• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 23 °C

Nevzat Doğan Yatırımları Sıraladı

Nevzat Doğan Yatırımları Sıraladı
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yaptıkları hizmetler ile yapacakları projeler hakkında basın toplantısı düzenledi.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yaptıkları hizmetler ile yapacakları projeler hakkında basın toplantısı düzenledi.

Başkan Doğan'ın Cumhuriyet Cafe'de düzenlediği basın toplantısı büyük ilgi gördü. Başkan Doğan yaklaşık 3 saat boyunca şimdiye kadar yapılan hizmetler ile yapacakları projeler hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren yeni bir hizmet anlayışı içinde olduklarını söyleyen Doğan," 7 yıldan beri İzmit'e hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz. Geçen 5 yılda olduğu gibi son 2 yılımızda da şehrimizin geleceği için önemli adımlar attık. Atmaya da devam ediyoruz. Türkiye'ye örnek yaptığımız hizmetlerle, İzmit kazandı, kazanmaya devam edecek. Kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanarak hizmet üretmeye, milletin kuruşunu ziyan etmeden, yine millet için harcamaya devam edeceğiz. İlk dönemimizde olduğu gibi yeni dönemin ilk 2 yılını da örnek gösterilen hizmetler ile dolu dolu geçirdik. Gelecek kuşaklara yaşanılır bir şehir bırakma hedefimize emin adımlarla yürüyoruz. Yeni İzmit hedefiyle başladığımız çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Hizmetlerimizde hepimizin emeği var. İnsana yapılan yatırımı her şeyden değerli gördük, görmeye de devam edeceğiz. Bu hizmet anlayışımızla toplumun her kesimini kucaklamaya devam edeceğiz. Gelir ve gideri dengeli ve bütçesi sürekli büyüyen belediyeyiz. Kaynakları israf etmeyerek, insana, zamana ve şehrin geleceğine saygıyı esas aldık. Rutin görevlerimizden olan yol, kaldırım, çöp toplama gibi hizmetleri dile bile getirmiyoruz. Bizler, herkesin örnek alacağı çalışmalar kafa yoruyoruz. Bugüne kadar sayısız projeyi hayata geçirdik" dedi.

"ÖRNEK ALINIYORUZ"

Yaptıkları bir çok projenin örnek alınmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Doğan, "Çorba çeşmesi hizmetimizi ilk başlarda bazı kesimler yadırgayıp alay ettiler. Fakat daha sonra projenin ne kadar doğru olduğunu kabullendiler. Çorba çeşmelerinden şimdiye kadar milyonlarca kişi yararlandı. Bu gün bir çok belediye bu projemizi örnek alıp uygulamaya koydular. Türkiye'de ilk kez Muhtar Hizmet Masası'nı kuran belediyeyiz. Bakanlık bu projemiz ülke genelinde uygulamaya aldı. Yine örnek alınan projelerimizden biri de bisiklet projesidir. Bunu da küçümseyenler oldu. Şimdiye kadar onbinlerce öğrencimize bedava bisiklet verdik. Bu sene de 5 bin öğretmenimize ücretsiz bisiklet vererek yine bir ilke imza attık. Bu projemiz de Bakanlıkça örnek alınmıştır. Eğitime destek asli görevimiz olmamasına rağmen göreve geldiğimiz ilk günden beri okullara her türlü desteği sağladık. Bunu da severek yapıyoruz. Bir taraftan eğitim kurumlarına diğer taraftan da ibadethanelere de destek olmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

"İZMİT'İN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYORUZ"

İzmit'in kültür turizm kenti olması için çalıştıklarını ifade eden Doğan, "Göreve geldiğimizde İzmit'in sembolü olan pişmaniye unutulmuştu. Bizler bu değerimize sahip çıkarak sektörün gelişimi için yurt içinde ve dışında festivaller düzenledik. Bu seneki Pişmaniye Festivalini Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştireceğiz. Onlarca yok olmaya yüz tutan tarihi değerlerimize de sahip çıkmayı kendimize görev kabul ettik. Camileri, hamamları, çeşmeleri, konakları restore ederek gelecek nesillere aktarılmasını sağlıyoruz. İzmit'in kültür turizm kenti olması için çabalarımız artarak devam edecek. Şehrimizin önemli günlerinde etkinlikler yapmayı sürdüreceğiz. Kapalı pazarlar yaparak hem vatandaşlarımızın hem de pazarcı esnafımızın modern ortamlara kavuşmasını sağladık. Köylerde çeşmeler ve konaklar yapıyoruz. Biz bir yandan bütçeyi büyütüyoruz, bir yandan da yeni kaynaklar oluşturuyoruz. 2 yılda 4,4 milyonluk kamulaştırma yaptık, 42,5 milyonluk arsa topladık. Son iki yılda 7 milyon liralık 20 iş makinesi aldık 2 yıl içinde 50 milyonluk iş yaptık. İlk kez Kentlilik Bilinci Çalıştayı ile Spor Çalıştayını yaptık. Kocaelispor ve Birlikspor'a her zaman destek olduk. Bu yıl bütün 4. sınıf öğrencilerine basketbol topu dağıtacağız. Şehrimize ilk kez katlı otopark kazandırdık. Hedefimiz bu projeyi daha da geliştirmektir. Evlilik Okulu, Okul Hizmet Masası, Tiyatro Drama Okulu, Satranç Okulları, Evde Bakım hizmeti gibi bir çok projeyi hayata geçirdik. İzmit'te temizlik konusunda örnek bir proje geliştirerek çöp konteynırlarını yerin altına indirdik. Bu sayede konteynırların kapasitesini ve fonksiyonunu arttırmış olduk. Ancak bir şehrin temizliğinden sadece belediyeler sorumlu değil. Bu konuda vatandaşlarımıza da büyük görev düşüyor" şeklinde konuştu.

Yeni dönemin en önemli projelerinden olan Gölkay park 2. Etap ve Cephanelik ikinci etap mesire alanı projelerine de değinen Başkan Doğan, "İzmit'in Sekapark'ı, Ekopark'ı, Cephanelik Mesire Alanı ve Gölkaypark'ı İzmitlilerin birinci adresi olacak" ifadelerini kullandı.

"ÖRNEK KENTSEL DÖNÜŞÜM"

Bu dönem kentsel dönüşümde de örnek olacaklarının altını çizen Nevzat Doğan, "Cedit Mahallesini riskli alan ilan ettirdik, ilgili bakanlıkla protokol imzaladık, ihalemizi yaptık. Şimdi hak sahiplerinin belirlenmesi ve avam projenin yapılması için çalışmalar başladı. Hedefimiz vatandaşımızın yüzde 100 memnuniyeti ile bir kentsel dönüşüm yapmak. Güle oynaya bir dönüşüm yapacağız. Vatandaşımıza her türlü imkanı sağlayacağız. Para isterse para, başka yerde ev isterse ev, oturduğu yerde ev isterse ev vereceğiz. Bu çalışmamız şehirde domino etkisi yapacaktır. Artık dönüşüm kendiliğinden olacaktır.

Büyükşehir Belediyemize Tramvay Projesi ile ilgili desteklerimiz devam ediyor. Benzin istasyonumuzun inşaatı devam ediyor. Hayvan Satış Yeri ve Borsası projemizi kurban bayramına kadar bitirmiş olacağız. Kültür Tepesi'nin 2. Etabı ile ilgili bir tahsis süreci var. Kültür Köprüsü projesi ile iki yakayı birleştireceğiz. Sanal Gerçeklik Küresi ve Deprem Eğitim Merkezi projemizi hayata geçireceğiz. Türkiye'nin dört bir yanından gelip bu merkezde deprem eğitimi alacaklar. Burada deprem müzesini de kuracağız. Bu yıl bu projemize başlayacağız" şeklinde konuştu.

"KÜLTÜR VE GENÇLİK MERKEZLERİ"

Şehri kültür ve gençlik merkezleriyle buluşturmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Nevzat Doğan, "Gültepe Gençlik Merkezi'ni yakında hizmete açacağız. Ayrıca Mehmet Ali Paşa, Yenişehir, Zabıtan ve 28 Haziran Mahallelerinde de gençlik merkezi projelerini de kısa sürede hayata geçireceğiz. En büyük mahalle konağını Topçular'a kazandırıyoruz. Zabıtan Mahallemize de mahalle konağı kazandıracağız. Yenişehir Mahallesinde tıbbi ve aromatik bitkiler bahçesi projesi devam ediyor. Durhasan da 25 bin metrekarelik alanda Uygulamalı Meyve Bahçesi Projesi'ni hayata geçireceğiz. Olimpik Havuz Projesi için Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile yer tespiti çalışmaları devam ediyor. Kapalı Havuz ve Aquapark'ın proje çizimi yakında bitmiş olacak. Olimpik Havuz Projesi için Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile yer tespiti çalışmaları devam ediyor.

Paşasuyu Kır Kahvesi ve Lokantası Mimari Projeler Orman Genel Müdürlüğüne gönderildi. Büyükşehir Belediyemiz ile Eski Valilik, Perşembe Pazarı, Devlet Hastanesi bölgelerinde meydan oluşturma çalışmaları devam ediyor. Örnek Köy Projeleri ile köylerimizi Avrupa'nın köylerinden daha güzel hale getireceğiz Şehir Kütüphanesi Projesi için Gazi Lisesi'nin tahsis çalışmalarına başladık" dedi.

"DOĞRU BİLDİĞİMİZ YOLDAN GİDİYORUZ"

Basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını da cevaplandıran Başkan Doğan "Siyasete girerken hedeflerimiz belliydi. Ufkumuzu şehrin ve ilkenin ufkuna katmak, yapılamayan işlerde yapılabilirliği göstermek istedik. Az parayla çok iş yaptık. Yapılan projelerin değerleri daha sonra anlaşılacak. Bu çalışmaları yaparken, hükümetimize, bakanımıza, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediyemize, teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. İftira ve tehditlere rağmen doğru bildiğimiz yoldan ayrılmıyoruz. Biz yaptığımız işe inanıyoruz, hesabını veremeyeceğimiz hiçbir iş yapmıyoruz. Siyasete hizmet için girdik. Belediyecilik alanında çok iyi hizmetler verdiğimize inanıyoruz. Siyasette ölene kadar varmışım gibi çalışıyorum. Daha güzelini nasıl yapabilirim diye düşünüyorum. Siyasetten yarın ayrılacakmış gibi çalışıyorum. Başımız dik, alnımız ak. Yarın ne olacağını bilemeyiz. Türkiye için verilen mücadelede makam mevki peşinde olmak doğru değil" dedi.

Doğan, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde başkan vekilliği ile ilgili soruya da, "Büyükşehir Belediye'sinde 1. dönemde de bu dönemde de ben 1.Başkanvekiliydim, Yeni dönem Gebze Belediye Başkanımız 1.Başkanvekili oldu. Konu farklı yöne çekilmeye çalışıldı. Teamül gereği 1.Başkanvekilliğinin değişmesi gerekmesine rağmen Büyükşehir'den gönderilen listede yine benim ismim yazılıydı. Büyükşehir Belediye Başkanımız bu yıl da 1.Başkanvekilinin benim olmamı istedi. Biz çizik yiyecek adam değiliz. Büyükşehir Belediye Başkanımız bizi sever, biz de onu severiz. Bazı kesimler fitne fesat çıkarmak istiyorlar" diye cevapladı.

Nevzat Doğan Yatırımları Sıraladı

Nevzat Doğan Yatırımları Sıraladı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim