• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 16 °C

SASKİ Genel Müdürü Keleş 22 Mart Dünya Su Günü’nü Kutladı

SASKİ Genel Müdürü Keleş 22 Mart Dünya Su Günü’nü Kutladı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, katıldığı programda "Her birimizin birer su yöneticisi olması...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, katıldığı programda "Her birimizin birer su yöneticisi olması gerekiyor. Su bütün canlılar için hayattır. Sapanca Gölü'nü kirletmeye kimsenin hakkı yok. Doğal kaynaklarımıza sahip çıkma konusunda her birimizin su gönüllüsü olması gerekiyor" dedi.

Serdivan Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş'in yanı sıra, okul yöneticileri, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Doğa Okulları'nın hazırlamış olduğu su farkındalığını artırmak için yapılan çalışmalar ile ilgili hazırlanan slayt gösterimi ile başlayan program minik öğrencilerin renkli gösterimleri ile devam etti.

"SUYU ADALETLE YÖNETİYORUZ"

Programın devamında söz alan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "Suya hizmet tüm canlılara hizmettir. Su, tüm canlıların, insanın ve hayatın ana kaynağını oluşturmaktadır. Bu anlayış bizi suya saygı duymaya ve su ile ilgili bütün faaliyetlerimizde özenli davranmaya sevk eder. Suyun tüm yaratılmış varlıkların hakkı olduğunu düşünerek adalet ve merhametle suyu yönetmekteyiz. İçinde yaşadığımız dünyada eğer bu incelik ve anlayış kavranabilseydi, dünyada su problemi diye bir sorun kalmazdı" diye konuştu.

"24 SAAT TAKİP EDİYORUZ"

Rüstem Keleş, "Sapanca Gölü'nü adalet ve merhamet ölçüsünde tüm canlıların kullanımı için savunmaktayız. Sapanca Gölü'nün yanlış kullanımına kesinlikle itiraz etmek ve sesimizi yükseltmek durumundayız. Bu nedenle SASKİ Genel Müdürlüğü olarak su kaynaklarının kullanımı, korunması, geleceğe hazırlanması konusunda çok ciddi mücadele ediyoruz. İçme suyu konusunda Türkiye'de en iddialı kurumuz. Dünya'nın en ileri teknolojisine sahip arıtma tesislerini inşa ettik. Büyük bir ahlaki sorumluluk içerisinde kendimizin içmeyeceği suyu hemşerilerimizin musluğundan akıtmama anlayışıyla yatırımlarımızı hayata geçiyoruz. Sizlere de kendi topraklarımızdan doğan, 24 saat takip ettiğimiz ve güvenle kullanımlarınıza sunduğumuz Sapanca Gölü'nün suyunu içmenizi tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.

RENKLİ GÖSTERİMLER

Sapanca Gölü'nün korunması için şuna kadar 100 milyonluk yatırım yaptıklarını da belirten Rüstem Keleş, "Şehrimizin kuzey ve güneyinde Sakarya Nehri'nin, Karadeniz'in ve Sapanca Gölü'nün korunması için 300 milyonluk yatırım yaparak, modern kanalizasyon ve atık su arıtma tesisleri inşa ediyoruz. Bir şehrin altyapısı ne kadar güçlü olursa şehirler o kadar gelişmiş olur. Her birimizin birer su yöneticisi olması gerekiyor. Su bütün canlılar için hayattır. Sapanca Gölü'nü kirletmeye kimsenin hakkı yok. Doğal kaynaklarımıza sahip çıkma konusunda her birimizin su gönüllüsü olması gerekiyor. Bizim medeniyetimiz öncelikle suyu, insanı ve canlıyı öncelemiştir. Bu vesileyle 22 Mart Dünya Su Günü'nü bir kez daha kutluyorum" dedi.

SASKİ Genel Müdürü Keleş 22 Mart Dünya Su Günü’nü Kutladı

SASKİ Genel Müdürü Keleş 22 Mart Dünya Su Günü’nü Kutladı

SASKİ Genel Müdürü Keleş 22 Mart Dünya Su Günü’nü Kutladı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim