• BIST 111.590
  • Altın 174,037
  • Dolar 4,0306
  • Euro 4,9626
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 21 °C

Sarıoğlan organize hayvancılık merkezi olacak

Sarıoğlan organize hayvancılık merkezi olacak
Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde çevre illeri de kapsayacak en büyük organize hayvancılık merkezi olması için düğmeye basıldı.

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde çevre illeri de kapsayacak en büyük organize hayvancılık merkezi olması için düğmeye basıldı. Bu merkez ile Sarıoğlan'ın hızlı kalkınması hedeflenecek.

Kayseri ve çevresinde hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvancılığın en gelişmiş olduğu yerlerden birinin Sarıoğlan olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, Sarıoğlan'ın organize hayvancılık merkezine dönüşmesi için, ilgili kişi ve kuruluşlarla geniş kapsamlı bir istişare toplantısı düzenleyeceklerini açıkladı.

26 Ocak 2016 günü saat 14.00'te Belediye binasında gerçekleştirilecek toplantıya, ilgili herkesin davetli olduğunu belirten Başkan Ali Osman Yıldız, şunları söyledi: "Özellikle bu toplantıya hayvancılıkla, besicilikle, et ve süt ürünleri ile uğraşan tüm vatandaşlarımızın katılarak, hem projeye katkıda bulunmaları hem de görüşlerini şimdiden söylemeleri bölgenin kalkınmasında önemli olacaktır. Toplantıda, Sarıoğlan'da organize hayvancılığın gelişmesi, ilk olarak Çiftlik'te organize hayvancılık bölgesinin kurulması ve hayvan pazarının canlandırılması, önemli satış merkezi olması, hayvan sağlığının korunması, yem üretimi, üreticilerin sağlığı, sağlıklı et ve süt ürünlerinin pazarlanması gibi konular görüşülecek. İki aşamalı toplantıya, besici, üretici ve hayvancılıkla uğraşanların yanı sıra, Kayseri Ticaret Borsası, Kasaplar Odası, Ziraat Odası, Süt Üreticileri Birliği, Et kombinası sahipleri ve bazı sivil toplum kuruluş temsilcileri de katılarak, Sarıoğlan'ın hayvancılığın merkezi haline getirilmesi için son nokta konacak."

Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, güvenliği yüksek organize hayvancılık merkezinin tam kapasite faaliyete geçtiğinde; içinde, büyük ve küçükbaş hayvan satış merkezleri, sağlık tarama merkezleri, veteriner odası, kulak küpesi kontrol merkezi, kayıt sistemi, sosyal tesisler, mescit, abdesthane-tuvalet, çay ocağı-sohbet evi, mezbahane ve misafirhane gibi bölümlerin olacağını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim