• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 21 °C

Muhammet Kelleci,Siyasete geri döndü

Muhammet Kelleci,Siyasete geri döndü
Demirel hükümetinde devlet bakanı iken adı bir aşk skandalına karışınca istifa etmek zorunda kalan Muhammet Kelleci, DP'nin ikinci adamı oldu.

Demokrat Parti'de yeni seçilen 60 kişilik Genel İdare Kurulu, Genel Başkan Gültekin Uysal başkanlığında toplandıktan sonra Başkanlık Divanı Üyelerini belirledi.

Kongrede yeniden seçilen Yüksek Haysiyet Divanı Üyeleri de ilk toplantılarını Genel Başkan Gültekin Uysal başkanlığında yaptı. Yüksek Haysiyet Divanı Başkanlığına eski Ankara Milletvekili Ahmet Sayın, Başkanvekilliğine Emekli Albay Ahmet Yıldırım ve Genel Sekreterliğe Faruk Küçük seçildi.

DP'den yapılan açıklamaya göre;

Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısının ardından belirlenen Başkanlık Divanı üyeleri şu isimlerden oluştu:

*Genel Başkan Gültekin Uysal
*Siyasi İşler Başkanı : Muhammet Kelleci
*Parlamento ile İlişkiler Başkanı: Muhtar Mahramlı
*Teşkilat İşleri Başkanı: A. Baki Mert
*Seçim İşleri Başkanı: Nuri Efe
*Yerel Yönetimler Başkanı: Osman Varol
*Basın Propaganda İşleri Başkanı: Ahmet Yaprak
*Dış İlişkiler Başkanı: M. Niyazi Akdaş
*Ekonomik İşler Başkanı: Aydın Sezer
*Demokratik Kitle Örgütleri Başkanı: Doç.Dr. Mehmet Özdemir
*Kadın-Gençlik İşleri Başkanı: Dr. Ayşe Şaylı
*AR-GE'den Sorumlu Başkan: Cem Karakeçeli
*Sosyal İşler Başkanı: Ayla Özbek
*Eğitim Çevre ve Sağlık İşleri Başkanı: Dr. Nevzat Şahan
*Mali İşler Başkanı: Şadan Rıfkı Turhan
*Genel Sekreter: Ertan Küçükay

EN DİKKAT ÇEKEN İSİM MUHAMMET KELLECİ

Milliyet'te yer alan habere göre; Bu isimler arasında en dikkat çekici olanı, 73 yaşındaki Muhammet Kelleci. Kelleci'nin özgeçmişi kısaca şöyle: Muhammet Kelleci (d. 1941, Görele, Giresun), Türk siyasetçi. Sivas Öğretmen Okulu ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. Din Dersi Öğretmenliği, İdarecilik, TBMM 5.(XVI) Dönem Amasya Milletvekilliği ile 43. Hükümet Devlet Bakanlığı yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

MİLLİYETÇİ CEPHE HÜKÜMETİNDE BAKANDI

Muhammet Kelleci, 1979 yılında Süleyman Demirel başkanlığında kurulan, Milliyetçi Cephe Hükümeti'nde Diyanet'ten sorumlu Devlet Bakanı'yken, N.E. adındaki bir genç kızla ilişkisi ortaya çıkınca istifa etmek zorunda kalmıştı. O tarihte büyük gürültü koparan bu skandalı ortaya çıkaran kişinin ise Dışişleri çevrelerinde, "Korkunç Yenge" lakabıyla tanınan eski konsolos Bilge Erol olduğu dile getirilmişti. Siyasetin bir cilvesi olarak Kelleci ile Bilge Erol'un yolları, 1999 seçimlerinde kesişmişti. Hem Kelleci hem Erol, 1999'da, DYP listesinden aday olmak için gayret sarfetmişti. Kelleci, daha sonra Fazilet Partisi'ne adaylık müracaatında bulunmuştu.

GENÇ KIZLA İLİŞKİSİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Bilge Erol'un yakın arkadaşı Nuray Doğan'ın, anlatımı o günlerde basına şu cümlelerle yansımıştı: "Bilge bir gün bana genç bir Ap'li milletvekili getirip, 'Bak bu geleceğin Devlet Bakanı' dedi. Adam portakal suyu içinde Votka içiyordu. Birkaç gün sonra Muhammet isimli bu adam bakan oldu. Ancak bizim eğlence yerlerinde gezmemiz, Bilge'nin Bakan'la dostluğu devam etti. Zamanla Bakan, Bilge'ye sırt çevirmeye başlayınca, günün birinde Bakan'ın genç bir kızla ilişkisi Hafta Sonu Gazetesi'nde patladı. Muhammet Kelleci bu skandal haber üzerine istifa ederken, Bilge çok mutluydu."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim