• BIST 110.932
  • Altın 174,417
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 26 °C

TBB Birliği Yönetimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ziyaret Etti

TBB Birliği Yönetimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ziyaret Etti
Türkiye Belediye Başkanları Birliği Yönetimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu parti Genel Merkezi'nde ziyaret etti.

Türkiye Belediye Başkanları Birliği Yönetimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu parti Genel Merkezi'nde ziyaret etti. Türkiye Belediye Başkanları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık belediye başkanlarının sosyal ve özlük hakları ile beklenti ve taleplerini içeren bir dosyayı da Kılıçdaroğlu'na sundu.

Türkiye Belediyeler Başkanları Birliği olarak belediye başkanlarının özlük hakları ve belediyelerin sorunlarıyla ilgili TBMM'de grubu bulunan siyasi parti genel başkanlarını ziyaret etme kararı aldıktan sonra ilk ziyaretlerini CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yapan Belediye Başkanları Büyük şehir yasası ile Türkiye'deki İlçe Belediyelerinin yaşadığı sıkıntıları Kılıçdaroğlu'na anlattı. Türkiye Belediye Başkanları Birliği Başkanı Düzce Belediye Başkanı Mehmet Kelez ve TBB Yönetim Kurulu üyelerinin heyet halinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptıkları ziyaret yaklaşık 1 saat sürerken görüşmede büyük şehir yasası, belediye kanunu, belediye başkanların özlük hakları, taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili konular görüşüldü. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık büyük şehir yasası ile ilgili Türkiye'de yaşanan ve Nazilli'de yaşadığı sıkıntılarla ilgili hazırladığı dosya ile belediye kanunları ve Belediye Başkanlarının sosyal ve özlük hakları ile ilgili beklenti ve taleplerini içeren diğer bir dosyayı da Kılıçdaroğlu'na sundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Belediye Gelirleri Kanunu'nun çıkması gerektiğine vurgu yaparak Belediyelerin mali açıdan güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanı eğer görev süresinin büyük bir bölümünü "Ankara'dan ne zaman para gelecek" diye beklerse zaten sağlıklı hizmet veremez. CHP olarak biz belediye başkanlarının sorunlarını biliyoruz ve çözümü için gereken tüm desteği veririz" dedi.

Parti olarak belediye başkanlarının da sorunlarını bildiklerini ve çözümü için ellerinden gelen desteği vereceklerini söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Türkiye Belediye Başkanları Birliği Yönetimi görüşme sonunda günün hatırasına fotoğraf çekildi. TBB Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ise uzun yaşam şehri Nazilli'nin incir ve kestane şekeri ile Nazilli'ye özgü Uzun Yaşam paketini Kemal Kılıçdaroğluna takdim etti. Ayrıca Türkiye Belediye Başkanları Birliği Başkanı Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlun'na TBB Birliği rozetini taktı.

TBB Birliği Yönetimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ziyaret Etti

TBB Birliği Yönetimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ziyaret Etti

TBB Birliği Yönetimi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ziyaret Etti

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim