• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 19 °C

Teknoloji Kadın Güzelliğinin Hizmetinde

Teknoloji Kadın Güzelliğinin Hizmetinde
Güzel, genç görünümlü, pürüzsüz bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir.

Güzel, genç görünümlü, pürüzsüz bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Bu amaçla estetik merkezlerine başvuran kadınlar, buradan yeni bir ciltle, daha güzel ve kendilerinden daha emin olarak ayrılmayı isterler. Ancak güzelleşmek uğruna, saatler süren bakım seanslarına hatta bazen da cerrahi müdahalelere katlanan kadınlar, kimi zaman işlem sonrası aynadaki görüntülerin memnun kalmaz ve pişmanlık duygusu yaşayabilirler.

3 BOYUTLU İZLİYORLAR

Adana'da Dr. Dilek Şire Eren, Dr. Mustafa Eren ve Dr. Gizem Toktaş Geylani tarafından kurulan ve 4 yıldır bayanlara hizmet veren Estelite'de, uygulanan "3D yüz simülasyonu" yöntemi böyle kötü sürprizlere fırsat bırakmıyor. Modern görüntüleme teknikleri kullanılarak gerçekleştirilen uygulama sayesinde kadınlar, müdahale sonrası oluşacak görüntülerini özel bir bilgisayar programıyla 3 boyutlu olarak önceden görme olanağı buluyorlar.

Adana Estelite Güzellik ve Estetik Merkezi kurucu ortaklarından Dr. Dilek Şire Eren, estetikte yeni trend olan 3 D simülasyon teknolojisi sayesinde, hastaların; uygulama sonrası nasıl bir görünüme kavuşacaklarını önceden görme şansı yakaladığını bildirdi. Yapılacak işlem öncesi hastanın fotoğrafının çekildiğini ve 3D simülasyon programıyla işlem sonrası nasıl görüneceğinin kendisine izlettirildiğini kaydeden Dr. Dilek Şire Eren, "Böylece hastamız, şimdiki haliyle, yapılacak operasyon sonrasındaki görünümü arasında kıyaslama yapmak imkanı buluyor" dedi.

BU DOLGU BANA YAKIŞIR MI?

Dr. Dilek Şire Eren, 3 boyutlu simülasyon teknolojisinin cerrahi işlemlerden, medikal estetik işlemlerine kadar tüm uygulamalarda kıyaslama imkanını sağladığını hatta dermatolojik analiz yapma fırsatı verdiğini de kaydetti.

Uygulamanın bir yandan hekimlerin tedavi işlemlerini kolaylaştırırken diğer yandan doğru planlama ve takip sistemini hayata geçirdiğini bildiren Dr. Eren, "Hastamız, tedavi öncesinde, sonrasına dair çok gerçekçi bilgiler edinmiş oluyor. Örneğin dolgu, botox, yüksek fokuslu ultrasound, altın iğne ve kök hücre teknolojileri veya iplerle yapılacak ameliyatsız yüz germe uygulamaların, kendisinde ne tür değişiklikler oluşturacağını görebiliyor. Ya da yaptıracağı dudak dolgusunun kendisine yakışıp yakışmayacağını, uygulamadan önce görerek karar verme şansı buluyor. Kırışıklık ya da leke tedavilerinin sonuçlarını objektif kriterler üzerinden değerlendirebiliyor" diye konuştu.

BİRKAÇ SANİYEDE İŞLEM TAMAM

Sistemin, hastalara bu bilgileri birkaç saniye içinde hazırlayıp sunduğunu da kaydeden Adana Estelite Güzellik ve Estetik Merkezi kurucu ortaklarından Dr .Dilek Şire Eren, "3D simülasyonun önemli bir faydası da hasta verilerinin en doğru, standart ve nesnel olarak toplanması ve bilimsel çalışmalara yönelik bir arşiv sistemi geliştirilebilmesidir. Yapılan işlemlerin değerlendirilmesi, tedavi sonuçları, analizleri ve 3 boyutlu fotoğrafları hastalarımızla istenilen her an paylaşabilmekteyiz" ifadelerini kullandı.

Teknoloji Kadın Güzelliğinin Hizmetinde

Teknoloji Kadın Güzelliğinin Hizmetinde

Teknoloji Kadın Güzelliğinin Hizmetinde

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim