• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 20 °C

Medyayla etkin iletişim kur, hızlı büyü

Medyayla etkin iletişim kur, hızlı büyü
İletişim Uzmanı Esra Özden, medyayla doğru iletişim kuran şirketlerin daha hızlı büyüdüğünü söyledi.

İletişim Uzmanı Esra Özden, medyayla doğru iletişim kuran şirketlerin daha hızlı büyüdüğünü söyledi.

Adana Hacı Sabancı OSB Akademi kapsamında AYA Yönetim ve Gelişim Merkezi koordinatörlüğünde "İş Hayatında Medya İlişkileri" konulu eğitim veren İletişim Uzmanı Esra Özden, firmaların medyayla ilişkilerinin önemine vurgu yaptı. Özden, medyayı etkin takip eden, bu alandaki kuruluşlarla etkin iletişim kuran, kriz yönetimini bilen şirketlerin hedefe rakibinden daha erken ulaşacağını kaydetti.

AOSB Akademisi'nde dönemin son eğitim programı, AYA Yönetim ve Gelişim Merkezi Kurucusu Dr. Obengül Ejder'in açılış konuşmasıyla başladı. Ejder, eğitim takvimi bu yılın nisan ayıyla başlayan AOSB Akademi'nin yüzlerce kişiye ulaştığını belirterek, "Muhasebe ve bütçe yönetiminden iş hukukuna, hitabet sanatı ve prezantasyondan satın alma tekniklerine, insan gücü planlamasından iletişim kazaları ve çözüm yollarına onlarca konuda yüzlerce iş insanına bilgi paylaşımında bulunduk. Eğitimlerimizin katılımına gösterilen ilgi doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Türkiye'de bu kapsamda eğitimlerin verildiği ilk OSB Adana oldu. Şimdi aynı talebi başka OSB'lerden alıyoruz." dedi.

Eğitime katılan Adana OSB Başkanı Bekir Sütçü de yönetim olarak bölgenin sadece altyapısını eksiksiz yapmanın yeterli olmayacağı görüşünü taşıdıklarını belirterek, "Üreten her sanayicinin yanında olmaya, bu işletmelere değer kazandırmaya özen gösteriyoruz. AOSB Akademi'nin bu eğitim döneminde hepimizin önemli kazanımlar elde ettiğini düşünüyorum. Arzumuz sanayi kuruluşlarımızdan daha fazla katılım sağlanması yönünde. İlgili birimlerimizi yönlendirerek bu eğitimlerden azami yarar elde etmeye çalışalım." diye konuştu.

KOL KOLA YÜRÜYÜN

Medya ve iş dünyası iletişimi konusunda sunum gerçekleştiren Refleks Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve İletişim Uzmanı Esra Özden de bu alanda kurulması gereken doğru köprüyü örneklerle anlattı. Medyada kriz yönetimi, medya takibi, basın bülteni hazırlığı, medyaya yönelik organizasyonlar, medya planlama ve şirketlerde sosyal medya kullanımı konularında bilgi veren Özden, şirket yöneticilerine "medyayla kol kola yürüyün" önerisinde bulundu. Özden, hacim ve sektör ayrımı yapmadan, her şirketin medyayla etkin iletişim kurması gerektiğine dikkat çekti.

UZAK DURAN KAYBEDER

Özden, şunları söyledi: "Medya kuruluşları ve gazeteciler üreten insanların daima yanında olmak ister. Medyadan uzak durmak bir şirket için kayıptır. Başarılı her şirketin önemli paydaşlarından birinin de medya olduğunu unutmayın. Ölçeğinize göre şirketinizde bir iletişim personeli istihdam edebilir ya da bu alanda hizmet veren profesyonel bir PR ajansından destek alın. Şirketinizin medyayla etkin iletişime geçtiğiniz yıl ile bir önceki yılınızı karşılaştırın. Başarı grafiğindeki farkı görmeniz zor olmayacak."

Medyayla etkin iletişim kur, hızlı büyü

Medyayla etkin iletişim kur, hızlı büyü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim