• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 13 °C

THK Selçuk Şubesi Beş Yıl Aradan Sonra Tekrar Açıldı

THK Selçuk Şubesi Beş Yıl Aradan Sonra Tekrar Açıldı
Yaklaşık beş yıl önce kapatılan THK Selçuk Şubesi, Selçuk Belediyesinin katkılarıyla tekrar açıldı.

Yaklaşık beş yıl önce kapatılan THK Selçuk Şubesi, Selçuk Belediyesinin katkılarıyla tekrar açıldı. Açılışa katılan THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu THK'nın halkın desteği ile sonsuza kadar ayakta kalacağına vurgu yaptı.

Selçuk Şahabettin Dede Caddesi üzerindeki merkez mahalle muhtarlarının olduğu katta (Tansaş üzeri) gerçekleşen THK Selçuk Şubesinin açılışına Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı ve Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı'nın yanı sıra THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, THK Genel Sekreteri Selim Kaya, THK Havacılık Eğitim Daire Başkanı Bekir Akyüz ve THK Selçuk Şubesi kurucu üyeleri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

THK Selçuk Şubesi açılışı için ilçeye gelen ve ilk olarak Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı makamında ziyaret eden THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, THK'ya katkılarından dolayı Başkan Bakıcı'ya teşekkür etti.

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan'ı Selçuk'ta görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı da, Selçuk Belediyesi olarak THK ile müşterek bir çalışma içerisinde olduklarını, bu durumun da Selçuk'a büyük değer katacağına inandığını kaydetti.

THK kampüsü için atak yapılacak

Yapılan müşterek çalışmayı daha ileriye taşıma arzusu içerisinde olduklarını belirten Bakıcı, "THK Üniversitesinin burada kök salmış bir şekilde kampüs üniversitesi olarak düşünüyoruz ve bu yönde çalışma yapmaya gayret edeceğiz. Güzel bir kampüs üniversitesi olsun ve Selçuk'a yakışır şekilde olsun istiyoruz" dedi.

Selçuk Efes havaalanının büyümesini, gelişmesini arzu ettiklerini kaydeden Bakıcı, şöyle konuştu: "Selçuk hepimizin bildiği gibi muazzam bir ören yerine sahip ve bütün dünya tarafından onaylanmış, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girmiş bir ilçedir. Dolayısıyla medeniyetler beşiğine yakışan her türlü faaliyeti THK'nın en üstteki yetkilisi olarak Sayın Kürşat Paşamız ile birlikte değerlendirerek gerçekleştireceğiz. Bu anlamda ben kendilerine Selçuk halkı adına teşekkür ediyorum."

Efes'te artık sağlıklı yapılaşma olacak

Selçuk için İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisinden iki önemli kararın alındığını hatırlatan Bakıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Efes Alan Yönetimi gerçekleştirdik. UNESCO'dan onay aldık ve onun sonucu olarak da koruma amaçlı imar planlarında Efes 1. derece arkeolojik sit ve Efes 2. derece doğal sit alanları vardı. Çakışan bu sorunun çözümü için Selçuk Belediyesi Meclisinden geçirerek İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisine göndermiştik. Yeni yapılan meclis toplantısında koruma amaçlı imar planlarındaki sit alanı sorunu İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisinden geçirerek ve artık Efes'te sağlıklı yapılaşma öngörülecektir. Bu konuda yeni düzenleme yapıyoruz ve bu çerçevede Selçuk'un Pamucak'la buluşması da öngörülecektir."

Efes havaalanındaki kapasiteyi artırmak istiyoruz

Selçuk ile ilgili planlarının önemli bir kısmının hayata geçiyor olması ve bir kısmını da ileriye dönük olarak yapmaya devam ettiklerini kaydeden THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan; sözlerine şöyle devam etti:

"Burada iki önemli unsur var. Birincisi uçuş okulumuzun bir üniversitesinin burada olmasıdır. Pilot ihtiyacına yönelik olarak pilot yetiştirmek üzere yıllık 30 kişi alıyoruz. Efes havaalanındaki kapasiteyi artırmak için başkanımızla birlikte yaptığımız çalışma sonucunda şu anda asfalt aşamasında olan çalışma var. 49 yıllığına bize tahsis edilen meydanın pilot yetiştirme kapasitesi yüzde 70 artacak. Çünkü uçaklar daha çabuk kalkıp pisti terk etme imkanı bulacak. Bu önemli bir faaliyettir ve Türk havacılık sektörü için hayati bir husustur."

THK üniversitesinde öğrenci kapasitesi artıyor

Efes havaalanına gelen stajyer öğrencilerin aynı zamanda Selçuk ekonomisine ve Selçuk esnafına katkısı olacağına dikkat çeken Atılgan, "Diğer önemli bir husus da başkanımızın dile getirdiği yüksekokuldur. Biz buradaki okulun öğrenci kapasitesini önümüzdeki iki yıl içinde 2,5 katına çıkarmak ve ilave olarak yeni bölüm açmak için YÖK'e başvuru yaptık" dedi.

THK'nın bu milletin kurduğu ve milletin sahibi olduğu bir kurum olduğuna dikkat çeken Atılgan; "Bu kurum Cumhuriyetle yaşıttır ve Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bir kurumdur. Bugüne kadar milletin destekleriyle ayakta kalmıştır. Bize düşen görev milletin sahiplenmesi için ne gerekiyorsa onları yapmaktır. Biz de şu an onu yapıyoruz. Başarılı olacağız ve güzel işler yapacağız" diye konuştu.

Başkan Bakıcı'ya teşekkür

Katkılarından dolayı Başkan Bakıcı'ya bir kez daha teşekkür eden Atılgan; sözlerine şöyle devam etti: "Sayın Başkanımız, yapacağımız işlerle ilgili olağanüstü bir çaba göstermiştir. Kendisini gerçekten kutluyorum. Aynı zamanda ilçede geleceğe dönük çok güzel planlar yapıyor. Ege'nin bu güzel ilçesini çok daha güzel noktalara götüreceğine inanıyorum. Kendisine şükranlarımı sunuyorum."

Başkan Bakıcı, kendisini makamında ziyaret eden THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan'a Artemis heykelciği taktim etti.

THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan ve Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı'yı makamında ziyaret etti. Burada kısa sohbet edip THK ile ilgili kısa değerlendirme yapan Atılgan ve beraberindekiler 5 yıl aradan sonra Selçuk Belediyesinin desteği ile yeniden hayata geçen THK Selçuk Şubesinin açılışını gerçekleştirdi.

Sonra Selçuk Efes Kent belleğini ziyaret eden THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan ve beraberindekiler, önceki gün ziyaretçilere açılan Gelenekten Geleceğe Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Sergisini gezdi. Öğle yemeğini Selçuk Belediyesi havuz restoranda yiyen Atılgan, daha sonra Efes havaalanını ziyaret ederek buradaki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

THK Selçuk Şubesi Beş Yıl Aradan Sonra Tekrar Açıldı

THK Selçuk Şubesi Beş Yıl Aradan Sonra Tekrar Açıldı

THK Selçuk Şubesi Beş Yıl Aradan Sonra Tekrar Açıldı

THK Selçuk Şubesi Beş Yıl Aradan Sonra Tekrar Açıldı

THK Selçuk Şubesi Beş Yıl Aradan Sonra Tekrar Açıldı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim