• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 13 °C

TBMM bu hafta yoğun çalışacak

TBMM bu hafta yoğun çalışacak
Meclis, bir haftalık ara tatilin ardından, yoğun mesai yapacağı bir haftaya daha giriyor.

TBMM Genel Kurulunda, tasarımı da teşvik kapsamına alan, Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun ile Bazı KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.

Tasarıya göre, bilimsel yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilere ilgili dallardaki lisans programlarına yerleştirilmelerinde ek puan uygulanacak.

Türkiye'nin Ar-Ge ve yenilik ekosistemini güçlendirmek için, istihdama etkisi önemli olan yabancılara süresiz çalışma izni verilebilecek.

Genel Kurulda, Türk Silahlı Kuvvetleri deniz unsurlarının; Aden Körfezi, Somali karasuları ve açıkları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin 10 Şubat 2016 tarihinden itibaren bir yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi de görüşülecek.

Plan ve Bütçe Komisyonunda bakanlık bütçeleri görüşülecek

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu da bakanlıkların 2016 yılı bütçelerini görüşmeye devam edecek.

10 Şubat Çarşamba günü Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının; 11 Şubat Perşembe günü Milli Eğitim Bakanlığı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Yükseköğretim Kurulu ve üniversitelerin bütçeleri ele alınacak.

12 Şubat Cuma günü ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Türkiye Su Enstitüsünün 2016 yılı bütçeleri görüşülecek.

Anayasa Mutabakat Komisyonu

4 Şubat Perşembe günü ilk toplantısını yapan Anayasa Mutabakat Komisyonu, 10 Şubat Çarşamba günü çalışmalarına devam edecek.

TBMM Adalet Komisyonu, 9 Şubat Salı günü yapacağı toplantıda, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısını görüşecek.

Milli Savunma Komisyonu ise 10 Şubat Salı günü gerçekleştireceği toplantıda, askeri ve savunma sanayi alanındaki 7 kanun tasarısını görüşecek. Komisyon, 11 Şubat Çarşamba günü de Savunma ve Havacılık Sanayi İmalatçıları Derneğinden brifing alacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim