• BIST 107.211
  • Altın 173,329
  • Dolar 4,0678
  • Euro 4,9559
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 26 °C

Özel Halk Otobüslerinde ücretsiz taşımaların ücreti ödenecek

Özel Halk Otobüslerinde ücretsiz taşımaların ücreti ödenecek
Ücretsiz taşımalardan dert yanan özel halk otobüsçülerine torba yasa kapsamında ücret ödenmesi kararı sektörde sevinçle karşılandı.

İstanbul Halk Otobüsleri A.Ş Başkanı Yalçın Beşir yasanın meclisten geçmesi sevinci içinde olduklarını belirterek "Özel Halk otobüsleri camiasının uzun yıllardan beri çözüm bulmak istediği ücretsiz taşımacılık bedellerinin ödenmesi ile ilgili kanun maddesi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Bu çözüm küçümsenecek bir olay değildir, Özel Halk otobüsü camiası tarihinde, taşımacılara destek olan bu tür kanun maddesi ilk defa çıkıyor. Önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrenci farkları ile destek verilen Özel Halk otobüsleri camiasına bu verilen destek ile birlikte moraller yükselmiş olup, ilgili bakanlıklar tarafından çıkarılacak yönetmelikle destek miktarları belli olacaktır. Tüm İstanbul ile birlikte Anadolu ve Türkiye’nin her bir bölgesinden Özel Halk otobüsleri camiası birlik olup, sorunların çözümünde güç birliği içinde çalışmalar yapmıştır.

Çalışmalarımız bundan sonra aynı hızla devam edecek olup, Bakanlık nezdinde kurulacak komisyonlar ile ücretsiz bedellerin ödenmesi ile ilgili yönetmeliğin seçimlerden önce çıkarılması için hep birlikte çalışmalar yapılacaktır" dedi.

"Sektörel basının emeği büyük"
 
Hizmette ve çözümde birliktelik anlayışı ile hareket ettiğimiz bu dayanışmada ortak sorunlarımızın çözümüne büyük katkı sağlayacak olup, ücretsiz taşımacılık bedelleri ile ilgili yasanın çıkmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, sektör basının da bu yasanın çıkmasında emekleri vardır. Dolayısı ile bütün gazeteci arkadaşlara da aynı duygularımla teşekkür ediyorum’’, dedi.
 
"Birlik ve beraberlikle netice aldık"

Özulaş A.Ş Başkanı Göksel Ovacık kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte ücretsiz yolculukların bedellerinin ödenmesi usul ve esaslarının belirlenmesi için bir komisyon kurulacağını ifade ederek: "Komisyonunun belirleyeceği şartlarda ödemeler gerçekleşecektir.Birlik ve beraberlik içinde yapılan mücadele neticesinde elde edilen netice tüm Özel Halk Otobüsü camiasına hayırlı olsun.

Bu neticenin elde edilmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na bütün Milletvekillerimize, bütün Bürokratlarımıza, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanımız Sayın Mimar Kadir Topbaş’a ve değerli bürokratlarına, İETT’mizin Genel Müdürü Mümin Kahveci ile kıymetli yöneticilerine, sektör temsilcilerine, teşekkür ediyoruz" dedi.

Mavi Marmara Ulaşım A.Ş Başkanı Ramazan Gürler "Yaklaşık 4 aydan beri uğraştığımız 65 yaş yasası tüm özel halk otübüsü camiasına hayırlı olsun.Başta emeği geçen Sayın İstanbul Milletvekilimiz Metin Külünk'e TÖHOB Başkanımız İsmail Yüksel'e ve İett Genel Müdürümüz Mümin Kahveci'ye camiam adına teşekkür ederim" diyerek sevincini paylaştı.

halk_otobusu_manset.jpg

İSTANBUL HABER AJANSI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim