• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 16 °C

Prof. Akça: “20. Ulusal Cerrahi Kongresi Antalya’da Yapılacak”

Prof. Akça: “20. Ulusal Cerrahi Kongresi Antalya’da Yapılacak”
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tamer Akça, 20. Ulusal Cerrahi Kongresi'nin 13-17 Nisan 2016 tarihleri arasında, kendisinin başkanlığında Antalya'da yapılacağını, kongreye 336 konuşmacının katılacağını söyledi.

Prof. Dr. Tamer Akça, kendisinin başkanlığında gerçekleştirilecek 20. Ulusal Cerrahi Kongresi'ne ilişkin açıklama yaptı. Mersin Gazeteciler Cemiyeti'ndeki açıklamasında kongreyi, "ülke cerrahlarının en büyük bilgi ve dostluk şöleni" olarak niteleyen Prof. Akça, oturumların içeriğinin, mezuniyet sonrası eğitimi, ileri akademik düzeyde bilgi ve cerrahinin yeni ufukları olmak üzere üç ayrı kavram altında, ancak birbirinin içine geçecek şekilde planlandığını belirtti. Böylece hekimliğin "kendini yenileme" hedefinin her aşamaya yayıldığını aktaran Akça, "Özellikle kendilerine örnek aldıkları değerli cerrahlarla birlikte olma fırsatını yakalayacak olan genç cerrahların, Türkiye cerrahi camiasının geleceği olduklarının ayırdına varmalarını sağlamak üzere daha fazla genç cerrahın ve asistanın kongreye katılımı için kontenjanlar ayrılmıştır. Planlamada uluslararası konuşmacılardan dünyadaki yenilikler konusunda yararlanırken, sanatımızı Türkiye'de uyguladığımız gerçeğini gözden kaçırmamak adına ulusal konuşmacılarımızdan evrensel bilginin yanı sıra olabildiğince kendi kurumsal deneyimlerini aktarmaları talep edilmiştir. Oturumların olabildiğince görsel ağırlıklı ve interaktif olmasını hedeflenmiştir" dedi.

Ulusal Cerrahi ve Cerrahi Hemşireliği Kongresi birlikteliğinin bu kongrede de devam edeceğini dile getiren Akça, aynı mekanda eş zamanlı olarak 15. Cerrahi Hemşireliği Kongresi'nin de gerçekleştirileceğini kaydetti.

Kongrede 336 konuşmacının yer alacağını aktaran Akça, "Son zamanlarda artan terör saldırıları nedeniyle davetli yabancı konuşmacıların bir kısmı gelmekten vazgeçmiştir. Bu nedenle daha fazla olması planlanan yabancı konuşmacı sayısı, her biri kendi alanında uluslararası şöhrete sahip 10 hekim ile sınırlı kalmıştır. Beş gün sürecek kongrede, 8 ayrı salonda toplam 111 oturum gerçekleştirilecektir. Bunlara ek olarak 5 ayrı salonda yaklaşık 350 adet sözlü bildiri sunumu yapılacaktır. Poster

bildiri sayısı yaklaşık bin, video bildiri sayısı 65'tir" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim