• BIST 104.341
  • Altın 145,340
  • Dolar 3,4840
  • Euro 4,1760
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 24 °C

Şampiyonlar Ligi 2. tur eşleşmeleri belli oldu

Şampiyonlar Ligi 2. tur eşleşmeleri belli oldu
Şampiyonlar Ligi'nde 2014-2015 sezonu birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belli oldu.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan kura çekilişi sonucu Şampiyonlar Ligi'nde birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belirlendi. 

İspanya'nın güneyinde bulunan İngiltere egemenliği altındaki Cebelitarık özerk yönetiminin, 24 Mayıs 2013 tarihinde UEFA tarafından resmen tanınmasından sonra Cebelitarık temsilcisi Lincoln'ün de ilk kez yer aldığı ön eleme eşleşmeleri şöyle: 

 

Birinci ön eleme turu 
Santa Coloma (Andorra) - Banants (Ermenistan) 
Lincoln (Cebelitarık) - Torshavn (Faroe Adaları) 
La Fiorita (San Marino) - Levadia Tallinn (Estonya) 

İkinci ön eleme turu 
BATE Borisov (Belarus) - Skenderbeu (Arnavutluk) 
Maccabi Tel-Aviv (İsrail) - Santa Coloma-Banants eşleşmesinin kazananı 
Dinamo Tiflis (Gürcistan) - Aktobe (Kazakistan) 
Zrinjski (Bosna Hersek) - Maribor (Slovenya) 
Sheriff (Moldova) - Sutjeska (Karadağ) 
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - La Fiorita-Levadia Tallinn eşleşmesinin kazananı 
Malmö (İsveç) - Ventspils (Estonya) 
Slovan Bratislava (Slovakya) - The New Saints (Galler) 
Celtic (İskoçya) - Reykjavík (İzlanda) 
Cliftonville (Kuzey İrlanda) - Debreceni (Macaristan) 
Partizan (Sırbistan) - Lincoln-Torshavn eşleşmesinin kazananı 
Legia Varşova (Polonya) - Saint Patrick's Athletic (İrlanda) 
Rabotnicki (Makedonya) - HJK Helsinki (Finlandiya) 
Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - VMFD Zalgiris (Litvanya) 
Ludogorets Razgrad (Bulgaristan) - F91 Dudelange (Lüksemburg) 
Valletta (Malta) - Karabağ (Azerbaycan) 
Stromsgodset (Norveç) - Steaua Bükreş (Romanya) 

BİRİNCİ ÖN ELEME 1 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR 

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde birinci ön eleme turu maçları 1-2 ve 8-9 Temmuz tarihlerinde yapılacak. İkinci ön eleme turu karşılaşmaları ise 15-16 ve 22-23 Temmuz tarihlerinde oynanacak. 

Kupaya üçüncü ön eleme turundan başlayacak Beşiktaş 'ın rakibi 18 Temmuz'da Nyon'da yapılacak kura çekimiyle belli olacak. Üçüncü ön eleme turu maçları, 29-30 Temmuz ve 5-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe, cezası nedeniyle turnuvaya katılamadığı için ligi ikinci bitiren Galatasaray , kupaya direkt grup aşamasından başlayacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim