• BIST 94.541
  • Altın 194,542
  • Dolar 4,7355
  • Euro 5,5009
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 22 °C

Sakarya’da Kent Estetiği Uygulaması Başladı

Sakarya’da Kent Estetiği Uygulaması Başladı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı kent estetiğine yönelik yeni bir uygulama daha başlattı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı kent estetiğine yönelik yeni bir uygulama daha başlattı.

Alınan meclis kararı ile Büyükşehir hizmet alanlarındaki reklam, ilan ve tanıtım elemanlarına düzenleme getirildiğini belirten Zabıta Dairesi Başkanı Yusuf Türkhan, "Şehrimizin ana arterlerinde görüntü kirliliğini önleyici çalışma başlattık. Bu doğrultuda ticari işletmelerin ilan ve reklam tabelalarını Belediye Meclisimizce kabul edilen yönetmeliğimizin getirdiği standartlara kavuşturmak için esnaflarımızla ortak çözümler üretmekteyiz. Bina cephelerine dik olan veya belirlenen ölçülere uygun olmayan reklam tabelalarına 16 ilçemizde düzenleme getiriyoruz. Böylece kent estetiği adına önemli bir çalışmayı daha hayata geçirmiş olduk. Hedefimiz daha yaşanabilir bir Sakarya'dır" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE SON

Kent estetiği adına önemli bir çalışmayı uygulamaya koyduklarını ifade eden Başkan Yusuf Türkhan, "Şehrimizin ana arterlerinde görüntü kirliliğini önleyici çalışma başlattık. Ticari işletmelerin ilan ve reklam tabelalarını yönetmeliğimizin getirdiği standartlara kavuşturuyoruz. Bina cephelerine dik olan veya belirlenen ölçülere uygun olmayan reklam tabelalarına 16 ilçemizde düzenleme getiriyoruz. Hedefimiz daha yaşanabilir bir Sakarya'dır" dedi.

7/24 SAKARYA'NIN HİZMETİNDEYİZ

Hedeflerinin insanların hayatlarını kolaylaştırmak olduğuna da değinen Türkhan, "Dünya'nın tüm gelişmiş şehirlerinde buna benzer uygulamalar mevcuttur. Biz de Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda belli bir düzenleme yapıyoruz. Yalnızca kent estetiği başlığında değil, kamu alanlarının işgal edilmemesi, çevrenin kirletilmemesi, tüketici haklarının korunması, gıda güvenliği ve araçlarca yaya kaldırımlarının işgal edilmemesi gibi önemli başlıklarda mesaimiz 7 gün 24 saat devam ediyor. Görevimiz sorunları çözmek. Bu konuda hemşerilerimizle daha etkili bir iletişim kurma gayretindeyiz. Büyükşehir Zabıta Teşkilatı'nın kapıları sonuna kadar vatandaşımıza açıktır. Talep ve önerileri dinlemek, sorunları birlikte çözüme kavuşturmak arzumuzu bir kez daha yinelemek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim