• BIST 110.932
  • Altın 174,529
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 18 °C

Nevşehir’de vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Nevşehir’de vergi rekortmenleri ödüllendirildi
Nevşehir'de Vergi Haftası kutlamaları kapsamında 2015 yılı beyanlarına göre Kurumlar ve Gelir vergisinde ilk 10'a giren rekortmenler teşekkür belgesiyle...

Nevşehir'de Vergi Haftası kutlamaları kapsamında 2015 yılı beyanlarına göre Kurumlar ve Gelir vergisinde ilk 10'a giren rekortmenler teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.

Nevşehir Defterdarlığı tarafından bir otelde düzenlenen ödül törenine Vali Mehmet Ceylan, Nevşehir milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Sabahattin Sarıdoğan, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, Smmm Başkanı Oruç Irmak, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Arif Parmaksız, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü ile birlikte daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve vergi rekortmenleri katıldı. Törende Gelir ve Kurumlar vergisinde rekortmenlere Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından gönderilen teşekkür belgeleri verildi.

Ödül töreninde konuşan İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, kamu gelirleri arasında en büyük payın vergi gelirlerine ait olduğunu belirterek, kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir biçimde yürütülebilmesi amacıyla vergi toplandığını ifade etti. Vergi gelirlerinin, ekonomik büyüme, kalkınma, işsizlikle mücadele ve gelir dağılımının düzenlenmesinde çok önemli bir Maliye politikası aracı olduğuna dikkat çeken Ercoşman, bu anlamda vergi rekortmenlerinin toplumsal refahın artırılmasında çok önemli görev üstlendiklerini söyledi. Faaliyetlerini vergi kanunlarına uygun şekilde yürüten mükelleflerin kayıt dışı ile mücadelede önemli bir destek verdiğini anlatan Ercoşman "Vergi adaletinin sağlanmasında, haksız rekabetin önlenmesinde, ülkemiz ekonomisinin gelişmesinde aktif rol oynamaktadırlar. Herkes kazandığı ölçüde vergisini ödemelidir. Toplumda vergi bilincinin artırılması çok önemlidir. Kayıt dışı ile mücadeleye toplumun her kesiminin destek vermesi gereklidir." diye konuştu.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız ise "Ülkemizin içinde bulunduğu terör belasından kurutulması için herkesin devletimizin, güvenlik güçlerimizin verdiği mücadeleye destek vermesi şarttır. Biz, ülke olarak bugüne kadar çok sayıda olumsuzluğun üstesinden geldik. İş adamları olarak bundan sonra da geleceğimize inanıyorum." dedi.

Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz de şunları söyledi: "Yakın zamanda terör belasından şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Herkes emin olsun ki ülkemiz bu terör belasından en kısa sürede kurtulacaktır. Birlik beraberlik ve kardeşliğimize zarar veremeden terörden kurtulacağız. Kurulduğumuz ilk günden beri ülkemizin refahı ve gelişmesi için çalışıyoruz. Vergi, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için olmazsa olmazlardan biridir. Vergiden toplumun her kesimi faydalanıyor."

Valisi Mehmet Ceylan Vergi Haftası'nda yapılan programlarla toplumdaki vergi verme bilincinin artırılmasına yeniden dikkat çekilmesinin sağlandığını söyledi. Nevşehir'in ticaret, tarım, sanayi ve tarım sektörleriyle ülkenin vergi gelirlerine önemli katkı sağladığına değinen Ceylan şöyle devam etti: "Son yıllarda ilimizde vergi tahsilatında yüzde 70'lere varan oranda artış sağlandı. Bu önemli bir rakamdır. Devletimize olan borcumuzu kazandığımızın vergisini ödeyerek giderebiliriz. Ödediğimiz her kuruş vergi topluma hizmet olarak geri dönmektedir. Hükümetimiz vergi gelirlerini en rantabl şekilde kullanmak için azami özen göstermektedir."

Nevşehir'de kurumlar vergisinde Doğa Tohumculuk, gelir vergisinde Nebil Tahincioğlu, birinci sırada yer alarak teşekkür belgesini, Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan'ın elinden aldı. Açıklanan listeye göre Nevşehir'de gelir vergisi rekortmeni Nebil Tahincioğlu oldu. İkinci sırayı Ali Işıksaçan, üçüncülüğü Yaşar Türk, dördüncülüğü Fatih Dirikoç, beşinciliği ise Ali Çolhan elde etti. Gelir vergisinde Mustafa Şahin Akkoç altıncı, Mustafa Dinler yedinci, Emin Dinler sekizinci, Fazlı Koç dokuzuncu, Murat G. ise onuncu sırada yer aldı.

Kurumlar vergisinde ise Doğa Tohumculuk Gıda San. Ve Tic. AŞ birinci sırada yer alırken, Çevrükler İş Makinesi San. Tic. Ltd. Şti ikinci, Nurlular Gıda ve İth. Mad. Pazarlama Tic. Ltd. Şti. üçüncü oldu. Apak Paz. Ve Gıda San. Ltd. Şti. dördüncülüğü, Öz Ersoylar Tar. Ür. Gıda Mad. San. Ltd. Şti. ise beşinci sırada yer aldı. İnan Meijer Tohumculuk Tic. Ltd. Şti., Turasan Paz. San. Ve Tic. Ltd. Şti., Tezel Tarım Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti., Alper Tohumculuk Tarım Gıda Tic. Ltd. Şti. ise ilk ona giren kurumlar vergisi mükellefleri oldu.

Nevşehir’de vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Nevşehir’de vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Nevşehir’de vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Nevşehir’de vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Nevşehir’de vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim