• BIST 117.894
  • Altın 163,037
  • Dolar 3,7939
  • Euro 4,6461
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 9 °C

Transist 2015 Sürdürülebilirlik Proje Ödülü, Motaş’ın

Transist 2015 Sürdürülebilirlik Proje Ödülü, Motaş’ın
Transist 2015 8. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı'nda, Transist 2015 Sürdürülebilirlik Proje Ödülü'nü Malatya Ulaşım MOTAŞ aldı.

Transist 2015 8. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı'nda, Transist 2015 Sürdürülebilirlik Proje Ödülü'nü Malatya Ulaşım MOTAŞ aldı.

Türkiye'de toplu taşımda söz sahibi olan Transist, her yıl ulaşım hizmetlerinin iyileştirilmesi ve başarılı kurumların teşvik edilmesi amacıyla yarışmalar düzenliyor. Ulaşım sektöründeki bilgi paylaşımını sağlamak, stratejik çalışmalara katkıda bulunmak, halkın toplu ulaşıma olan ilgisini artırmak, ulaşım teknolojilerindeki eksikliklerin tespit edilerek yenilikçi çözümler üretilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Transist 2015, bu yıl proje yarışması düzenledi. Yarışma kapsamında erişilebilirlik, hizmet kalitesi, sürdürülebilirlik, verimlilik, ekonomiklik, güvenli hizmet ve teknoloji uygulama olmak üzere 7 farklı kategoride proje müracaatları alındı. şeklinde kategorize edildi. 17-19 Aralık 2015 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen Transist 2015 Sürdürülebilirlik Proje Ödülü'nü Malatya Ulaşım MOTAŞ aldı.

Toplu taşımda Trambüs Sistemi Projesi'yle fuara katılan MOTAŞ, proje yarışması kapsamında, Dentur Avrasya Türkiye'nin İlk Modern Yerli Troleybüs Projesi Malatya Trambüs Projesi'yle sürdürülebilirlik kategorisinde birincilik ödülü kazandı. 55 başvurunun yapıldığı Transist 2015 Proje Yarışması'na Malatya'dan "Türkiye'nin İlk Modern Yerli Troleybüs Projesi Malatya Trambüs" Projesi ile katıldı. Programa Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Malatya Ulaşım Dairesi Başkanı Hasan Alıcı ve MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı katıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen ve MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı Transist 2015 Sürdürülebilirlik Proje Ödülü'nü, Transist 2015 Sempozyumu'nun ardından törenle aldı.

"BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK"

Alınan ödül ile ilgili bir açıklama yapan MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, hizmet kalitesini artırmak için ekip olarak çalışmalara devam ettiklerini belirterek, Türkiye ulaşımında bir ilke imza attıklarını söyledi. Tamgacı, "Ekonomik, konforlu, yüksek kapasiteli, düşük işletme maliyetli, engelli erişimine uygun, sessiz, her yönüyle çevre dostu ve elektrik enerjisiyle çalıştığından sürdürülebilir bir toplu taşım sistemi olan Trambüs Sistemini Türkiye'ye kazandırdık. Bu sistemin hayata geçirilmesi için öncülük eden, cesaret veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'a teşekkür ediyorum. Ayrıca projeye gecesini gündüzünü vererek hayata geçirilmesi için emek vererek, çaba harcayarak özveriyle çalışan personelimi tebrik ediyorum. Bu ödül Büyükşehir Belediyemize ve MOTAŞ'a verilmiştir" şeklinde konuştu.

Öte yandan Toplu Ulaşım Ödülleri kapsamında her yıl hizmet ve eserleriyle ulaşım sektörüne önemli katkılarda bulunan kurum ve kuruluşlara ödüllülerin verildiği sempozyumda toplu ulaşıma teşvik amacıyla medyada öne çıkan bazı isimler de toplu taşım araçlarını kullandıkları ve teşvik ettikleri için ödüllendirildi.

Transist 2015 Sürdürülebilirlik Proje Ödülü, Motaş’ın

Transist 2015 Sürdürülebilirlik Proje Ödülü, Motaş’ın

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim