• BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 14 °C

Koleji Öğrencileri, Sanko Üniversitesini Ziyaret Etti

Koleji Öğrencileri, Sanko Üniversitesini Ziyaret Etti
Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi ile Özel Sanko Koleji öğrencileri, Sanko Üniversitesini ziyaret ederek, Sanko Üniversitesi ve üniversite eğitimine ilişkin...

Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi ile Özel Sanko Koleji öğrencileri, Sanko Üniversitesini ziyaret ederek, Sanko Üniversitesi ve üniversite eğitimine ilişkin bilgi aldı.

Sanko Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi İle Özel Sanko Koleji 12. sınıf öğrencilerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öğrencilerin üniversiteye giriş için LYS hazırlıklarına devam ettiğini hatırlatan Prof. Dr. Ahmet Sınav, "Eğitimde esas olan öğrencidir. Bizler eğitimciyiz ve öğrenciler olduğu için bizler varız. Bizim eğitim anlayışımızın odak noktasını bu anlayış oluşturuyor" dedi. Prof. Dr. Sınav, öğrencilere şu ana kadar sınavdan yüksek puan almak için öğrendiklerini anımsatarak, "Üniversite eğitiminde ise bilgiyi öğrenmek kadar, bilgiyi neden öğrendiğinizi, nerede ve nasıl kullanacağınızı da öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü burada öğreneceğiniz bilgiler sizin profesyonel hayatınızın sermayesi olacak" diye konuştu. Üniversitenin görevinin sadece meslek edindirmek olmadığını anımsatan Prof. Dr. Sınav, "Aynı zamanda yeni bilgi üretmek de üniversitelerin önemli görevidir. Burada, daha birinci sınıftan itibaren öğrencilerimizi bilim üretmeye hazırlamak için bilimsel araştırma metotlarını da öğretmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Sınav, öğrencilere başarılı olmaları için doğru seçim yapmaları gerektiğine vurgu yaparak, başarılar diledi.

DEKANLARIN GÖRÜŞLERİ

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nalan Akbayrak ise öğrencilere bölümleri ve müfredata ilişkin bilgiverdi, Hemşirelik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Beslenme ve Diyetetik Bölümlerine yeni öğrencilerimizi bekledikleri söyledi. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Murat Akkın'da SAanko Üniversitesi'nde tıp eğitimi bakış açılarıyla ilgili bilgiler paylaşarak, üniversitenin uluslararası yüksek standartlarda modern teknik ve akademik donanıma sahip olduğuna dikkati çekti. Prof. Dr. Akkın, Sanko Üniversitesinde eğitim alan öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini gerçekleştirdikleri, yatak kapasitesiyle Türkiye'nin tek çatı altında en büyük hastanesi olan Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nin, her türlü fiziki ve teknik donananıma sahip olduğunun altını çizdi. Sanko Üniversitesi Sosyal ve Kurumsal Hizmetler Müdürü Tarkan Yıldırım'ın öğrencilere sosyal ve kültürel imkanlar, faaliyetler ve burslara ilişkin bilgi aktardığı ziyarete, Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi İle Özel Sanko Koleji yönetici ve öğretmenleri de katıldı.

Koleji Öğrencileri, Sanko Üniversitesini Ziyaret Etti

Koleji Öğrencileri, Sanko Üniversitesini Ziyaret Etti

Koleji Öğrencileri, Sanko Üniversitesini Ziyaret Etti

Koleji Öğrencileri, Sanko Üniversitesini Ziyaret Etti

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim