• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 19 °C

Niğde’de Telsiz Eğitimi Verildi

Niğde’de Telsiz Eğitimi Verildi
Niğde Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürlüğü'nün hazırladığı "Telsiz Eğitimi, Telsiz Röle...

Niğde Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Şube Müdürlüğü'nün hazırladığı "Telsiz Eğitimi, Telsiz Röle Eğitimi ve HF-SSB Telsiz Eğitimi" isimli proje kapsamında AFAD, Emniyet ve 112 ekiplerine telsiz eğitimi verilmeye başlandı.

Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları (NESOB) Toplantı Salonunda verilen eğitimlerin sonunda Telsiz Eğitimi, Telsiz Röle Sistem Eğitimi ve HF/SSB Telsiz Eğitimine katılan 40 personele katılım sertifikaları verilecek.

Ahiler Kalkınma Ajansı'nın 2015 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında yer alan proje Hakkında verilen bilgide: "Herhangi bir doğal afet ya da büyük çaplı bir acil durum halinde halkın yoğun haberleşme talebi nedeniyle telefon santralleri ile GSM şebekeleri kilitlenmekte, telefona dayalı haberleşme sistemleri çalışamaz hale gelmekte ve bunun sonucunda da bu tür olaylara müdahale ile yükümlü olan kurumlar verimli bir şekilde çalışamaz duruma gelmektedir. Böyle afet ve acil durum hallerinde haberleşme, telsiz ve uydu telefonları aracılığı ile sağlanmaktadır.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı herhangi bir doğal afet ya da büyük çaplı bir acil durum halinde etkin haberleşmenin yapılabilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüze 3 adet uydu telefonu, 11 adet analog telsiz 1 adet HF-SSB Telsiz Sistemi tahsis etmiştir. Müdürlüğümüze tahsis edilen sistemlerin daha etkin ve etkili kullanılabilmesi için sistemi kullanacak personellerinde telsiz kullanımı ve telsiz sistemleri , hakkında yeterli teknik bilgiye sahip olmaları, yaygın olarak karşılaşılan sorunların üstesinden gelme becerisi kazanmaları ve bir arıza anında profesyonel destek gelene kadar alternatif üretebilecek bilgi birikimi ve mesleki deneyime sahip olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzde Arama Kurtarma Teknisyeni olarak çalışan 9 Arama Kurtarma Teknisyeni, 4 Enformasyon Memuru, 1 Haberleşme Teknikeri, 1 Çözümleyici ,1 Santral Memuru, 4 Şube Müdürü ve İl Müdürü ve İlimizde afet ve acil durumlar konusunda hizmet veren İl Emniyet Müdürlüğünden 8 personel , İl Sağlık Müdürlüğünden 10 personel telsiz çalışma prensipleri, telsizlerde kullanılan modülasyon çeşitleri, telsiz röle çalışma prensipleri,telsiz röle sistemi çözümleri, telsiz röle sistemi montaj prensipleri, HF-SSB çalışma prensipleri ve HF-SSB haberleşmesine etki eden faktörler, anten seçimleri, HF-SSB telsiz sisteminde karşılaşılan sorunlar ve çözümleri konusunda eğitimler verilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Projenin Hedef Grupları

Talep edilen teknik desteğin içerisinde yer alan Telsiz eğitimi, telsiz röle sistem eğitimi ve HF-SSB telsiz eğitimi İl Müdürlüğünün Arama Kurtarma Teknisyeni olarak çalışan 9 Arama Kurtarma Teknisyeni, 4 Enformasyon Memuru, 1 Haberleşme Teknikeri, 1 Çözümleyici ,1 Santral Memuru, 4 Şube Müdürü ve İl Müdürü ve İlimizde afet ve acil durumlar konusunda hizmet veren İl Emniyet Müdürlüğünden 8 personel , İl Sağlık Müdürlüğünden 10 personel projenin hedef gruplarını oluşturuyor.

Niğde’de Telsiz Eğitimi Verildi

Niğde’de Telsiz Eğitimi Verildi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim