• BIST 110.932
  • Altın 174,726
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 19 °C

Sözleşmeli Subay Astsubaylar Kadro Bekliyor

Sözleşmeli Subay Astsubaylar Kadro Bekliyor
Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği (SADER) kuruldu.

Sözleşmeli Askeri Personel Aileleri ve Emeklileri Derneği (SADER) kuruldu.

Sözleşmeli Subay, Astsubay, Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Erlerin mesleki hayatta ve meslekten ayrıldıktan sonraki yaşantılarında, hak ettikleri özlük haklarına kavuşmalarını sağlayabilmek adına (SADER)'i kurduklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Gazi Jandarma Yüzbaşı Hamit Yıldız, "Gazi sözleşmeli subay olarak sözleşmeli askeri personelin meslek hayatlarında yaşadıkları sorunları yakından bilen birisiyim. Onların iş güvencesi içinde geleceğe ümitle bakabilmeleri adına bu dernek kuruldu. Sözleşmeli askeri personel aileleri ile görevlerinden çeşitli nedenlerle ayrılan sözleşmeli askeri personelin üyelikleri ile birlikte artık sorunlarımızı kurumsal anlamda dile getirebilme fırsatı bulabileceğiz" dedi.

SUBAY ASTSUBAYLAR KADRO BEKLİYOR

Görev yapan subay ve astsubaylardan bir kısmının "Sözleşmeli" statüde çalıştığını belirten Yıldız, "Bugün taşeron işçilere kadro verilmesi çalışmalarının son aşamaya geldiği şu günlerde, terörle mücadelede canla başla mücadele veren, ancak mesleki açıdan yarın sözleşmesinin yenilenip yenilenmeyeceğinden emin olamayan Subay ve Astsubaylar'a da kadro verilmeli, onlar da muvazzaflık statüsüne alınmalılar" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a bu zamana kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Yıldız, "Şehit aileleri ve Gaziler için yapılan yasal düzenlemelerle birçok sorunun çözüldüğü gibi, bu sorunun çözülmesi için ellerinden geleni yapacaklarına da inancımız tamdır Bugün sözleşmesi hiçbir gerekçe gösterilmeksizin fesh edilen birçok sözleşmeli subay ve astsubay var. Yıllarca en zor arazi şartlarında, kelle koltukta vatan ve bayrak için görev yapan kahramanlara vefamızın bir gereği olarak, onlara iş güvencesinin verilmesi artık zaruret teşkil etmektedir. "Acaba bu sene sözleşmem yenilenecek mi?" endişesi ile çalışıldığında moral ve motivasyon da alt seviyelere inmektedir. Sözleşmeli subay ve astsubayların iş güvencelerinin olduğu, geleceğe ümitle bakabildikleri bir ortamda, daha verimli ve huzurlu bir çalışma ortamı hasıl olacaktır" şeklinde konuştu.

Sözleşmesi yenilenmeyen subay, astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli erlerin yaşadıkları mağduriyetleri dile getiren Yıldız. "10 yılı geçkin süre hizmeti olan ve çeşitli gerekçelerle ya da gerekçesiz sözleşmesi yenilenmeyen sözleşmeli subaylar iş aramakta, çoğu bulamamaktadır. Yıllarca devletimiz için verilen emeğin ve hizmetin karşılığı bu olmamalıdır. Uzun süreler askeriyede hizmet verdikten sonra, mesleklerinden ayrılan askeri personelin adeta sudan çıkmış balığa dönüyor" ifadelerini kullandı.

Dernek tarafından kurulan sozlesmelihaber.com sitesinde yayımlanan haberlerin takip edilmesi halinde yaşanan bir çok güncel sorunun detaylarına ulaşabileceğini dile getiren Yıldız, "Bekleyen her sorunu çözümlemede iradesini ortaya koyan mevcut siyasi iktidarın bu sorunu da çözümlemek adına elinden geleni yapacağına gönülden inanıyor, saygılar sunuyoruz" diye konuştu.

Sözleşmeli Subay Astsubaylar Kadro Bekliyor

Sözleşmeli Subay Astsubaylar Kadro Bekliyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim