• BIST 107.015
  • Altın 172,572
  • Dolar 4,0743
  • Euro 4,9248
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 22 °C

Kosan Vakfı, Araban’da ‘Ashab-ı Suffe Kur’an Kursu’ İnşaatı Yararına Kermes Açtı

Kosan Vakfı, Araban’da ‘Ashab-ı Suffe Kur’an Kursu’ İnşaatı Yararına Kermes Açtı
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yapımı süren Koşan Ashab-ı Suffe 250 kişilik yatılı Kur'an-ı Kerim kursu inşaatına destek amacıyla, Gaziantep'in Araban...

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yapımı süren Koşan Ashab-ı Suffe 250 kişilik yatılı Kur'an-ı Kerim kursu inşaatına destek amacıyla, Gaziantep'in Araban ilçesinde kermes düzenlendi.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde faaliyet gösteren Kosan Ashabı Suffe Sosyal Dayanışma Ve Eğitim Vakfı tarafından yapımı sürdürülen Koşan Mahallesindeki 250 kişilik yatılı Kur'an Kursu inşaatı yararına, Gaziantep'in Araban ilçesinde kermes açıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından kermesin açılığı gerçekleştirildi. Gelirlerin tamamı Kur'an-ı Kerim kursu yararına kullanılacağını belirten Kosan Sosyal Dayanışma ve Eğitim Vakfı Başkanı ve Kadiri Tarikatı Şeyhi Seyyid Şeyh Muhammed Uçar, "Şanlıurfa'nın Suruç İlçesine bağlı Kosan kırsal mahallesinde vakfımız tarafından inşaatına başlanan ve inşaat çalışmaları aralıksız devam eden 4 katlı ve 250 öğrenci kapasiteli yatılı Ashab-ı Suffe adını verdiğimiz erkek Kur'an kursu inşaatımızın projemiz 200 kişilik yataklı, 50 kişilik de gündüz öğrenimli olmak üzere toplam 250 öğrenci kapasitelidir. Projemiz Türkiye'deki Kur'an Kurslarının dışında öğrencilerin sosyal ve eğitim ihtiyaçlarına da cevap verebilecek modern bir anlayışla hazırlandı. İçerisindeki derslikler, özel hafızlık odaları, konferans salonu, kütüphane, bilgisayar odası, spor salonu ile çok yönlü hizmetler verecek şekilde tasarlanmıştır. İçerisinde duş ve lavabo bulunan 4'er ve 8'er kişilik yatakhaneler ile teras katında yemekhane bulunmaktadır. Kursumuzda 22 derslik, 35 yatakhane, 10 hafız odası, 5 adet seminer salonu, 4 idari oda, öğretmenler odası, misafir odası, bilgisayar odası, 1 adet 250 kişilik çok amaçlı salon, yemekhane, revir, kantin, çamaşır odası ve sığınak bulunmaktadır. Vakfımızın amacı, toplumumuzun yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde eğitimi desteklemek için her seviyede okullar açmak, sağlık, sosyal yardım, çevre koruma, ağaçlandırma, kültürel ve sanatsal gelişime, bilimsel, çağdaş, özgürlükçü, demokratik ve uzlaşmacı bir anlayışla katkıda bulunmaktır. Vakıf başkanı olarak şahsım ve yöneticilerimiz olarak yaratıcı ve araştırmacı, bilgi ve donanıma sahip bireyleri yetiştirip gelişmesine yardımcı olmak istiyoruz. Gazi, şehit yakınları ve kaza mağdurlarına maddi ve manevi her türlü yardım ve hukuki destekte bulunmak, gerekli tedavi giderleri ve cihazların temini için çalışma ve girişimlerde bulunmak, kaza ve mağduriyetlerin önlenmesi için kişi, kurum ve kuruluşlar nezdinde her türlü girişim ve faaliyetler ve organizasyonlar düzenlemektir'şeklinde konuştu. Vakıf Başkanı Uçar, Kur'an Kursunda yetişecek hafızların, okunacak Kuran-ı Kerimlerin, tahsil edilecek ilimlerin sevabına ortak olmak isteyenlere "Bir tuğla da sen koy" diyor tüm Arabanlı kardeşlerimizi bu güzel ve hayırlı işte yanımızda görmek istiyoruz. Güneydoğu bölgesinin en büyük Kur'an Kursu projesi olan Ashab-ı Soffa Kur'an Kursu inşaatı yararına Araban Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisinde açtığımız hayır kermesimize hayırsever vatandaşlarımızın yaptıkları kıyafet, ayakkabı, halı, yemek ve tatlı bağışları ile içeceğiniz bir bardak çayın satışlarında elde edeceğimiz gelirin tamamı Ashab-ı Suffe Kur'an Kursu inşaatına harcanacaktır" dedi.

Uçar, parkta kermese müsade eden Araban Belediyesi Başkanı Mehmet Özdemir'e de teşekkür etti. Uçar, hayırseverlerin Vakıf ile iletişime geçerek, yardımlarını ulaştırabileceğini belirtti.

Kosan Vakfı, Araban’da ‘Ashab-ı Suffe Kur’an Kursu’ İnşaatı Yararına Kermes Açtı

Kosan Vakfı, Araban’da ‘Ashab-ı Suffe Kur’an Kursu’ İnşaatı Yararına Kermes Açtı

Kosan Vakfı, Araban’da ‘Ashab-ı Suffe Kur’an Kursu’ İnşaatı Yararına Kermes Açtı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim