• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 23 °C

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver:

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver:
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, toplum hayatında hangi meslek grubundan olursa olsun insanların ortaya koydukları bir hizmet, eser veya benzeri çalışmalarla...

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, toplum hayatında hangi meslek grubundan olursa olsun insanların ortaya koydukları bir hizmet, eser veya benzeri çalışmalarla nesiller boyu yaşama imkanı bulabileceğini söyledi.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Kısa adı DERSİAD olan Dünya Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği'nin geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerini makamında kabul ederek bir süre görüştü. Nevşehir'de sivil toplum örgütlerinin etkin ve verimli çalışmalar yapması için Nevşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yerine getirmede her türlü çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Belediye Başkanı Ünver, kaliteli hizmetlerin ortaya konulması için sivil toplum örgütlenmelerinin toplum hayatının vazgeçilmez dinamik güçleri arasında yer aldığını belirtti. Dernek yöneticileri ve üyelerinin her türlü yeniliğe açık bir şekilde çalışma gösterdikleri alanlarda hizmet ortaya koymalarının toplum hayatının daha da güzelleşmesi için önemli olduğu düşüncesi içerisinde olduğunu aktaran Ünver, derneğin başarılı çalışmalar yapması temennisinde bulundu. Ünver, yaşadığı toplum adına hayırlı hizmet sunmanın gelecek nesillerce de unutulmaması ve hayırla yad edilmesinin kalıcı hizmetler sunma ile mümkün olabileceğini belirterek şöyle konuştu; "Nevşehir'de bugüne kadar bir çok kişi gelmiş geçmiş. Mesela Osmanlı İmparatorluğu'nda bir döneme de imzasını atan Nevşehirli Damat İbrahim Paşa. Eğer bu kişi, şehrimize böylesine önemli bir külliye kazandırmamış olsa idi, bugünkü nesiller tarafından istenilen düzeyde bilinebilir miydi ?,hayırlı yad edilebilir miydi acaba ? Onu şimdi yad etmemek ciddi bir hayırsızlık olur, çünkü Camisi, Medresesi, Sıbyan Mektebi, Hamamı, ,Kervansarayı ve Aş evi halen ayakta duruyor. Bir insan şehrimizin yıllar yılı bildiği, tanıdığı bir kişi olabiliyorsa, yaşadığı dönemde ortaya koyduğu ve bizlere miras bıraktığı eserler sayesindedir. Osmanlı döneminin ortaya koyduğu böylesine önemli bir yapı yok edilebiliyor mu, ne yaparsanız yapın silemezsiniz. Onun için sizlerde şuurlu ve inançlı kimliklerinizle bu toplumda kalıcı hayırlı çalışmalara imza atmanız gerekir. Yaşadığımız toplumun değerleri ile bütünleşen siz gençlerin, gelecek nesiller tarafından hayırla yâd edilmesi için bulunduğunuz sivil toplum örgütlerinde gayretli bir şekilde çalışmanız gerekiyor. Sizlerden sonda bu bayrağı alanlarında aynı düşünceler etrafında hareket ederek çalışması, toplumumuzun daha sağlam zemin içerisinde dünyada ilelebet söz sahibi olması adına da oldukça önemli olacaktır. Hiçbir zaman unutmayın ki isimler nesiller boyunca ancak, ortaya koydukları çalışmalar ve eserlerle yaşarlar. Cenab-ı Allah sizlerin bu heyecanlı gayretlerini muvaffak etsin, başarılarınız daim olsun."

DERSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek de, dernek olarak yaşadıkları bu şehirde hayırlı çalışmalar yürütmeyi amaçladıklarını belirtti. Civelek, sanayi alanında büyüyen ve gelişen bir Nevşehir modeli içerisinde çalışmalar yapacaklarını dile getirerek, bu hedefe odaklanan DERSİAD Nevşehir Şubesi'nin bundan sonraki süreçte birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceklerini ifade etti.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver:

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver:

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim