• BIST 93.309
  • Altın 194,091
  • Dolar 4,7169
  • Euro 5,4696
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 29 °C

Osman Şimşek’ten Gülerce'ye cevap!

Osman Şimşek’ten Gülerce'ye cevap!
Zaman yazarı Hüseyin Gülerce'nin açıklamalarına Fethullah Gülen’in en yakınındaki isimlerden Osman Şimşek’ten cevap geldi. İşte Osman Şimşek'in Gülrece’ye verdiği o cevaplar…

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce'nin Cemaatin yaptığı yanlışları 4 maddede saymasına cevap gecikmedi. Fethullah Gülen ile birlikte Pensilvanya'da yaşayan Herkul.org editörü Osman Şimşek, Gülerce'nin açıklamaları için "yakıştıramadım" yorumu yaparken, Gülerce'nin dört itirazına dört cevap verdi.

Gülerce, cemaatin yanlış yaptığını CHP için kapı kapı dolaşarak oy istediğini iddia etmişti.

CEMAAT CHP İÇİN OY İSTEDİ Mİ?

Gülerce'nin bu açıklamaları sonrası Fethullah Gülen ile birlikte Pensilvanya'da yaşayan Herkul.org editörü Osman Şimşek açıklama yaptı, Gülerce'nin CHP için oy istediği iddialarını yalanladı.

HANGİ ENDİŞELERLE BU AÇIKLAMAYI YAPTI ANLAMADIM

Şimşek Gülerce’nin bu açıklamalarına inanmak istemediğini; ancak Gülerce'den tekzip veya tashih olmadığı için açıklama yapmak zorunda kaldığı söyledi. Şimşek, o açıklamaları Zaman yazarına yakıştıramadığını, hangi endişelerle bu tür açıklamalar yaptığını anlamlandıramadığını yazdı.

İşte Gülerce'nin o açıklamaları ve Şimşek'in Herkul.org'tan yaptığı itirazları;

(HÜSEYİN GÜLERCE) 1- Hizmet baştan beri yanlış yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na savaş açtı. Gezi'den itibaren Başbakan'a hakaret etmeye başladılar.

(OSMAN ŞİMŞEK)  1- Camia hiçbir zaman kavga taraftarı olmamıştır; hele kendi hükümetine savaş açtığı iddiası gerçekleri ters yüz etmekten ibarettir. Aslında, aylardır Hizmet hareketine yönelik yoğun bir linç kampanyası yürütüldüğü açıktır. En üst düzeydeki yetkililer ve hükûmete yakın medya tarafından ortaya konan öfkeli itham, hakaret ve iftiralarla nefret suçu işlenmiştir/işlenmektedir.

(HÜSEYİN GÜLERCE) 2- Üslubumuzu kaybettik. Namus bildiğimiz üslubumuz. Biz bunu bıraktık hükümetle savaşa girdik, diyaloğu bıraktık çatışmacı dil kullandık.

(OSMAN ŞİMŞEK) 2- Camia’ya gönül verenler, dün olduğu gibi bugün de nezih üsluplarını namusları gibi koruma gayretindedirler. Maruz kaldıkları tahrik edici dile ve provokatif söylemlere rağmen akl-ı selimden asla ayrılmamışlardır/ayrılmayacaklardır. Yaptıkları açıklamalar, kanuni haklar çerçevesinde, isnat ve iftiralara cevap sadedinde olmuştur.  Kimin nasıl bir dil ve üslup kullandığı miting meydanlarında ve seçim konuşmalarında da açıkça görülmüştür.

(HÜSEYİN GÜLERCE) 3- Siyasallaştık. CHP için kapı kapı dolaşıp oy istedik.

(OSMAN ŞİMŞEK) 3- Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın ve Hizmet gönüllülerinin defalarca açıkladıkları gibi; Camia’nın herhangi bir partiyle ittifakı kesinlikle söz konusu olmamıştır; bu iddia büyük bir yalandır.

(HÜSEYİN GÜLERCE) 4- Hizmet hep çoğunlukla hareket etti. Hep öyle yoluna devam etti. İlk defa çoğunluğun karşısına çıktı ve kaybetti. Orjinalini kaybetti, yara aldı.

(OSMAN ŞİMŞEK) 4- İlk günden beri Hizmet’in felsefesi çoğunlukla beraber hareket etmek değil hep doğrunun ve makulun yanında yer almaktır. Dünden bugüne Camia’nın desteği ya da eleştirileri, manevi buudlu demokrasi, evrensel insan hakları, özgürlükler, şeffaf ve hesap sorulabilir bir devlet gibi değerler etrafında olmuştur; bundan sonra da destek ya da tenkitler değerler üzerinde olacaktır.

http://www.istanbulhaber.com

Yorumlar
Müberra
02 Nisan 2014 Çarşamba 14:13
14:13
Yalan söylemeyin oy için bizim eve bile geldiniz.
88.249.174.48
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim