• BIST 94.552
  • Altın 194,126
  • Dolar 4,7410
  • Euro 5,4899
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 27 °C

'Marmaray'ın cefasını çektik, sefasını süreceğiz'

Ak Partili Hilmi Türkmen, "Marmaray en çok Üsküdar esnafını mutlu etti. Yaşanan canlanma çarşı pazara bereket olarak yansıdı." dedi.
Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Üsküdar Belediye Başkan A. Adayı Hilmi TÜRKMEN, geçtiğimiz ay hizmete giren Asrın Projesi Marmaray'ın en çok Üsküdar esnafını mutlu ettiğini belirterek yaşanan canlanmanın çarşı pazara bereket olarak yansıdığını belirtti.
 
ESNAFIN YÜZÜ GÜLÜYOR
 
Projenin başladığı 2004 tarihinden itibaren Üsküdar Meydanının büyük bir bölümünün kapandığını,yaya vearaç trafiğinin oluşturduğu karmaşa nedeniyle insanlarınadeta Üsküdar'a gelmekten korkar hale geldiğini belirten Türkmen; "Bu durum en fazla esnafımızı rahatsız etti, gerçekten ekonomik kayıp nedeniyle Üsküdar esnafı can çekişir hale geldi.Buna bir de tarihi kazılar nedeniyle projenin uzaması ekleninceÜsküdarlıların zihninde şüpheler belirdi. Ancak biz Başbakanımızdan 29 Ekim 2013 tarihini duyduktan sonra esnaf ziyaretlerimizde, site toplantılarında ve teşkilat programlarında bunu dile getirerek herkesten sabırlı olmasını istedik. Zira biliyorduk ki Başbakanımız bir söz verdi mi bunun gerçekleşmesi için tüm imkânları seferber eder. Hamdolsun Üsküdarlılara karşı mahcup olmadık" dedi.
 
CAMİLER DOLDU TAŞTI
 
Özellikle ücretsiz taşımanın yapıldığı 15 gün süresince Üsküdar esnafının bayram ettiğini ifade eden Başkan Yardımcısı Hilmi Türkmen; "Çarşıda gezip hal hatır sorduğumuzda aldığımız cevaplar bizimutlu ediyor, bakıyorsunuz 30 kasa balık satan esnaf bu gün 50 kasadan, 60 kilo döner satan esnaf da 100 kilodan bahsediyor. İmamlarımız camiilerde vakit namazlarının dahi cuma namazı gibi tıklım tıklım kılındığını söylüyor. Önceden Üsküdar'a uğramayan yabancı heyetlerle şimdi Marmaray istasyonunda randevulaşıyoruz,görünen o ki Üsküdarlılar olarak Marmaray'ın cefasını en çok biz çektik, safasını da en çok biz yaşayacağız."
 
BAŞBAKAN'IN KALESİ OLARAK BİLİNEN ÜSKÜDAR KİME EMANET EDİLECEK?
 
Gençlik yıllarından itibaren aktif siyasetin içinde yer alan Türkmen, aralarında Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı, Klasik Türk Sanatları Vakfı gibi çeşitli vakıf ve STK'larda da çalışmalar yürütüyor.
 
2004'de önceki başkan merhum Mehmet Çakır ile birlikte başkan yardımcılığı görevine gelen, 10 yıldır Üsküdar'a hizmet veren ve dolayısıyla ilçeyi yakından tanıyan Hilmi Türkmen bu tecrübesini yine ilçe halkına hizmet için kullanmayı hedefliyor.
 
Üsküdar'ı iyi tanıyan ve seven Türkmen eğitim, kültür ve sanat alanlarında da Üsküdar halkına kalıcı hizmetler sunabilmek için özel bir ekiple projeler üretiyor. Bu projelerde "bugünün dinamosu, yarınının güvencesi" olarak tanımladığı gençleri de es geçmemiş.
 
Görevi sırasında yürüttüğü projelerle Üsküdar'ın tarihi ve sosyal dokusunu iyi tahlil etme imkanı bulduğunu söyleyen Türkmen ilçeyi bir kültür ve turizm merkezi yapmayı amaçlıyor.
 
Hilmi Türkmen'in diğer adaylara karşı en büyük avantajı yaptığı çalışmalarla Üsküdar halkının ve parti teşkilatının sevgisini kazanmış olması.
 
35. İstanbul Maratonu'nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile açılışta birlikte görüntülenen Türkmen bu yarışta oldukça iddialı olduğunu gösteriyor.
 
Siyasette son ana kadar kesin ifadeler kullanmak zor olsa da Üsküdar halkının da yakından tanıdığı Hilmi Türkmen, ilçe genelinde yeni başkan olarak konuşulmaya başlanmış durumda.
 
www.istanbulhaber.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim