• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 19 °C

Sanko Enerji’ye “Enerji Oscarı”

Sanko Enerji’ye “Enerji Oscarı”
SANKO Holding'in enerji sektöründeki şirketi Sanko Enerji tarafından Rize'de inşa ettirilip üretime alınan Cevizlik Regülatörü ve Hidroelektrik Santralı'na,...

SANKO Holding'in enerji sektöründeki şirketi Sanko Enerji tarafından Rize'de inşa ettirilip üretime alınan Cevizlik Regülatörü ve Hidroelektrik Santralı'na, (HES)yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemek amacıyla Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI) 2015 Enerji Ödül töreninde "Hidroelektrik" kategorisinde ödül verildi.

"Enerji Oscarları" olarak bilinen "ICCI 2015 Enerji Ödülleri", Ankara JW Marriott Otel'de yapılan görkemli törenle sahiplerinin oldu. Ödül törenine, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez de katıldı. Yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemek amacıyla ödüllerin verildiği törende, yenilenebilir enerji santralleri, termik enerji santralleri ve verimlilik kategorilerinde, iki jüri özel ödülüyle birlikte toplam 11 ödül sahiplerini buldu. Sektörün saygın isimlerinin katılımı ile oluşturulan jüri tarafından değerlendirilen başvurularda, yenilenebilir enerji santralleri, "hidroelektrik" dalında büyük ödüle, Sanko Cevizlik HES layık görüldü. Sanko Enerjinin ödülü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez tarafından, Sanko Enerji CEO'su Adil Tekin'e takdim edildi. Törene katılan, Sanko Enerji üst düzey yöneticileri Süleyman Arslan, Volkan Doğan, Ahmet Sayın, Doğan Pekçağlıyan ve Bülent Maden, alınan ödülün mutluluğunu paylaştı.

CEVİZLİK HES

Bünyesinde depolamalı bir baraj rezervuarı olmadan tamamen yer altında, Türkiye'de bugüne kadar inşa edilmiş en büyük kurulu güce sahip nehir tipi santral olan 92 MW kurulu güçteki Cevizlik HES, yılda 330 milyon kWh enerji üreterek 183 bin evin yıllık enerji ihtiyacını karşılamaktadır.

SANKO ENERJİ

Temeli 1904 yılında atılan ve tekstil, enerji, çimento, ambalaj, iş makinesi ve traktör başta olmak üzere 11 sektörde 14 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren SANKO Holding'in enerji grubunu oluşturan Sanko Enerji, ülkemizin ihtiyacı olan elektriğin kaliteli, güvenilir, rekabetçi ve çevre ile uyumlu sağlanmasını ilke edinmiştir. Bugüne kadar 1,1 milyar dolarlık yatırımla gerçekleştirdiği altı hidroelektrik ve iki rüzgar santrali ile toplam 650 MW kurulu güçle yenilenebilir kaynaklardan yılda 2 milyar kWh enerji üreten Sanko Enerji, önümüzdeki 5 yılda yapacağı 1,5 milyar dolarlık yeni yatırımla kapasitesini 1,650 MW'a çıkararak 10 milyar kWh / yıl elektrik üretmeyi hedeflemektedir.

Sanko Enerji’ye “Enerji Oscarı”

Sanko Enerji’ye “Enerji Oscarı”

Sanko Enerji’ye “Enerji Oscarı”

Sanko Enerji’ye “Enerji Oscarı”

Sanko Enerji’ye “Enerji Oscarı”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim