• BIST 111.032
  • Altın 174,588
  • Dolar 4,0640
  • Euro 4,9847
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 20 °C

Metin Kalkavan: Tapelerin önü vardı

Metin Kalkavan: Tapelerin önü vardı
İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın Mart ayı meclis olağan toplantısı, Piri Reis Üniversitesi’nin Tuzla’daki yeni kampüsünde gerçekleşti. Kalkavan internete düşen tapeler ile ilgili açıklama yaptı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın Mart ayı meclis olağan toplantısı, Piri Reis Üniversitesi’nin Tuzla’daki yeni kampüsünde gerçekleşti. Toplantı çıkışında Başbakan Erdoğan'ın da doğruladığı 'Milli Gemi' (MİLGEM) telefon konuşmaları hakkında konuşan Kalkavan, "Sadece şunu söyleyeyim. Tapelerin önü vardı. Tapelerin sadece bulundukları yeri gösterdiler önü vardı." dedi.

Piri Reis Üniversitesi’nin Tuzla’daki yeni kampüsünde gerçekleşecek olan toplantıya, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Cengiz Kaptanoğlu’nun yanı sıra, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Kamil Sağ, Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oral Erdoğan ve meclis üyeleri ile sektör temsilcileri katıldı.

Toplatı çıkışında basın mensuplarına konuşan Metin Kalkavan, Başbakan Erdoğan'ın da doğruladığı 'Milli Gemi' (MİLGEM) telefon konuşmaları hakında bilgiler verdi.

Başkan Kalkavan, "Sadece şunu söyleyeyim. Tapelerin önü vardı. Tapelerin sadece bulundukları yeri gösterdiler önü vardı. Dolayısıyla önünü bilmeden konuşmak doğru değil. Dün gece bir sürü kanalda konuşuldu. Ama bilmeden konuşmak doğru değil. Bütünü bilmek lazım. O konuda sadece belli bölümler üzerinden konuşmak doğru değil. İki ihale birbirine karıştırılıyor, hiç doğru değil. Montaj değil sadece olayın öncesi var. Sayın Başbakan tarafından talep edilen değil şikayet Ocak'ta yapılmıştır. Kesinlikle Gezi olaylarından önce yapılmış. Gezi’yle alakası yok. İlk şikayet Ocak’ta yapılmıştır. İki proje tamamen ayrıdır. Oradan alınıp da verilen diye bir şey yoktur. Koşu bandı teknik olarak istenen, helikopterlerin uçakların kalkması için ana kurallardan bir tanesi. Konuşmaların sadece önü var dedim. Belli bölümünü dinlediğiniz zaman yanlış yere götürüyor. Bütününü değerlendirmek lazım. Başka yere götürüyor. Olay Başbakan’ın talebiyle başlamıyor. Olay bizim şikayetimizle başlıyor. Konuşmaları kimse reddetmedi. Ön tarafı var. İllegal dinlenmiştir bu ayrı. Ama burada kamu menfaati vardı. İhale başlamadan talep yapılmıştır. İhale başladıktan sonra değil. Hukukçuların yaptığı yorumlar doğru değil çünkü olayı bilmiyorlar. İhale başlamadan önce defalarca yapılmıştır" dedi.

http://www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim