• BIST 109.666
  • Altın 156,594
  • Dolar 3,8910
  • Euro 4,5831
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara -2 °C
  • İzmir 7 °C

Muratpaşa Belediyesi Fikir Proje Ödül Töreni

Muratpaşa Belediyesi Fikir Proje Ödül Töreni
Muratpaşa Belediyesi Opera, Tiyatro ve Gösteri Merkezi için düzenlenen mimari fikir proje yarışmasının kolokyum ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Muratpaşa Belediyesi Opera, Tiyatro ve Gösteri Merkezi için düzenlenen mimari fikir proje yarışmasının kolokyum ve ödül töreni gerçekleştirildi. Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Özge Köksal, Muratpaşa Belediyesi Opera, Tiyatro ve Gösteri Merkezi'nin Antalya ve bölge için sinerji doğuracağına inandığını söyledi

Muratpaşa Belediyesi Opera, Tiyatro ve Gösteri Merkezi için düzenlenen mimari fikir proje yarışmasının kolokyum ve ödül töreni, Muratpaşa Belediyesi Konferans Salonu'nda yapıldı. Ödül töreninde konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ciddi bir akademik kürsü faaliyeti niteliğinde, çok detaylı çalışıldığını ve kentle, mimarlık camiasına katkı koyacak fikirlerin ortaya çıkması için proje yarışması düzenlediklerini söyledi. Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Özge Köksal ise, opera, tiyatro ve gösteri merkezinin, kent ve bölge için sinerji yaratacağına inandığını belirtti.

"ÇOK DETAYLI ÇALIŞILDI"

Törende, Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, başkanlığındaki jüri ile ödül alan mimarlar, yaklaşık 2 saat süresince, projeler ve projelerin değerlendirilmesi konularında görüş alışverişinde bulundu. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, siparişle bir proje çizdirmek yerine mimarlık camiasına da katkı sağlayabilecek bir fikir yarışması düzenlemeye karar verdiklerini söyledi. Proje konusunda çok uğraştıklarını ifade eden Uysal, "Ciddi bir akademik kürsü faaliyeti niteliğinde, çok detaylı çalışıldı" diye konuştu.

SANAT HAYATINA VE KENTE KATKI

Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Özge Köksal ise Mimarlar Odası'na güvendiği için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a teşekkür etti. Projenin sanat hayatına önemli katkılar sunacağına inandığını kaydeden Köksal, "Opera, tiyatro ve gösteri merkezinin projesi için Mimarlar Odası Antalya Şubemiz sorumluluğunda böyle bir çalışma ortamı hazırladığı için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'a, tüm kentliler, meslektaşlarım ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Kısa sürede hayata geçirileceğini ve yapılacak etkinliklerle kentimiz ve bölgemiz için sinerji doğuracağını düşünüyorum" diye konuştu.

PLAKET TÖRENİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, konuşmaların ardından, Mimarlar Odası eski Başkanı Osman Aydın'a, jüri üyelerine teşekkür plaketi, fikir proje yarışmasında dereceye giren eserlerin sahibi mimarlara da plaket, katılım belgesi ve ödüllerini verdi.

Muratpaşa Belediyesi Fikir Proje Ödül Töreni

Muratpaşa Belediyesi Fikir Proje Ödül Töreni

Muratpaşa Belediyesi Fikir Proje Ödül Töreni

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim