarlar, kırarlar.” diye Türk siyasi tarihinde bile eşine az rastlanır sert sözler sarf etmişti.

“TEK TALEBİM ONUN YARGILANMASI”

MAyı 2014′de CNN Türk TV’de Enver Aysever’in sorularını yanıtlarken Tuğrul Türkey yine Erdoğan’ı hedef almıştı. Türkeş “Karşımda bir siyasi parti var. Bunun başı, genel başkanı, başbakan olan şahıs, benim partime suikast yapıldığında, yani bizim partiyle ilgili kaset olayları yapıldığında hönkürüyordu. (Sesini değiştirip Erdoğan’ı taklit ederek) Neyi özel, genellll, genelll… diye bağırıyordu. Şimdi aynı adam çıkıp diyor ki benim kriptolu telefonumu dinlediler. E baba, sen devletin sana güvenlik işleri için verdiği telefonu oğlunla para transferi için kullanma sen de… (Emin misiniz bundan) Tabii tabii… Montajı Devlet Bey ile ilgili komik bir şey yaptılar. Öyle yapınca iki cümle oldu. Herkes anladı montaj olduğunu. Ama Tayyip Erdoğan’ın kısık sesle konuşmasını bulacaksın ondan yapacaksın bir… İkincisi herkes Tayyip Bey’i dinine bağlı ve onu yoğun yaşayan biri olarak tanıyor. Üç aydır ben yapmadım onlar yaptı demek yerine niye çıkıp ‘Vallahi de billahi benim evimde böyle paralar yoktur, ben böyle bir haram işe bulaşmadım’ demiyor. Benim tek talebim O’nun yargılanmasıdır.” demişti.

“BÖYLE SAÇMALIK GÖRÜLMEDİ”

2013 yılında  çözüm süreci konusunda yine dönemin Başbakanı Erdoğan’ı hedef alan Türkeş “Türkiye Cumhuriyeti devletinin kanunları çiğneniyor. Ağır cezaya çarptırılmış, suçu sabit görülmüş ve hükümlü bir insan, bankadaki parasına hükmedemez. Kendi parasını Türk Ceza Kanunları’na göre yönetmeye ehil olmayan bir teröristbaşı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı, Türkiye’nin yarınını, anayasasını, vatandaşlarının hakkını hukukunu görüşüyor. Böyle bir hukuksuzluk, böyle bir saçmalık demokratik bir ülkede görülmüş şey değil.” demişti.

Türkeş yine bir televizyon programında karşılarına AKP’lilerin yerine onlara yakın gazetecilerin çıkmasını eleştirmiş “11 senedir herhangi bir AKP’li karşımıza çıkmıyor. AKP’nin genel siyaseti yapışmaz tava siyasetidir” demişti.

BİZANS BİLE DAHA MİLLİDİR DAHA TÜRKTÜR…

Türkeş’in geçtiğimiz yıl TBMM Genel Kurulu’na hitaben TBMM kürsüsünden konuşurken Patrik Bartholomeos’un bile hükümetten daha fazla milli duruş sergilediğini ima edip şöyle demişti “Tenkidimin ağırlığını mazur görün ancak üzülerek ifade etmek zorundayım: Bizans dahi duruşuyla bugün birçok AKP’liden daha millîdir, daha Türk’tür.”

DAVUTOĞLU’NA DA SERT SÖZLER

Türkeş’in sert eleştirilerinden Ahmet Davutoğlu da nasibini almıştı. Türkeş, TBMM Genel Kurulu’nda partisi adına Süleyman Şah Türbesi konusunda genel görüşme açılmasını isterken AKP’lilerin sert müdahalelerine hedef olan bir konuşma yapmıştı. Türkeş “İmkan bulsalar 4. miğfer töreni yapacak. Sayın Davutoğlu’nun başına miğfer geçirmek istiyorsunuz. Asker çektiniz, toprak kaybettiniz bunu yapanın kafasına miğfer geçmez. Başka bir şey geçmesi lazım. HDP’li vekillerinin, oradaki Kürt unsurların onayı müsamahasıyla… Bu TSK açısından da zuldür. Büyük bir hezimettir. Bu Meclis’in kürsüsünden söylemeye açıkçası ben utanıyorum, siz oradan sadece askerleri çekmediniz, 14 Türkmen köyünü sahipsiz bıraktınız.” demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim