• BIST 111.814
  • Altın 175,009
  • Dolar 4,0362
  • Euro 4,9934
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 18 °C

MHP'li Koray Aydın: Tapeler gerçek!

MHP'li Koray Aydın: Tapeler gerçek!
Türkiye'yi sarsan 17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında, ortaya çıkan tapelerin montaj olduğu iddia edilmişti. MHP'li Koray Aydın konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Trabzon Milletvekili Aydın’ın “17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması’ndaki tapelerin montaj olmadığına dair Adli Tıp Kurumu Raporu’nun açıklanması üzerine” görüş ve  değerlendirmelerini yazılı olarak bildirmiştir. MHP'li Aydın'ın yazılı açıklamasında, tapelerin montaj olmadığını,  Ak Parti'nin yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında başrol olduğunu vurguladı.

Yazılı açıklama şu şekilde:

Adli vakalarla ilgili devletin en yetkili kurumu olan Adli Tıp Kurumu, 17 Aralık Rüşvet ve yolsuzluk tapelerinin montaj olmadığını ortaya koymuştur. Adli Tıp Kurumu, rüşvet ve yolsuzluk tapeleriyle ilgili hazırladığı raporda “cümle  eklemesi veya cümle çıkartması sonucu anlam bütünlüğünü bozacak değişiklik tespit edilmedi" demiştir.

Adli Tıp Kurumu’nun bu tespiti, AKP’nin istediği raporu vermeyenlerin sürüldüğü ve yerlerine hayvanat bahçesi  müdürünün atandığı TÜBİTAK’ın montaj raporunu yerle bir etmiştir.

Gerçeğin, hakkın ve adaletin yanında dürüstçe duran ve rapora cesurca imza atan Adli Tıp Kurumu  uzmanlarına tebriklerimi sunuyorum. Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesi Ses ve Görüntü İnceleme Şubesi’nin 2 bin 593 ses kaydında uygunluk  incelemesi yapılmış ve montaj olmadığı tespit edilmiştir. Adli Tıp Kurumu Raporu, 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk  Soruşturması tapeleriyle konuşmaların aynı olduğunu ortaya koyuyor. Adli Tıp Kurumu Raporu, 17 Aralık tapelerinde  eklenen ya da çıkarılan cümle olmadığını, yani kayıtların gerçek olduğunu ortaya koyuyor.

Şimdi hep birlikte soralım; henüz ortada hiçbir rapor yokken tapelerin montaj olduğunu hisseden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Adli Tıp Kurumu Raporu’ndan sonra neler hissediyor acaba?

Yayınlanmasından aylar sonra "tapeler havuza atılan hecelerden oluşturuldu" diyen TÜBİTAK uzman ve  yetkililerinin şimdi yüzü kızarmış mıdır acaba? Ses alanında uzman olmayanlarca verilen TÜBİTAK’ın sözde montaj raporuna dayanarak esip gürleyen  zamanın Başbakanı Tayyip Erdoğan ve AKP sözcülerinin neden sesi çıkmıyor acaba?

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Soruşturması’nın ardından kadroları dağıtılan ve adeta yeniden dizayn edilen  Adli Tıp Kurumu Raporu’nu da mı “paralele” bağlayacaklar acaba? Bütün dünya bilmektedir ki; rüşvet ve yolsuzluğun aklanma yeri sandık değil, yargıdır. Yaptıklarından emin  olan ve kendine güvenenler yargı önüne çıkmaktan asla çekinmezler.

Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmaları yargıda aklanmadığı müddetçe, şaibenin ortadan kalkması mümkün değildir. Telefon tapeleri bize dünyanın en büyük yolsuzluğunun gerçek olduğunu söylüyor. Dünya tarihinin en  büyük para ve arsa yağması ne yazık ki bu iktidar eliyle yapılmış gözüküyor. Üzücü olan yapıldığı açık olan bu  büyük hırsızlık, rüşvet ve yolsuzluğun saçma sapan gerekçelerle aklanmaya çalışılması ve halkımızın aklıyla alay  edilmesidir. Bu soygun, vurgun ve yağmayı yapanlar her şeyi gören, duyan ve bilen Yüce Allah’ın huzurunda  gittiklerinde nasıl hesap vereceklerdir?

Şahsi ve parti menfaatleri için ülke kaynaklarını yağmalayanlar ve “Beytül malı” sıfırlayanlar, beşeri ve ilahi  adalet önünde mutlaka hesap vereceklerdir. “Yiyor ama yapıyor”, “çalıyor ama çalışıyor” diyenler İslam’a, Sünnet’e ve ahlaka en büyük kötülüğü  yapanlardır. Hangi amaç uğruna olursa olsun hırsızlığı, rüşveti, yağmayı, haramı meşru görmek ve göstermek  İslami açıdan asla mümkün değildir. “Beytül mala uzanan el, kızım Fatıma’nın eli de olsa keserim” diyen Peygamber Efendimizin yolundan sapanlara destek olmak büyük günahtır. Türk milleti bu vebali üstlenmeyecek; rüşvetin, yolsuzluğun, yağmanın, talanın, saltanatın tavan yaptığı, ülke  bütünlüğünün kirli pazarlık masalarında Bebek Katili ile müzakere edildiği AKP dönemine ilk seçimde son verecektir.

Bu günaha ortak olmayalım ve bu vebali taşımayalım. İlk seçimde bu kadar da olmaz diyerek, sandıkta ders  verelim ve oy vermeyerek iktidarı uyarılım.

ADLİ TIP, 17 ARALIK TAPELERİNİN GERÇEK OLDUĞUNU ORTAYA KOYMUŞTUR

ADLİ TIP RAPORU: “EKLEME YOK, ÇIKARMA YOK, KONUŞMALARLA KAYITLAR AYNI”

“HİSLİ” BİLİM VE TEKNOLOJİ BAKANIMIZ, ŞİMDİ NELER HİSSEDİYOR ACABA?

RÜŞVET VE YOLSUZLUK YARGIDA AKLANMADIKÇA, ŞAİBE KALKMAZ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim