• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 22 °C

Minibüsçüler Odasından Eğitim, Dayanışma Ve Teröre Lanet Toplantısı

Minibüsçüler Odasından Eğitim, Dayanışma Ve Teröre Lanet Toplantısı
Malatya, Minibüsçüler Ve Umumi Servisçiler Odası tarafından eğitim ve dayanışma ile terörü lanetleme toplantısı düzenlendi.

Malatya, Minibüsçüler Ve Umumi Servisçiler Odası tarafından eğitim ve dayanışma ile terörü lanetleme toplantısı düzenlendi.

Minibüsçü ve servisçi esnafının sorunlarının masaya yatırıldığı, birlik ve dayanışma vurgusunun öne çıktığı toplantıda son günlerde artan terör saldırıları da lanetlendi.

Yemekli olarak düzenlenen toplantıya Minibüsçü ve servisçi esnaflarının yanı sıra Oğuz Boyları Kardeşlik Derneği Başkanı Murat Ali Tutar ve ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Malatya'ya sığınan Bayır-bucak Türkmenleri de katıldı. Yaklaşık bin kişinin bulunduğu toplantı da konuşan Minibüsçüler Ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce Birlik ve Beraberlik vurgusu yaparak "Odamız ve esnafımız bir bütün parçasıdır" dedi. Konuşmasına son zamanlarda artan terör olaylarını kınayarak başlayan İnce "Ankara'da ki hain saldırıyı gerçekleştirenleri, terörü ve terörü araç olarak görenleri şiddetle kınıyoruz. Ankara'daki çirkin saldırı ülkemizi hedef almıştır, bizler ülke, millet ve şoför esnafları olarak her zaman terörün karşısında duracağız. Vicdanlar terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını asla affetmeyecektir" şeklinde konuştu. Başkan Mesut İnce ,Toplantının amacının esnaflar arasında birlik ve dayanışma oluşturmak olduğunu ifade ederek "Bu gün buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Odamız ve esnafımız bir bütün parçasıdır, bunun farkındalığını sağlamak, esnafımızın oda ile güçlü olacağını, odamızın da esnafımızdan güç alacağını sağlayacak eğitim ve dayanışma toplantılarını odamızın bütçesi elverdiği müddetçe sık sık yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Son zamanlarda Malatya Büyükşehir Belediyesine "S" plakası yeniden verilsin adı altında dilekçeler verildiğini kaydeden İnce "Tabi ki bu kişiler asla amacına ulaşamayacaktır. S plakası bir yıl önce toplam 264 adet tahsis edildi. O zaman S plakası için binlerce dilekçe tahsis edilmişti ama maalesef plakaların çoğu satılamadı ve yaklaşık 80 tane plaka Büyükşehir Belediyesinin elinde kaldı. O zaman 1.200 adet dilekçe veren vatandaşlar neden almadı o plakaları. Biz S plakasını karaborsa ve ticaret olarak görenlerin önlerine set olacağız. Sizler bu şekilde arkamızda durdukça biz asla bunlara müsaade etmeyeceğiz" dedi. Konuşmasında oda faaliyetlerine de değinen İnce "Minibüsçüler Odası eski Başkanı Sayın Arif Kiraz sağ olsun zamanında minibüsçüler Odası için Federasyondan bina sözü almıştı. Biz de bu dönemde federasyondan binanın tapusunu tahsis ettik ve 15 bin liraya yakında tapu parası verdik. Bunun yanında sağ olsunlar esnaflarımızın da katkılarıyla 80 bin lira değerinde hizmet aracı değişikliği yaptık bu da tüm esnafımıza hayırlı, uğurlu olsun. İnşallah bundan sonra odamızın hizmet kalitesini yükseltmek için oda binamızı daha kaliteli bir yere taşımak istiyoruz. Odamız için alt katlarda toplantı salonları olacak şekilde 3 katlı bir bina düşünüyoruz. Önümüzdeki 2 yıl için hedefimizi de bu yönde belirledik" ifadelerini kullandı.

Malatya'ya sığınan Türkmenlere yardım sağlamak amacı ile kurulan Oğuz Boyları Kardeşlik Derneğine destek vermeye çalıştıklarını da dile getiren İnce, "Suriye, Azerbaycan ile Türkmen ülkelerinden gelen kardeşlerimizi Malatya'da daha güzel ağırlamak ve sorunlarını çözmek için önemli çalışmalar yapan Oğuz Boyları Kardeşlik Derneğine ve dernek başkanı Murat Ali Tutar Bey'e teşekkür ediyoruz. Bu gün Türkmen Kardeşlerimizi aramızda görmekten de son derece mutluluk duyuyoruz. Bizler de Türkmen kardeşlerimize her zaman destek vereceğiz. Esnafımızın da bu konuda duyarlı olmasını ve Türkmen kardeşlerimize destek vermesini istiyoruz" diye konuştu.

Toplantıda daha sonra, Oğuz Boyları Kardeşlik Derneği Başkanı Murat Ali Tutar katkılarından dolayı Minibüsçüler Ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce'ye Osmanlı Tuğrasının bulunduğu bir tablo hediye etti.

Minibüsçüler Odasından Eğitim, Dayanışma Ve Teröre Lanet Toplantısı

Minibüsçüler Odasından Eğitim, Dayanışma Ve Teröre Lanet Toplantısı

Minibüsçüler Odasından Eğitim, Dayanışma Ve Teröre Lanet Toplantısı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim