• BIST 94.552
  • Altın 192,939
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 24 °C

Samsun’da ’Beş Şehir’ Paneli

Samsun’da ’Beş Şehir’ Paneli
Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü, Örnek Kişilikler Projesi" kapsamında Samsun'da "Medeniyet Köprüsü Beş...

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü, Örnek Kişilikler Projesi" kapsamında Samsun'da "Medeniyet Köprüsü Beş Şehirli" konulu panel düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen panele, Samsun Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Unal ve Müdür Vekili Ömer Pamuk; panel moderatörü hukukçu yazar Osman Kara, panel konuşmacıları, Samsun Baro Başkanı Avukat Kerami Gürbüz, eski Mimarlar Odası Başkanı Sacit Acar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevdet Kılıç, OMÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kemal Öztürk katıldı ve öğrenciler katıldı. "Şehir- İnsan Medeniyet Köprüsü, Örnek Kişilikler Projesi", teknoloji çağının ve globalleşmenin acımasız kültürsüzleştirme politikalarına karşı, gençlerin rol model olarak alabileceği şahıslara dikkat çekerek, değerlerimizin hatırlatılması ve anlatılmasına katkı sağlamak hedefleniyor.

"TARİHİMİZİN BİLİNCİNDE OLALIM DİYE BÖYLE BİR PROGRAM HAZIRLANDI"

Samsun İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ömer Pamuk'un yaptığı konuşmada, "Milli, manevi, kültürel değerleri araştırmak, geliştirmek, yaşatmak, yaymak, tanıtmak ve bu süratle milli birlik ve bütünlüğe katkıda bulunmak görevi bakanlığımıza verilmiştir. Bakanlığımızın üstlendiği bu görev ve misyon çerçevesinde yeni neslin tarihini kültürünü bilerek ve değerlerimize sahip çıkarak günün değişen dinamikleriyle harmanlanması ve bütünsel bir bakış açısına haiz olması için böyle program hazırlandı" dedi.

Proje kapsamında Ahmed Süheyl Ünver, Ali Fuad Başgil, Ekrem Hakkı Ayverdi, Fethi Gemuhluoğlu ve Mahir İz'in hayatları ve eserleri panelde anlatıldı. Panel sonunda "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü, Örnek Kişilikler Projesi" konulu fotoğraf sergisi düzenlendi.

Samsun’da ’Beş Şehir’ Paneli

Samsun’da ’Beş Şehir’ Paneli

Samsun’da ’Beş Şehir’ Paneli

Samsun’da ’Beş Şehir’ Paneli

Samsun’da ’Beş Şehir’ Paneli

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim